انتقاد شدید آلمان به اظهارات «یهودستیزانه » فرمانده کل سپاه

 هایکو ماسرادیو فردا :اظهارات اخیر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره «نابودی اسرائیل» با واکنش آلمان روبه‌رو شده و آنها را «اظهاراتی یهودستیزانه» نامیده است.

به گزارش روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در روز جمعه، ۲۳ خرداد، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، گفته است که این نوع اظهارات یهودستیزانه «کاملا غیر قابل قبول» است و ایران عامل انتشار «گفتار یهودستیزانه» در منطقه است.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، در روزهای گذشته در «پیام تسلیت» خود برای مرگ رمضان عبدالله شلح، دبیرکل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین، در مورد «نابودی» اسرائیل ابراز اطمینان کرد.

وی در پیام خود به زیاد النخاله، دبیرکل کنونی جهاد اسلامی، عبارات «محو حیات ننگین رژیم جعلی، جنایتکار و کودک‌کش صیهونیستی» و «دفع غده سرطانی اسرائیل از منطقه» را به کار برده است.

وزیر خارجه آلمان که روز ۲۱ خرداد به اسرائیل سفر کرد، ابتدا اظهارات حسین سلامی را «ضد اسرائیلی» نامیده بود، اما به نوشته جروزالم پست، در تغییری در واکنش خود، این سخنان را «یهودستیزانه» نامید.

هایکو ماس به این روزنامه گفت آلمان «قویا فراخوان به نابودی اسرائیل، مشروعیت بخشیدن به ترور و ترویج مطالب یهودستیزانه را نکوهش می‌کند».

این نخستین بار نیست که سران آلمان اظهارات فرمانده کل سپاه را تقبیح می‌کنند، اما اولین بار است که گفته‌های او را افزون بر «ضد اسرائیلی» بودن، «یهودستیزانه» نیز می‌نامند.

گفته‌‎های شهریور سال گذشته حسین سلامی هم در مجمع فرماندهان سپاه در این زمینه که ایران «در گام اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی صهیونیستی را فراهم کرده اما در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم، دیگر آرمان و رویا نبوده و هدفی دست‌یافتنی است»، با عنوان اظهاراتی «ضد اسرائیلی» با نکوهش آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روبه‌رو شد.

ژنرال گابی اشکنازی و ژنرال بنی گانتس، وزیران خارجه و دفاع در دولت جدید اسرائیل، روز چهارشنبه در اولین دیدار با هایکو ماس در اورشلیم «ایران را «خطری بزرگ» برای منطقه نامیدند.

سران آلمان این نوع گفتارها در مورد ایران را در سال‌های اخیر به طور منظم از زبان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و رهبر حزب راستگرای لیکود در اسرائیل شنیده بودند اما رهبران حزب میانه‌روی آبی- سفید که در دولت جدید بنیامین نتانیاهو شریک ائتلاف سیاسی او شده‌اند، مواضعی یکدست و هماهنگ با آقای نتانیاهو را در ارتباط با ایران در دیدارهای جداگانه خود با وزیر خارجه آلمان ارائه کردند.

گابی اشکنازی به هایکو ماس گفت «ایران بزرگ‌ترین تهدید» است و اسرائیل «هرگز تحمل نخواهد کرد که ایران به سلاح هسته‌ای برسد یا ارتش آن در نزدیکی مرزهای ما باشد».

در همین حال آلمان در عین نکوهش گفتارهای «یهودستیزانه» و سیاست «ضد اسرائیلی» جمهوری اسلامی و در حالی که تصمیم اخیرش در «تروریستی» نامیدن شاخه سیاسی حزب‌الله با استقبال اسرائیل روبه‌رو شده اما درخواست‌های پیاپی اسرائیل را برای پیروی از آمریکا در خروج از برجام، توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران رد کرده است.

آلمان در کنار شریکان اروپایی‌اش بر حفظ برجام و عملی کردن اینس‌تکس، ساز و کار مالی ویژه با ایران، تاکید دارد.

روزنامه جروزالم پست آلمان را هنوز «یکی از شریکان بازرگانی مهم» با ایران نامیده و نوشته است که هایکو ماس شریک تلاش‌های زنده نگاهداشتن اینس‌تکس است.
+40
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ۱. رژیم ایران بزرگترین حامی اسرائیل است. چرا؟
  24
  9
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ۲. ایران و بٌرد شعارهایش بظاهر «نابودی اسرائیل» را هدف قرار می دهد، اما چون نیک بنگریم بواقع همین «شعارها» است که سبب می شود «اسرائیل» حمایت یکپارچه دنیای غرب را پشت سر خود بسیج کند.
  22
  9
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ۴. طرف دیگر سکه به بعد از پایان جنگ جهانی و تقسی غنایم بازمیگردد. شاه با وجودیکه نوه عباسعلی داداش بیگ بود، خودر را از «نسل کورش» می نامید! « افسانه یهودی منجی بازگشت یهودیان به سرزمین موعود، که از قضای روزگار درست بیخ گوش مهمترین گلوگاه استراتژیک-تجاری جهان واقع شده بود!»
  27
  4
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ۵. همین شاه آریایی فرزند کورش، یعنی نوه عباسعلی داداش بیگ، که از جیب مردم ایران خرج تبلیغات افسانه کورش منجی یهودیان را می پرداخت و با برپایی جشنهای دوهزارپانصدساله عملا به مشروعیت اسرائیل بر اراضی اشغالی کناره دریای مدیترانه صحه می نهاد، از شیعیان عراق و لبنان بشدت گلایه مند بود که چرا هیزم تر می فروشند.
  27
  3
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ۶. سرمایه داران یهودی ضمن مشروعیت بخشیدن به سرزمینهای موعود کناره کانال سوئز(با داستان کورش)، همزمان در حال پروار کردن یک مجتهد عظیم الشان بودند که زیر درخت سیب نوفل لو شاتو لم داد بود. این (سیمبیوز کورش و شیعه) بلای جان میلیونها انسان خاورمیانه شد.
  25
  4
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ۷. بیراهه نیست که اگر شما از خاتمی گرفته تا احمدی نژاد و رفسنجانی و روحانی و غیره۷ تماما بلااستثناء کنار آن موسلیوم که بنادرست به «آرامگاه کورش» نسبت می دهند ، همگی برای عرض ارادت و وفاداری به اسرائیل، عکس یادگاری می گیرند. بعد می روند شعار مرگ بر اسرائیل می دهند ، و پسپ موشکهایشان را بسوی مردم از همه جا بیخبر خاورمیانه رها میکنند.
  22
  3
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  حالا هی بروید و گلویتان را جز بدهید که کورش پدر ماست! تاریخ نشان خواهد داد در این بازی بٌرد-بٌرد ، بٌرد با که خواهد بود.
  23
  3
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. مرسی از اینکه این‌همه به خودت فشار آوردی و نوشته کردی. ما خودمون خوش داریم که از طریق خودمون کوشش کنیم تا برای همه امت مقبول بشه.
  22
  4
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
  ۵۰
  جناب خان - لیدز، انگلستان

  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. لطف بفرمایید و چند سطری راجب دولت عثمانی و کشتار یک و نیم میلیون از ارامنه هم مبسوط بدارید با سپاس ( پاناترکستانیهای دروغگوی در تبعید )
  2
  23
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان
  مریخ- وانواتو ببینم تو مریخ عدد ۳ نداریم یا اینکه بند ۳ رو مخفی نگه داشتی که یه روزی که وقتش شد افشا کنی، اخه تحلیلات خیلی خفنه پیشنهاد می کنم که ترشی نخوری حتماً به زودی یه بقالی باز میکنی.
  3
  11
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  قبل از اینکه اخوند جماعت ایران را اشغال کنند، اسراییل در محاصره کامل اعراب بود، ساف یا همان سازمان ازادیبخش فلسطین یک ارتش بود که در کناره های باختری پ جنوب لبنان مستقر بود ،الان بعد از ۴۰ سال با شعار نابودی اسراییل اخوندها توانستند ،اولا خطر کوره های اتمی عراق را از بین ببرند با حمله در اولین هفته جنگ ایران و عراق، اشغال لبنان و نابودی ارتش قدرتمند لبنان و نابودی ارتش ازادیبخش فلسطین و مجبور کردن انها به تحویل سلاح های سنگین به سازمان ملل و خارج شدن از لبنان.شکست محاصره اسراییل توسط اعراب. از زمان روی کار امدن این اخوندها اسراییل قدم به قدم از اسرایل بزرگ از نیل تا فرات نزدیکتر میشود. البته هیچ ایرانی مخاکف ان نیست ولی نه به قیمت نابودی ایران
  3
  9
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  چقدر هم در تاریخ آلمانی ها با یهودی ها دوست بودند!
  2
  6
  شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
  نظر شما چیست؟