جوان نروژی که به مسجدی در اسلو حمله کرده بود به ۲۱ سال زندان محکوم شد

یورونیوز :جوان نروژی که به سمت مسجدی در نزدیکی اسلو تیراندازی کرده بود به ۲۱ سال حبس محکوم شد.

فیلیپ منشاوس ۲۲ ساله، سال گذشته در یک اقدام که مقام‌های نروژی آن را تروریستی عنوان کردند، به مسجدی در حومه اسلو، پایتخت نروژ با اسحله حمله کرده بود اما افراد حاضر در مسجد بدون اینکه آسیبی متوجه آنها شوند توانستند از محل فرار کنند.

همزمان پلیس جسد خواهر ناتنی این جوان نروژی را پیدا کرده بود. فیلیپ در ۱۰ اوت سال ۲۰۱۹، ابتدا خواهر ناتنی ۱۷ ساله خود را با ۴ گلوله به قتل رساند و سپس درحالیکه جلیقه ضدگلوله بر تن و کلاهی با دوربین بر سر داشت به روی مسجد مرکز اسلامی نور آتش گشود، اما برخی از نمازگزاران توانستند وی را متوقف کنند و تحویل پلیس بدهند.

افسران پلیس تصاویری از آدولف هیتلر در گوشی تلفن همراه این جوان پیدا کردند. داستان این پرونده می‌گوید او با الهام گیری از عملیات حمله به مسجدی در نیوزیلند در ماه مارس ۲۰۱۹ که به کشته شدن ۵۱ نفر منجر شد تصمیم به انجام چنین عملیاتی گرفته است.

حالا دادگاه اعلام کرده است این جوان که با نیت نژادپرستانه دست به چنین اقدامی زده به جرم اقدام تروریستی و همچنین قتل باید یه مدت ۲۱ سال از عمر خود را پشت میله‌های زندان سپری کند.

۲۱ سال حبس، طولانی‌ترین مدت مجازاتی است که طبق قانون نروژ برای یک مجرم صادر می‌شود.

دادستان نروژی که پیگیری این پرونده را بر عهده داشته می‌گوید فیلیپ منشاوس قصد داشته تا جای ممکن مسلمانان را بکشد و از کار خود نیز پشیمان نیست.
+5
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  پ احمق چرا خواهر ۱۷ ساله ات رو کشتی !!!؟ این شوت علی ها هیچ هنری ندارند جز تنفر از دیگران .
  2
  8
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  نظر شما چیست؟