وزارت بهداشت در راستای فرمان افزایش جمعیت ،خدمات پیشگیری از بارداری را متوقف کرد

مسئول جمعیت در وزارت بهداشت ایران با اشاره به اینکه رشد جمعیت به زیر یک درصد رسیده و «پنجره جمعیتی رو به بسته شدن است» گفت: از جمله اقدامات این وزارتخانه در سال‌های اخیر این است که خدمات پیشگیری از بارداری را ارائه نمی‌کند و توصیه قبلی‌اش درباره سه سال فاصله بین دو فرزند را نیز کنار گذاشته است.

حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفت نرخ رشد جمعیت در ایران برای نخستین بار به زیر یک درصد رسیده و در حال حاضر ۹۶ صدم درصد است.

به گفته حامد برکاتی، وزارت بهداشت در چهار سال اخیر اقداماتی را برای افزایش جمعیت انجام داده است که از آن جمله افزایش مراکز درمان ناباروری از ۱۲ مرکز به ۴۴ مرکز بوده است.

وی همچنین گفت ازائه خدمات پیشگیری از بارداری در مراکز دولتی متوقف شده و توصیه قبلی وزارت بهداشت مبنی بر رعایت سه تا پنج سال به عنوان فاصله ایمن بین دوبارداری نیز به ۱۸ تا ۲۴ ماه کاهش یافته است.

از زمانی که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، خواستار افزایش جمعیت در ایران شده شماری از خدمات بهداشتی – پزشکی متوقف شده و سیاست‌های بهداشتی – درمانی نیز در ایران تغییر کرده است.
+5
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  به آنگولا خوش آمدید!!!!
  5
  44
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک::]. یا بنگلادش.
  1
  19
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۹
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خیلی ها خودشان را بخاطر وضع بد اقتصادی زیادی می بینن و جان خودشان را میگیرند ولی مسئولا" نظام اخوندی الکی به دنبال افزایش جمعیتند.
  1
  18
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  بجای خدمات پیشگیری باید خدمات تقویتی برای مردان احداث شود. به دور ور ولایت گر نظر کنید در مناطق مرزی و برون مرزی (عمری نشین) جمعیتشون مثل موش داره زیاد میشه. باید خیلی مراقب باشیم.
  21
  4
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  فاطی جان ولی شما هنوز وقتی اتوبوس سوار میشی روی میله‌ها نایلون بکش!
  2
  17
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
  نظر شما چیست؟