«ساینا اس» و «کوییک اس» ، دو محصول جدید سایپا با باطن خودروی پراید

ساینارادیو فردا :جواد عسگری
شرکت سایپا دو محصول جدید با نام ساینا اس و کوییک اس را معرفی کرده است که با وجود اینکه مدل‌های جدیدی هستند اما باطن آنها در اصل توسعه‌یافته خودروی پراید است.

بر اساس گزارش سایت بیت ران ساینا اس محصول جدید خانواده ایکس ۲۰۰ است. این خودرو فیس‌لیفت خودرو ساینای معمولی است. پیشرانه این خودرو ۱۵۰۳ سی سی حجم دارد و قدرت ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۸ نیوتن متری تولید می‌کند.

جعبه‌دنده پنج‌سرعته دستی ساینا اس توان پیشرانه را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

برنامه عرضه این سدان اقتصادی با نسخه اتوماتیک هم مطرح شده است.

سایپا برنامه دارد تا پس از قطعی شدن نتایج تست‌ها، نسخه جدید ساینا اتوماتیک را به بازار عرضه کند.

سایت اسب بخار هم گزارش داده است هنوز مشخص نیست که آیا این نسخه فیس‌لیفت ساینا، جایگزین نمونه فعلی می‌شود و یا قرار است در کنار ساینا EX، به عنوان نسخه‌ای جدید تولید شود؟

سایپا ساینا اس، فیس‌لیفت ساینا است و از نظر ظاهری در قسمت جلو، عقب و داخل خودرو تغییرات کمی داشته است.

در قسمت جلو، بخش پایینی سپر طراحی جدیدی دارد که با رنگ مشکی از بقیه سپر متمایز شده است.

جلو پنجره نیز از شکل خطی در ساینا قدیمی به مشبک در نسخه فیس‌لیفت تغییر کرده است.

این خودرو پلت‌فرم مشترکی با تیبا دارد. پلت‌فرم تیبا در دو خودرو ساینا و کوییک سایپا هم استفاده شده است و در اصل پلت فرم توسعه یافته پراید است. تولید پراید قرار است متوقف شود اما پلت فرم توسعه یافته پراید با ظاهرهای متفاوت و اسم‌های مختلف، اما با باطنی قدیمی در سه خودرو تیبا، ساینا و کوییک ادامه حیات خواهد داد.

دیگر محصول جدید سایپا شاهین نام دارد بر اساس گزارش سایت زومیت اولین نسخه‌ تولیدی شاهین در ایران، مجهز به پیشرانه‌ فعلی تیبا و ساینا همراه توربوشارژر است. این پیشرانه‌ چهار سیلندر ۱.۵ لیتری و هشت سوپاپ است و قدرت ۱۰۸ اسب‌بخار و گشتاور ۱۶۵ نیوتن‌متر را تولید می‌کند. این موتور هم موتور توسعه‌یافته خودرو پراید است.

این خودرو مجهز به امکانات رفاهی بیشتری در مقایسه با ساینا و تیبا خواهد بود. سایپا شاهین قرار است با سانروف، استارت دکمه‌ای، فرمان برقی، رینگ آلومینیومی، نمایشگر لمسی هفت اینچی، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، تهویه خودکار، حسگر پارک و دوربین عقب، چراغ روشنایی روز، حسگر نور، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، دو کیسه هوا، آینه‌های تاشو برقی و کامپیوتر سفر تولید شود
+0
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟