کره شمالی دفتر ارتباطات خود با کره جنوبی را «منفجر کرد»

رادیو فردا :مقامات کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کردند که کره شمالی دفتر ارتباطات خود با سئول را در نزدیکی شهر مرزی کائه‌سونگ منفجر کرده است.

آن طور که شبکه جهانی بی‌بی‌سی گزارش کرده، این اقدام تنها چند ساعت پس از تهدیدهای تازه کره شمالی در مورد اقدام نظامی علیه کره جنوبی انجام شده است.
دفتر ارتباطات کره شمالی با کره جنوبی در سال 2018 افتتاح شدتنش‌ها میان دو کره از هفته‌های گذشته که پخش تبلیغات علیه پیونگ‌‌یانگ از سوی کره جنوبی در مناطق مرزی دو کشور انجام شده، رو به افزایش بوده است.

به گزارش رویترز به دنبال پخش اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌های هوایی توسط فعالان کره جنوبی در مرز کره شمالی، تنش بین دو کشور تشدید شده و کره شمالی هشدار داده بود که دست به اقدامات قاطع خواهد زد.

طبق این گزارش برخی از جداشدگان از کره شمالی، اعلامیه‌ها و شب‌نامه‌هایی را توسط بالن‌های کوچک به داخل کره شمالی می‌فرستند.

برخی از این بالن‌ها با خود، مواد غذایی، رادیو کوچک، یو‌اس‌بی یا اسکناس‌های یک دلاری به آن سوی مرز منتقل می‌کنند تا همسایگان شمالی تشویق شوند آن‌ها را بردارند.

حکومت کره شمالی دو روز پیش هشدار داد که اعتماد خود به سئول را «به‌کلی از دست داده» و تهدید کرد که زمانه «دردناک و تاسف‌باری» در انتظار جنوب است
+18
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  مسخره ترین حکومت های کره زمین حکومت های ایدئولوژیک است.یک برنامه برای ابد.
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از کوزه همان برون تراود که در اوست. به یاد انفجار ارامگاه رضاشاه کبیر افتادم. گناه یک مشت سنگ و اجر جز بلاهت های مذهبی و مکتبی چیست؟
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
  نظر شما چیست؟