محاکمه تاریخدان روسیه به اتهام قتل و مثله کردن دانشجوی ۲۴ ساله اش

اولین جلسه محاکمه اولگ سوکولوف، تاریخدان سرشناس روس به اتهام قتل یکی از دانشجویانش به روز دوشنبه موکول شد.

او همچنین متهم است که جسد آناستازیا یشچنکو، دانشجوی ۲۴ ساله اش را پس از قتل در ماه نوامبر (آبان/آذر) سال گذشته قطعه قطعه کرده است. این تاریخدان ۶۳ ساله به دلیل پژوهش هایش در مورد ناپلئون بناپارت، امپراتور فرانسه در ابتدای قرن نوزدهم نشان لژیون دونور (بالاترین نشان افتخار در فرانسه) دریافت کرده است.
محاکمه اولگ سوکولوف قرار بود روز سه شنبه آغاز شود اما دادگاه با درخواست وکلای مدافع او برای تعویق جلسه رسیدگی به اتهامات تا روز دوشنبه موافقت کرد. وکلای مدافع اولگ سوکولوف مدعی شده بودند که زمان کافی برای بررسی شواهد موجود در پرونده نداشته اند.

اولگ سوکولوف که استاد دانشگاه سن پترزبورگ است ماه نوامبر گذشته پس از آنکه امدادرسانان او را از داخل آب رودخانه ای در این شهر بیرون کشیدند بازداشت شد. پلیس روسیه اعلام کرده که در کوله پشتی اولگ سوکولوف دو دست جداشده از بدن یافته است.
به گفته کارآگاهان این دو دست متعلق به آناستازیا یشچنکو بود. دیگر اعضای بدن این دانشجوی روس نیز در اعماق رودخانه و داخل آپارتمان اولگ سوکولوف کشف شد.
تاریخدان سرشناس روس پس از بازداشت به ماموران پلیس گفته بود که با آناستازیا یشچنکو رابطه ای عاشقانه داشته است. وی مدعی شده بود که به دنبال مشاجره ای با آناستازیا یشچنکو در آپارتمانش به این زن جوان تیراندازی کرده است.
پرونده قتل این دانشجوی ۲۴ ساله نه تنها بازتاب گسترده ای در رسانه های روسیه داشته بلکه توجه زیادی را نیز به موضوع خشونت خانگی علیه زنان در این کشور جلب کرده است.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟