گزارش سازمان اطلاعات آلمان: ایران هنوز برای رسیدن به مخرب ترین نوع سلاح تلاش می کند

العربیه :شبکه فاکس نیوز روز چهارشنبه 17 ژوئن، گزارشی از سازمان اطلاعاتی آلمان را منتشر کرد که در آن تلاش ایران برای رسیدن به مخرب‌ترین نوع سلاح‌ یا «سلاح کشتار جمعی» را فاش کرده است.

در این گزارش 181 صفحه‌ای که توسط آژانس اطلاعاتی دولت آلمان در «بادن-وورتمبرگ» منتشر شد، آمده است : « رژیم ایران هنوز در جستجوی تجهیزات برای تولید سلاح‌های غیر متعارف که از نظر بین‌المللی ممنوع است، تلاش می‌کند».

این آژانس گفته است رژیم ایران سال گذشته تلاش کرد، تجهیزاتی برای این منظور از شرکت‌های ایالت بادن-وورتمبرگ، در جنوب آلمان خریداری کند.

در بخشی از این گزارش که با عنوان «انتشار» ذکر شده، تأکید شده، تهران هنوز مصمم است، از خونبارترین سلاح‌ها روی کره زمین استفاده و آنها را توسعه دهد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «فوکس نیوز»، بر اساس اسناد اطلاعاتی موجود در بادن-وورتمبرگ، کشورهای ایران ، پاکستان ، کره شمالی و سوریه هنوز برای دستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی به تلاش‌هایشان ادامه می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید: «این کشورها با هدف تکمیل زرادخانه های موجود خود و بهبود دامنه سلاح‌های مخرب با هدف تطبیق و توسعه کیفیت و اثربخشی این سلاح‌ها برای دستیابی به سیستم‌های جدید تسلیحاتی در سطح گسترده‌ای تلاش می‌کنند».

این گزارش اطلاعاتی آلمانی که دو روز پیش منتشر شده، فاش کرده که ایران سعی دارد از طریق خریدهای غیرقانونی برخی ابزارها از آلمان، محصولات لازم برای ساخت این نوع سلاح‌ مخرب را بدست آورد.
سلاح‌های کشتار جمعی
اطلاعات آلمان در این گزارش به شرکت‌ها توصیه کرد که قبل از ورود به معامله با خریداران و تحویل ابزار به آنها سعی شود اول درباره وضعیت حقوقی فعلی خریداران اطلاعات دقیق کسب کنند.

آژانس اطلاعاتی آلمان در بادن-وورتمبرگ اظهار داشت: «هدف از انتشار این گزارش جلوگیری از تحول ابزار و سیستم‌های فن‌آوری به کشورهای خطرناک است تا این کشورها نتوانند به سلاح‌های کشتار جمعی و مخرب دسترسی پیدا کنند».
+25
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس
  همین که رو کامیون جلو عکسش هست انشالا بره همون جاش که تا عمر داره دیگه در هم نیاد
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
  ۳۶
  امیددانا - کانادا، کانادا
  یعنی آلمان یا آمریکا برای داشتن سلاح قدرتمند تلاش نمیکنن؟. قوی ترین سلاح نظامی الان سلاح اتمی هست که آلمان آمریکا دارن. مگر آمریکا از سلاح کشتار جمعی در عراق و افغانستان استفاده نکرد و مگر تهدید نکرد از مادر بمبها علیه ایران استفاده میکنه؟. ایران باید سامانه دفاع اتمی داشته باشه و این یک دفاع مشروع است چون دیگران هم دارند پس یاوه گویی رو تمومش کنید.
  22
  10
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  UK,لطفا از کلمه ایران برای ج.ا خودداری کنید،ج.ا نماینده ملت ایران نیست،ج.ا نماینده مسلمانان در ایران اشغال شده(شاخه ایرانی اسلام)میباشد.اما بعد،ج.ا میخواهد مشابه کره شمالی با تهیه بمب اتمی نظام فاسد متحجر خودش را به ساکنان کره زمین تحمیل کند
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  گزارش سازمان اطلاعات المان را نمی خواهد. هر کس اندکی با اخوند و مذهب شیحه (شیعه بر وزن شیهه) اشنا باشد میداند که این ها تخم تقیه و دروغ و مارموز هستند و صد تا چاقو بسازند یکی دسته ندارد
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  چون هیچ کشوری به ایران حمله زمینی نمی کنه پس برای چی سلاح آنهم از نوع مخربتربن! بلکه اقتصاداینها داغونه وفقط نارضایتی داخلی اینها رو تهدید می کنه. غربیها از این تبلیغات مخربترین سلاحهارو می کنن تا اینها رو دیوانه کنن هر چه آشفته تر بشن اقتصادداغونتر و در استانه فروپاشی
  2
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::امیددانا - کانادا، کانادا::]. ببین یکی میگه میخوام بکشمت. نقشه کشیده بارها تلاش کرده بکشتت اما موفق نشده. به نظرت این ادم اسلحه به دستش برسه تو رو چیکار میکنه؟ اولین کارش همون کشتن تو هست. اما یکی هست کلی اسلحه داره کسی رو نمیکشه. گفته هرکی بهم حمله کنه با همین اسلحه میکشمش. خب کدومش خطرناکه؟. اولی ایرانه. دومی امریکا. بعدم المان بمب اتمی نداره.
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::امیددانا - کانادا، کانادا::]. خود افغانیا امریکا رو نعمت میدونن که اومد کشورشون رو ازاد کرد. پس لطفا این حرفا رو نگین. دروغگو میشین. بعدم مهمترین کشور دنیا که از تروریسم تو اقصی نقاط دنیا پشتیبانی میکنه ایرانه. سوما موشک
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  موشک یه سلاحی هستش که اصلا نمیصرفه با کلاهک معمولی شلیکش کنی. مثل اینه موتور پراید رو روی بوگاتی بزاری بگی بوگاتی دارم. موشک رو اصولا برا کلاهک های شیمیایی بیولوژکی و اتمی میسازن. خب چرا ایران این همه موشکای جور واجور تولید میکنه؟ جوابش سادس.
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
  نظر شما چیست؟