هشدار مقام های دفاعی آمریکا در باره سوءاستفاده ایران از ناراآرامی های اخیر آمریکا

صدای آمریکا :بر اساس گزارش فاکس نیوز که روز پنجشنبه نسخه‌ای از بولتن اطلاعاتی ایالات متحده را دریافت کرده است، مقام‌های دفاعی آمریکا هشداری درباره ایران، به عنوان یکی از «دشمنان خارجی» که سعی دارد بر روی ناآرامی‌های پس از مرگ جرج فلوید برای «ایجاد تفرقه» میان آمریکایی‌ها بهره‌برداری کند، صادر کردند.

بولتن دستگاه اطلاعاتی آمریکا از رسانه‌های دولتی ایران، وزارت امور خارجه ایران، وبسایت‌های ایرانی و به ویژه حساب های ایرانی در شبکه‌های اجتماعی به عنوان بازیگران این کمپین برنامه‌ریزی شده ضدآمریکایی نام می‌برد.

این بولتن می‌گوید: «حساب‌های کاربری مرتبط با ایران در شبکه های اجتماعی، که هویت اکثر آنها مشخص نیست و به تازگی ایجاد شده‌اند، داستان‌هایی را بازنشر می‌کنند - اغلب از منابع داخلی آمریکا و رسانه‌های جریان اصلی - که تصویری از آشوب در ایالات متحده ترسیم کنند و مشروعیت مقام‌ها و پلیس آمریکا را زیر سئوال ببرند.

به گزارش فاکس نیوز، بولتن اطلاعاتی نمونه‌های مشخصی ارائه می‌دهد از این که چگونه ایران، همچون چین و روسیه، در تلاش است تا «تفرقه و نیت سوء در جامعه بیافکند، افکار عمومی را منحرف، روند انتخاباتی را بی‌اعتبار، بازار را مختل، و منافع مردم ایالات متحده را تضعیف کند.»

در این بولتن گفته می‌شود «بازیگران خارجی وابسته به روسیه، چین و ایران از رسانه‌های دولتی، وبسایت‌های نیابتی، و حساب های شبکه های اجتماعی برای بلند کردن صدای انتقادها از آمریکا در مورد مرگ ۲۵ مه ۲۰۲۰ جرج فلوید و رویدادهای پس از آن استفاده می‌کنند.»

هفته گذشته، کاندولیزا رایس وزیر خارجه پیشین آمریکا به ایران هشدار داد از اعتراض‌های داخل آمریکا بهره برداری تبلیغاتی نکند.

وقتی از خانم رایس در برنامه فیس د نیشن شبکه سی بی اس خواسته شد درباره گزارش‌های مربوط به تلاش ایران، چین و روسیه برای استفاده از رویدادهای آمریکا به نفت تبلیغات خودشان اظهار نظر کند، وی گفت «این جنبش سبز در ایران نیست که شما مردم را به این دلیل با حکومت مذهبی موافق نیستند با بی رحمی تمام کشتید.
+14
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  یک زمانی سوء استفاده از اختلافات و مشکلات داخلی کشور ها, برای اعمال نفوذ از خارج برای منافع دیگر کشوران در انحصار کشورهار استعمارگر و آمریکا بود, امروزه چین, روسیه, ایران, کره شمالی, اسرائیل, هند و پاکستان و حتی طالبان هم این کار را میکنند.
  7
  8
  جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۷
  نظر شما چیست؟