کشف یک تُنگ باستانی ایرانی در بسته ارسالی از بریتانیا به کلرادو در آمریکا

صدای آمریکا :اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا در ایالت کنتاکی، در جریان بازرسی یک محموله ارسالی از بریتانیا به کلرادو، یک تُنگ هزارساله ایرانی را کشف و ضبط کرد.

به گزارش سایت خبری «سنتری دیلی تایمز» مأموران این اداره در ۱۹ ماه مه گذشته در شهر لوئیزویل، این تنگ قدیمی شیشه‌ای را که رنگی کهربایی دارد، ضبط کردند.

اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا پس از مشورت یا یک کارشناس اعلام کرد، این تُنگ که گردن استوانه‌ای بلندی دارد، در قرن‌های ۱۱ تا ۱۳ میلادی در ایران ساخته شده است.

مقامات آمریکایی این تنگ شیشه‌ای را به دلیل نقض مقررات دفتر کنترل دارایی خارجی «اوفک»، که ورود سرمایه، کالا، یا خدمات از ایران را ممنوع کرده است، توقیف کردند.

اوفک این تحریم‌های تجاری و اقتصادی را علیه سازمان‌ها و کشورهای تولید کننده مواد مخدر و یا حامی تروریسم و فعالیت‌های ناشایست دیگر اعمال می‌کند.
+20
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اینها همه از غنائم اسلام است و من حکم کردم انرا بمستضعفین و پا برهنه ها و کوخ نشینان . و از جمله صبیه حاج ممد صادووق بدهند که خواهند داد. امام رحمت الله
  1
  18
  ‌سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  البته امام فرموده بودند که امر کردم این اموال را بمستضفین و پا برهنه ها بدهند که خواهند داد . البته با حضور عمه و از عقب . که مو بمو اجرا شد و عمه جان زار زار گریه میکرد. روحش شاد
  0
  11
  ‌سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
  نظر شما چیست؟