جدیدترین دستورالعمل‌ها برای پیشگیری از انواع سرطان‌ها

دویچه وله :انجمن سرطان آمریکا به تازگی دستورالعمل‌هایی را برای کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها ارائه داده است: روزانه ۴۰ دقیقه فعالیت بدنی، جلوگیری از مصرف گوشت‌های فراوری شده و محدود کردن مصرف الکل.

به گزارش HealthDay، این انجمن اعلام کرده که عدم تحرک کافی و افراط در مصرف الکل، بیکن و سایر گوشت‌های فرآوری شده، عامل ابتلا به ۱۸ درصد از موارد سرطان و ۱۶ درصد از مرگ‌و‌میر ناشی از این بیماری در ایالات متحده هستند.

مطابق با توصیه‌های انجمن سرطان آمریکا، بزرگسالان باید هر هفته بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط یا ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی شدید داشته باشند.

همچنین شما باید میزان مصرف روزانه هر نوع نوشیدنی حاوی الکل را محدود کنید. بنا به اعلام مرکز جهانی تحقیقات سرطان (IARC)، نوشابه‌‌های الکلی یکی از علت‌‌های ابتلا به سرطان‌های پستان، روده بزرگ، کبد، مری، دهان، سرطان‌های سر و گردن و سرطان ریه است.

بر اساس توصیه‌های جدید، غذاهایی مانند گوشت قرمز یا فرآوری شده، نوشیدنی‌های شیرین، غلات تصفیه شده و سایر غذاهای فرآوری شده را نباید استفاده کرد. همچنین روزانه دو تا سه وعده میوه و سبزیجات را حتما باید مصرف کرد. مصرف حبوبات و غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای و نان کامل را نباید فراموش کرد.

در کنار این تغییرات، انجمن سرطان آمریکا همچنین به اهمیت حفظ وزن در محدوده سالم تاکید می‌کند چون تقریبا ۱۱ درصد از سرطان‌ها در زنان و ۵ درصد از آنها در مردان با اضافه وزن یا چاقی مرتبط بوده‌اند. سرطان‌های پستان، تخمدان، کلیه، مری، روده بزرگ، کبد، کیسه صفرا و لوزالمعده با چاقی و اضافه وزن ارتباط مستقیم دارند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟