واکنش حساب منسوب به سیدمحمود موسوی‌مجد به اتهام مشارکت در کشتن سلیمانی

العربیه :یک حساب توئیتری منسوب به سید‌محمود موسوی‌مجد که به افشای رفت و آمدهای قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران متهم و به اعدام محکوم شده، با انتشار یک فایل صوتی، اتهامات وارد شده به خود را رد کرد و گفت برخی قصد دارند با اعدام زودهنگام او، منافع شخصی خود را حفظ کرده و «متهمان اصلی را از چنگال عدالت برهانند.» سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه 9 ژوئن 2020 اعلام کرد برای فردی به نام «سید‌محمود موسوی‌مجد» به اتهام افشای محل تردد قاسم سلیمانی حکم اعدام صادر شده است، اما مدیرعامل خبرگزاری قوه قضائیه گفت این فرد در زمان کشته شدن سلیمانی در بازداشت بوده و عامل لو دادن ورود فرمانده نیروی قدس و ابو مهدی المهندس به فرودگاه بغداد نبود.

در فایل صوتی منسوب به سیدمحمود موسوی‌مجد که العربیه نمی‌تواند مستقلا صحت آن را تایید کند، آمده: «برخلاف آنچه توسط سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد، متهم پرونده شهید سپهبد سردار سلیمانی بنده نیستم و ابدا پرونده اتهامی‌ام در هیچ مرحله‌ای اشاره به این موضوع نداشته است. جالب‌تر آنکه از مورخ 19.6.97 (10 سپتامبر 2018) در بازداشت به سر می‎برند و شهید عالی‌مقام قاسم سلیمانی در دی ماه 98 (3 ژانویه 2020) به درجه رفیع شهادت نائل آمده است. حال از همه وکلاء، حقوق‌دانان و همه وجدان‌های بیدار انتظار دارم تا از دستگاه قضایی بخواهند تا نسبت به چگونگی نقش بنده در ترور سردار سلیمانی یک سال و اندی بعد از بازداشت اینجانب شفاف‌سازی نمایند.»

در این ادامه این فاصل صوتی تاکید شده که سید‌محمود موسوی‌مجد به هیچ وجه از دادرسی عادلانه برخوردار نبوده و علیرغم اعتراض او و وکیلش نسبت به بررسی تخلفات و نواقض و نواقص پرونده، به این اعتراضات هیچ ترتیب اثری داده نشده است.

او آمادگی‌اش برای حضور در دادگاهی علنی با حضور اصحاب رسانه‌‎ها و حقوق‌دانان مستقل را اعلام کرد و گفت که «کسانی بنا دارند با اعدام زودهنگام بنده، برخی منافع شخصی خود را محفوظ نگاه دارند یا متهمان اصلی در ترور سردار سلیمانی را از چنگال عدالت برهانند.»

باشگاه خبرنگاران جوان روز سه‌شنبه گزارش کرد که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران در یک نشست خبری فردی به نام «سید محمود موسوی مجد فرزند سید کاظم» متهم کرد که «جاسوسان سازمان سیا و موساد» است و گفت که این فرد به اعدام محکوم شده است.

اسماعیلی در ادامه گفت: «وی در قبال اخذ دلار آمریکایی در حوزه‌های امنیتی نیروهای سپاه قدس جاسوسی می‌کرد» و محل‌های تردد قاسم سلیمانی را در اختیار «دشمن» قرار می‌داد.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.
+24
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خود نظام اخوندی پاسدار سلیمانی را خیلی زیرکانه توسط پهپادهای امریکا به کشتن دادن تا هم حسن نیتشان را برای امریکایها ثابت کنند و هم از شر این همه نیروی افغانی و پاکستانی گروه فاطمیون و زینبیون خلاص شوند که فرمانده ای و امرار معاششان به عهده قاسم سلیمانی بود. نظام اخوندی ایران بخاطر تحریمها توانایی خرج کل نیروهای نیابتیش را در کشورهای لبنان و عراق و سوریه و یمن را کم کم از دست داد و تمام حق و حقوقی که به این نیروها می رسید پیش از کشته شدن پاسدار سلیمانی , زیر نظر و کنترول خود قاسم سلیمانی بوده !
  1
  8
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  عزیز جان این رسم جمهوری اسلامی امام زمانی ایران است که وقتی در تنگنا قرار گرفت فرزندانش را نفله میکند در ضمن اگه برفرض مثال هم اعدام شدی شهید محسوب می شوی مثل کشتار ۸۸ مردم راکشتن ورهبر فرزانه شهید محسوبشان کرد اونا که دشمن نظام بودند شما باید کلاهتو بندازی هوا در ضمن اگه بیگناه بودی یکراست می روی بهشت موعد آخوندا با۷۲ حوری همیشه باکره من جایه تو بودم بدونه ضرب و شتم همه جرایم دیگران را هم گردن میگرفتم مثل ترور مثلاً دانشمندان هسته ای سرنگونی هواپیما یه مسافربری اوکراین خلاصه هر چی جرم است واگه گناهکار بودی اصلاً فکرش تو را دیوانه خواهد کرد که اینجا جایش نیست که بگویم چه بلایی بسرت می آورند در جهنم.
  0
  0
  یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
  نظر شما چیست؟