طرح دو فوریتی نمایندگان مجلس برای تغییر نام فرودگاه مهرآباد به فرودگاه شهید قاسم سلیمانی

هواپیمایی که جسد آقای سلیمانی و ابومهندس را وارد ایران کردبی بی سی :نمایندگان مجلس ایران طرح تغییر نام فرودگاه مهرآباد تهران به قاسم سلیمانی را با دو فوریت به هیات رییسه مجلس یازدهم دادند.

در این طرح پیشنهاد شده که فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به "شهید سپهبد قاسم سلیمانی" تغییر نام دهد که در حمله آمریکا به کاروانی نزدیک فرودگاه بغداد کشته شد.

بیش از ۲۰۰ نماینده این طرح را امضا کرده‌اند. در متن طرح گفته شده که بیشتر فرودگاه‌های بزرگ در پایتخت کشورها به نام رهبران و قهرمانان تاریخ‌ساز و بزرگ ملی آن کشور است.
بر اساس متن طرح پیشنهادی، نامیدن دومین فرودگاه تهران به نام سردار قاسم سلیمانی علاوه بر "زنده نگه داشتن" نام این "قهرمان بین‌المللی"، این "جنایت آمریکا و اقدام تروریستی استکبار جهانی" را در ذهن میلیون‌ها مسافر و گردشگر باقی خواهد گذاشت.

طرح‌های دوفوریتی باید حداکثر بعد از ۴۸ ساعت در دستور کار جلسه مجلس قرار بگیرد.

این طرح در حالی ارائه شده که وزیر راه و شهرسازی ایران پیشتر دستور داده بود فرودگاه اهواز، قاسم سلیمانی نامیده شود. جسد آقای سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران از طریق فرودگاه اهواز وارد ایران شد.

طرح این موضوع در مجلس با دو فوریت، با انتقاد برخی، حتی چهره‌های اصولگرا مواجه شده است از جمله عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان. فرشاد مهدی‌پور، مدیر مسئول روزنامه صبح نو هم این موضوع را خارج از حیطه وظایف مجلس توصیف کرده است. فرودگاه مهرآباد در سال ۱۳۱۷ ساخته شده و نامش از روستایی در همان منطقه گرفته شده است.

با ساخت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در جنوب تهران، فرودگاه مهرآباد که زمانی مهم‌ترین پایگاه هوایی تجاری ایران بود، به فرودگاه فرعی تهران تبدیل شد هرچند هنوز پروازهای بین‌المللی در آن انجام می شود.
+6
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  باید اسمش رو بذارن , فرودگاه قاسم کتلت!!!!!!!
  5
  47
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
  ۲۹
  خوب، بد، زشت - نیبورگ، دانمارک

  چه اسم زشتی برای یک فرودگاه
  4
  44
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  حالا که حال میکنیم خوب اسم شاهنامه فردوسی رو بذاریم خمینی نامه و تاجگذاریهای شاهان رو بگیم عمامه گذاری و به پرینس چارلز انگلیس بگیم مجتبی آف انگللند و لحظه ای که پدر علی تو مادر علی کارشو کرد بگیم بیگ بنگ
  3
  36
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  تابوت گذاشتن روی ٤ تا صندلی وسط! 😃 بابا این فلان خل ها کجا زندگی میکردن قبلا؟ رو درخت؟ تو غار؟ زیر زمین؟
  5
  38
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  بی شرفا تمام مشکلات مملکت و حل کردن فقط مونده بود اسم فرودگاه بزارن مشت قاسم بنا، دیگه مردم برید بشکن بزنید که تمام گرفتاریا حل شد، نه اینکه اون باباش اونجا رو درست کرده دیگه حقشه دیگه باید به اسمشم بشه. ولی حالا من پیشنهاد می کنم اگر اینکار و می خواید بکنیند حداقل اسمشو < قاسم چهل تیکه > بزارید که بهش بیاد.
  1
  26
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  چه غلطا. شما دیگه کاری ندارید تو طویله فرمایشیتون مگه نه؟ چون بی اختیارین و رهبر علیل و معلولتون براتون تصمیم میگیره. حتا اگر صد تا اسمم براش عوض کنید ماهیتش عوض نمیشه فرودگاه مهراباد همون فرودگاه مهراباده همانطور که فرودگاه بین المللی تهران فرودگاه بین المللی تهرانه و به اشتباه میگن خمینی گور بهگوری, جیگوری مگوری.
  4
  25
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  این قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد کشته شده چه ربطی بفرودگاه مهر اباد تهران دارد.؟؟ حال اگر میخواهید برایش مابه بگذارید سعی کنید مسئولان عراقی را راضی کنید تا فرودگاه بغداد را بنام بزنید.
  1
  21
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  تابوت به این گنده گی برای سردار کتلت جای شگفتی داره . باقیمانده او تو یک داگی بگ ؛ یا جعبه کوچک شیرینی جا میشد
  2
  20
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  نه طرح میخواهد و نه تصویب مجلس. مگر اسم همه جا را عوض کرده اند تصویب مجلس بوده است؟ فقط به شرف عرض ملوکانه برسانند و ایشان تائید بفرمایند و کار تمام هست و صغرا و کبرا هم نمی خواهد و این ها هیاهو برای هیچ هست
  1
  18
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
  ۴۲
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  خدا رو شکر شعار نمایندگان قبل از انتخاب به واقعیت نزدیک شد . حل مشکلات معیشتی مردم و.. خ خ خ 😂
  1
  14
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
  نظر شما چیست؟