ترامپ مخالف زانو زدن هنگام پخش سرود ملی آمریکا است : این کار بی‌احترامی به کشور و پرچم ما است

مگان راپنیو قبل از یک بازی تیم ملی زنان فوتبال آمریکا در سال ۲۰۱۶ زانو زدبی بی سی :دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید اگر بازیکنان هنگام پخش سرود ملی آمریکا نایستند، بازی‌های تیم ملی فوتبال و لیگ فوتبال آمریکایی این کشور (NFL) را تماشا نخواهد کرد.

ان‌اف‌ال هفته گذشته اعلام کرد بازیکنان باید اجازه داشته باشند هنگام پخش سرود ملی اعتراض خود را نشان دهند و "گوش ندادن به حرف بازیکنان" در گذشته، اشتباه بوده است.

پنج‌شنبه گذشته نیز فدراسیون فوتبال آمریکا ممنوعیت زانو زدن بازیکنان هنگام پخش سرود ملی را لغو کرد.

نخستین بار کالین کیپرنیک، ستاره فوتبال آمریکایی در سال ۲۰۱۶ هنگام پخش سرود ملی آمریکا زانو زد تا اعتراضش را به نژادپرستی نشان بدهد.

آقای ترامپ مخالف زانو زدن هنگام پخش سرود ملی آمریکا است و گزارش شده که از مسئولان لیگ فوتبال آمریکایی خواسته بازیکنانی که این کار را انجام می‌دهند، اخراج یا محروم کنند.

مت گیتس، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، از تصمیم فوتبالیست‌های این کشور در شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرد و دونالد ترامپ در پاسخ به انتقاد این نماینده نوشت: "دیگر بازی‌ها را نگاه نمی‌کنم."

ان‌اف‌ال و فدراسیون فوتبال آمریکا به دنبال شدت گرفتن اعتراض‌ها به کشته شدن جرج فلوید موضع‌شان را تغییر دادند. جورج فلوید سیاه‌پوستی بود که وقتی یک پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس آمریکا زانویش را حدود نه دقیقه روی گردن او فشار داد، جان باخت.

فدراسیون فوتبال آمریکا سال ۲۰۱۶ و پس از این که مگان راپینو، ستاره تیم زنان این کشور در حمایت از کوپرنیک هنگام پخش سرود ملی زانو زد، این کار را ممنوع کرد. این فدراسیون حالا می‌گوید "اشتباه" کرده است.

ان‌اف‌ال نیز تلاش کرد در ماه مه ۲۰۱۸ زانو زدن هنگام پخش سرود ملی را ممنوع کند و جریمه‌ای برای تیم‌هایی که بازیکنانشان چنین کاری انجام می‌دهند، در نظر بگیرد، اما این قانون دو ماه بعد معلق شد.

پس از کشته شدن جورج فلوید، ستاره‌های ان‌اف‌ال از مسئولان لیگ خواستند با نژادپرستی مبارزه کنند و راجر گودل، رئیس اجرایی این لیگ نیز در پاسخ گفت ان‌اف‌ال مرتکب اشتباه شده و از این به بعد بازیکنان را تشویق می‌کند اعتراضشان به نژادپرستی را با صدای رسا اعلام کنند.

اما دونالد ترامپ این تغییر تصمیم آقای گودل را زیر سوال برد و گفت این کار "بی‌احترامی به کشور و پرچم ما است".

کیپرنیک از سال ۲۰۱۷ که بازیکن آزاد شد، نتوانست تیمی پیدا کند. او در شکایتی مالکان ان‌اف‌ال را متهم کرد که به دلیل اعتراضش، برای استخدام نشدن او توطئه کرده‌اند.

دو طرف در فوریه ۲۰۱۹ بر سر این شکایت محرمانه توافق کردند و پرونده بسته شد.
+5
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟