یکی از متهمان پرونده فساد مالی :به قاضی منصوری ۵۰۰ هزار یورو دادیم ولی باز «قانع نشد»

 غلامرضا منصوری، قاضی دادگاه لواسانرادیو فردا :در سومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد یک باند «ارتشا» در قوه قضائیه، فرهاد مشایخ، یکی از متهمان پرونده گفت ۵۰۰ هزار یورو به قاضی غلامرضا منصوری دادیم ولی باز «قانع نشد».

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، او گفت این قاضی را اولین بار در دفتر اکبر طبری، معاون وقت اجرایی رئیس قوه قضائیه در دوران صادق لاریجانی دیده است.

غلامرضا منصوری، قاضی دادگاه لواسان که در جلسه اول دادگاه به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه متهم شد، به گفته مقام‌های قضایی مرداد سال ۹۸ از کشور خارج شد.

او در حال حاضر در رومانی به سر می‌برد. مقام‌های قضایی ایران خواستار استرداد او شده‌اند ولی دادگاهی در شهر بخارست رومانی تصمیم‌گیری درباره استرداد قاضی غلامرضا منصوری را تا تاریخ ۱۰ژوئیه (۲۰تیرماه) به تعویق انداخته و از ایران خواسته است که در این مهلت یک ماهه مدارک خود را ارائه کند.

در جلسه سوم دادگاه، آقای مشایخ گفت در سه چهار روز گذشته، غلامرضا منصوری با او تماس گرفته و از خواسته است که در جلسه دادگاه بگوید که ۵۰۰ هزار یورو را «قرض» داده ولی او قبول نکرده و به منصوری گفته است: «چرا باید این حرف را بزنم».

به گفته آقای مشایخ، این پول با درخواست حسن نجفی، یکی از دیگر از متهمان پرونده که او نیز از کشور خارج شده، به منصوری پرداخت شده است.

فرهاد مشایخ در این باره در دادگاه گفت: «نجفی اظهار کرد که منصوری مزاحم وی شده و از من پول و ملک می‌خواهد که در ۵ نوبت ۵ بسته که جمعاً ۵۰۰ هزار یورو بود به او دادیم، اما باز هم قانع نشد».

در روزهای گذشته، پس از انتشار تصاویر منصوری و پرونده اتهامی او، شمار قابل توجهی از روزنامه‌نگاران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که این قاضی که پیشتر بازپرس شعبه ۹دادسرای فرهنگ و رسانه و سرپرست این دادسرا بود دستور بازداشت چند تن از آنها و توقیف شماری از روزنامه‌ها را در کارنامه خود دارد.

این موضوع موجب شد تعدادی از روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر خواستار بازداشت وی در خارج از کشور شوند؛ قابل قیاس با مورد حمید نوری، یکی از دادیاران پرونده اعدام‌های مخفیانه در دهه ۶۰ که در سوئد بازداشت شده است.

در تازه‌ترین اقدام، روز ۲۵ خرداد، کریستف دولوار، دبیرکل سازمان گزارشگران بدون مرز از اعلام شکایت علیه غلامرضا منصوری، قاضی متواری متهم به فساد مالی به دادستانی رومانی خبر داد.

غلامرضا منصوری که در حال حاضر به صورت موقت آزاد شده است، با تصمیم دادگاه حق خروج از رومانی ندارد و باید در صورت ضرورت به پلیس مراجعه کند.
+48
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  قاضی منصوری شکمش گرسنه نبود بلکه ذات ان گدا و گرسنه بود لذا با 500 هزار یورو رشوه راضی نمیشد . چون ادم های گدا و گرسنه بهمین سادگی سیر نمیشوند
  1
  63
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  از قاضی منصوری خواهشمندیم که یورو رو به انگلیسی بنویسن اگر میتونن!
  2
  26
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  دیگه چیزی از ایران مونده با این فساد
  1
  13
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷
  ۵۱
  kata1379 - مشهد، ایران
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::]. من 25 سال با اقای منصوری آشنا بودم . قبلا هم گفتم کسی توجه نکرد . منصوری زاده یکی از روستاهای تربت حیدریه بنام پطرو هست . بچه دار نمیشه زن نداره ازش جدا شده و یک دختر رو به فرزندی گرفته و دائم در تشویش بود تا این موقعیت ازش گرفته بشه و قبلا گفتم زمانی که خبر دادند دستگیر شده و رویت شده نگفتم دروغه میخان به منصوری فرصت فرار بدهند . الان هم میگم موضوع منصوری خاتمه یافته است چند روز دیگه از کانادا خبرش میاد . منصوری تو این دنیا بجز اموال چیزی برای از دست دادن نداره و قسمت عمده اموالش هم بصورت منقول روی دوشش داره حمل میکنه .
  2
  5
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  چرا موضوع رشوه و فساد ج.ا را در محدوده این قاضی یا طبری محدود میکنید ؟اقای طبری ۲۰ سال همه کاره ۳ وزیر دادگستری بود ایا میشود که ان سه نفر از خلافکاری طبری اطلاع نداشته باشند؟!؟ ایا میشود که ان سه وزیر فاسد باشند و شخصی که آنها را انتخاب کرده (خامنه ای)خبر نداشته باشد؟!؟خانه از پای بست ویران است.تئوری منحط ج.ا اسلامی خلاف کار پرور است.تمام مسئولان نظام اسلامی خلافکار(دزد،فاسد،قاتل)هستند
  1
  6
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۲
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  Kata 1379 کامنت قبلی شما را دیده بودم و مسلما نمره هم دادم .اما قاضی منصوری که یک اخوند است و طبیعتا جنس اخوند با زن هماهنگی باید داشته باشد.حال چرا ایشان زن ندارد و زن خود را هم طلاق داده مسلما یک مشکل جسمی است که امری طبیعی است . اما از مطلب شما من اینگونه می فهمم که ایشان حمال و پادو دیگران بوده زیرا یکی از متهمان میگوید من اقای منصوری را در اطاق طبری دیدم و اشنا شدم. البته این روشی است که برای دلال ها مهیا میکنند. حال چرا ایشان را فراری دادند و انگاه تقریبا دستگیر کردند مطلب مهمی است و من بار ها از خودم پرسیدم چرا خاوری را پلیس اینتر پل دستگیر نمیکند .چون جکم دستگیری باید از ایران درخواست شود که تا امروز اینکار را نکردند. اینها وقتی میخواهند کسی را دراز کنند اولین کارشان ان است که ایادی و دلال ها را دستگیر میکنند تا انها اسم ارباب خودشان را بگویند که مسلما ارباب طبری هم لاریجانی است..حال این پول ها حتما در اختیار دختر خوانده منصوری باید باشد . نظر تان غیر از این است؟؟
  0
  3
  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
  نظر شما چیست؟