حوزه علمیه زنان: مخالفان کودک‌همسری در کشته شدن رومینا متهم‌اند

رادیو فردا :«مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران» با اشاره به ماجرای قتل رومینا اشرفی به دست پدرش، از قصاص نشدن پدر دفاع کرده و در اشاره به گروه‌ها و نهادهای «متهم» گفته است مخالفان کودک‌همسری نیز جزو متهمان هستند.

در بیانیه این مرکز که روز دوشنبه ۲۶ خرداد در سایت‌شان منتشر شد، به فهرستی از «متهمان نرم» این قتل اشاره شده و در آن میان به «مدافعان غرب‌گرای حقوق زنان» حمله شده است که «به دختران کمتر از ۱۸ سال برچسب کودک‌ می‌زنند».

این بیانیه همچنین فعالان حقوق زنان را متهم کرده است که برای مقابله با «آنچه به‌خطا کودک‌همسری‌اش نامیده‌اند، به خانواده‌ها پیام می‌دهند که نوجوانان خود را کودک قلمداد کنند».

مرکز مدیریت حوزه علمیه زنان نهادهای دیگر از جمله مدارس را نیز متهم کرده است که «مفهوم حیا و عفت را برای دختران و مفهوم غیرت، خودنگهداری و غلبه بر خشم را برای پسران» نهادینه نکرده‌اند.

رسانه‌ها نیز در بیانیه این مرکز هدف حمله قرار گرفته‌اند که به گفته آن، «حادثه دختر تالشی را در وسیع‌ترین سطح خبری» انعکاس می‌دهند اما «جنایت تکه‌تکه کردن نزدیک به سیصد هزار جنین بی‌صدا و مظلوم را در هر سال» نمی‌بینند.

رومینا اشرفی، دختر ۱۴ ساله تالشی، یکم خردادماه به طرز فجیعی به دست پدرش به قتل رسید.
+2
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  حوزه زنان فاحشه ها و صیغه ای های اسلامی خودشان از سن ۸سالگی شروع به فعالیت کردند در حرمسراهای مختلف آخوندها
  4
  28
  ‌سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک مشت زن رجاله و عقب افتاده که مطابق با رساله ی خمینی از نوزادی دستمالی شده و از همان طفولیت بصورت ماشین سکس در می ایند و تنها هنرشان همبستری با مرد و مثل گاو زائیدن هست. تا حسین پرستی و اثارش در ایران هست محال هست که این مملکت سامان بگیرد
  0
  21
  ‌سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  بله زنان بینوایی را که مسیر ..زندگی پر درد ..انها را به شهر نو کشانده بود با شقاوت ناشی از دین عرعری اعدام کردید. انوقت این روسپیان واقعی زنده. که بچه بازی ناشی از دین اجدادی خود را تبلیغ می کنند.
  1
  21
  ‌سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  به عنوان یک فرد بی خدا باور ، سعی می‌کنم که علیرغم ضدیت با دین و، در هر دینی نکات مثبتی پیدا کنم ، اما از این اسلام عقب افتاده جز خشونت ، مرگ پرستی ، انحراف جنسی و توهین به کرامت انسانی چیزی بیرون نمیاد
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اینا همه اشون یا پیر دخترن یا اینکه حتی الاغ نر هم گازشون نمیگیره. برای همین بخارات پایین زده بالا شروع به جفنگ گویی میکنن. زیاد جدی اشون نگیرین.
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. بسیار به جا گفتین
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰
  نظر شما چیست؟