اخاذی از زنان جوان با وعده شراکت در گاوداری

مرد جوانی که در پوشش یک تاجر ثروتمند از زنان و دختران جوان اخاذی می‌کرد، از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد. این متهم که خودش را به نام «وحید» به طعمه‌هایش معرفی می‌کرد، با ظاهرسازی‌های فریبنده و پس از جلب اعتماد و با پیشنهاد شروع یک فعالیت تجاری به آنها، دست به سرقت و اخاذی می‌زد. به گفته پلیس، این جوان تبهکار با این ترفند بیش از ٢٠٠‌میلیون تومان به جیب زده است.

این پرونده با مراجعه یک زن به پلیس آگاهی کلید خورد. این زن جوان در اظهاراتش به مأموران گفت که چندی قبل با جوان ثروتمندی آشنا شده که به او پیشنهاد شراکت در یک گاوداری را داد: «چند هفته از آشنایی‌ام با وحید گذشته بود، که یک روز در کافه‌ای با هم ملاقات کردیم و او آنجا به من ابراز علاقه کرد. اما من فقط دنبال بیزینس بودم و با پیشنهادش مخالفت کردم. از فردای آن روز رفتار وحید کاملا تغییر کرد و با زور و تهدید از من چند‌میلیون تومان گرفت و به من گفت اگر از این موضوع با کسی حرفی بزنم، آبرویم را می‌برد.»

مأموران اداره چهارم آگاهی پس از تحقیقات مقدماتی متوجه شدند که وحید با ظاهری آراسته و موجه و با اجاره خودروهای لوکس خارجی و گران‌قیمت در سطح شهر تهران پرسه‌زنی می‌کرده و با شناسایی طعمه‌های خود از بین خانم‌ها و برقراری ارتباط و معرفی خود به‌عنوان شخصی تاجر و سرمایه‌دار در زمینه‌های مختلف ازجمله گوشت و گاوداری و... با پیشنهاد مشارکت در امور تجاری و ازدواج اعتماد طعمه‌های خود را جلب می‌کند. آن‌طور که سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی می‌گوید، در ادامه تحقیقات هم مشخص شد متهم، پس از اعتمادسازی و تبادل پیام‌های عاشقانه سوژه‌های خود را اغفال و زمانی که با مخالفت و قطع ارتباط قربانیان مواجه می‌شد، آنها را با تهدید، مجبور به ادامه دوستی و سپس از مالباختگان سرقت و اخاذی می‌کرده است.

در نهایت مخفیگاه این جوان شناسایی شد و پلیس با هماهنگی قضائی او را در مخفیگاهش بازداشت کرد. براساس اعلام پلیس، متهم در همان بازجویی ابتدایی به ٨ فقره سرقت و زورگیری به ارزش ٢٠٠‌میلیون تومان اعتراف کرده است.  به گفته سرهنگ نثاری، کارآگاهان توانستند تاکنون چهار تن از مالباختگان را شناسایی کنند و به دستور قضائی تصویر بدون پوشش متهم برای شناسایی سایر شاکیان منتشر شده و آنها می‌توانند برای تشکیل پرونده و ادامه شکایت‌شان به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران واقع در محله نارمک- میدان نبوت (هفت حوض) مراجعه کنند.
+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟