تسنیم از بازداشت رهبر گروهی به نام «چریک های فدایی خلق ترک»در اردبیل خبر داد

العربیه :منابع اطلاعاتی ایران روز دوشنبه 15 ژوئن از بازداشت رهبر یک گروه موسوم به «چریک‌های فدایی خلق ترک» که آن را یک گروه «تجزیه‌طلب» توصیف کرده‌اند، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس سازمان اطلاعات سپاه در استان اردبیل، از دستگیری لیدر اصلی گروه «چریک‌های فدایی خلق ترک» خبر داد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه حضرت عباس، این گروه را «تجزیه طلب» توصیف کرده است. در اطلاعیه اطلاعات سپاه آمده است، که رهبر اصلی این گروه در اردبیل دستگیر شده است.

رئیس اطلاعات سپاه گفته است، این گروه مبادرت به تبلیغ علیه نظام و جذب هوادار جهت اقدام مسلحانه و سازماندهی مخالفین نظام می‌کرد، که توسط سازمان اطلاعات سپاه استان اردبیل و شهرستان «سرعین» رهبر گروه دستگیر و با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه حضرت عباس استان اردبیل تاکید کرده که تمام فعالیت‌های احتمالی گروه‌های «معاند» را رصد و «بدون اغماض» با هر اقدام تبلیغی علیه نظام برخورد می‌شود.

گفتنی است که تاکنون به غیر از رسانه‌های سپاه و دیگر رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران، هیچ سازمان یا گروهی در باره این گروه (چریک‌های فدایی خلق ترک) و ماهیت آن یا دستگیری لیدر آن منتشر نشده است.
+46
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  چنانچه سپاه راست گفته باشه و همچین گروهی وجود داشته باشه و ایرانی هم باشه مزدور خیلی کثیفی هستند
  23
  52
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  همون بازی کثیف قدیمی شکنجه نشون می‌دهند بگن آره ما بودیم گوش مردم دیگه از این چرت و پرتا پر شده تموم شد دیگه این بازی
  11
  28
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  ۴۱
  sahandogli - لندن، انگلستان

  خود سپاه این گروهها را درست می مند تا بر علیه حرکتهای حق طلبانه و هویت طلبانه استفاده کند و آنها را به جرمتها و گروههای تروریستی متهم کند تا بتواند راحت کند. اما این حرکت آذربایجان یک حرکت قوی شده و خطر بزرگب برای تمامیت ارضی ایران و حتی نظام تبدیل شده. در سالهای گذشته حمایت از کرد در شهرهای آذربایجان با حمایت دولت خیلی زیاد شده و کردها هم فکر می کنند دولتی تشگیل بدهند در خاکهای آذربایجان و عملا جنگ با ترکها را آغاز کرده اند اما هیچ ترکی در جنگ شکست نمی خورد و تا اخرین قطره خونش مبارزه می کند
  41
  19
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. زود باور نباشید و به این بگیر و ببند های سپاه اصلا اعتماد نکنید اینها همه نقشه و سناریوی سپاه ست در این ۴۰ سال از عمر کثیف این رژیم بسیار از این خبرهای دروغ شنیده ایم .چه بسیار زندانیان سیاسی را تحت عنوان قاتل و ارازل و اوباش و مواد مخدر و یا جاسوس و خرابکار اعدام کرده اند در این رژیم حتی وقتی میگویند فلان زندانی به جرم مواد مخدر اعدام شد نباید باور کرد و باید شک کرد و تحقیق کرد
  5
  17
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  هیچ تورکی فاز مبارزه تروریستی نداره. اصالت نیمی از ایرانیها تورک هست. و به حد کافی خارج از حکومت فاشیسم فارسیسم تورکها قدرت دارن و نیازی به خودنمایی نظامی ندارن. تورکهای ایران انقدر در تاریخ بشر قدرتمند بودن که عقده نظامی گری و جنگ نداشته باشن. مسائل حقوق اجتماعی و فرهنگی خود به خود با سرنگونی این حکومت حل میشه. کشور ایران هم سرزمین کهن تورکها و اگه قرار به جدایی طلبی باشه احتمالا فارسها دنبال جدایی طلبی و استقلال از تورکها باشن.
  24
  17
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  این افراد شجاع رو که گناهی جزء غیرت و عِرق ترکی ندارند، هرچه سریعتر آزاد کنند.
  25
  11
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  ۱۳۲۴ پیشه وری میخواست اینها رو از ایران جداکنه اما آذریها باهاش همکاری نکردن و پیشه وری گذاشت و رفت . اون موقع مذهبی بودن و به پیشه وری میگفتن کمونیست کافر، برای همین باهاش نساختن. اما الان قدرت مذهب از بین رفته و تجزیه میخوان
  4
  12
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  چریک‌های فدایی خلق ترک، برو تو کار اسم، چریک، فدایی ،خلق ترچ. من عقیده دارم دنیا به اخر نزدیک میشه. تو اردبیل حزب درست میشه انهم چریک فدایی خلق ترک
  8
  11
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با مجاهد بازی و چریک فدائی خلق گری و چپولی ایران را بدبخت کردید. فکر نمیکنم ترک های ترکیه اینقدر خام اندیش باشند تا مثل ایرانی ها دست به خودکشی بزنند
  0
  11
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  عموما هم اینها کم سواد هستن ، ترک باسواد مثل کسروی دیگه نداریم ، کم سوادی بدتره از بیسوادی.
  4
  5
  ‌سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. فکر می کنید موسس گروهک منافق (باند رجویی و مریم کپک) یا چوریک های گذایی خلق و تشکیلات توده کجایی بودند. همه تولیدات بردلهای قاجار های کپک زده بودند و با این مزدورها میخواستند عقده خالی کنند که ملت اونها را ایرانی نمیدونند!
  5
  1
  ‌سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. نظر یه افغانی رو هم دیدیم.
  5
  4
  ‌سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
  نظر شما چیست؟