محمود صادقی : قوه قضائیه درباره ٤٣٠ میلیارد تومان سود حساب های غیرقانونی خود توضیح بدهد

رادیو فرانسه :محمود صادقی نماینده مجلس دهم با استناد به گزارش خود قوه قضائیه سود حساب های غیرقانونی این دستگاه را در سال گذشته "٤٣٠ میلیارد تومان" اعلام کرد و سپس از رئیس قوه قضائیه خواست که با ارایه گزارش کاملتر و شفاف تر بگوید این ٤٣٠ میلیارد تومان "سود چند درصد است و کل مبلغ چقدر بوده است، وجوهی که برداشته می شود چه میزان بوده و با چه درصدی محاسبه شده است."

به گزارش رادیو فرانسه، محمود صادقی نماینده مجلس دهم انتشار گزارش قوه قضائیه درباره چگونگی استفاده از سود سپرده های بانکی این قوه را به "فال نیک" گرفته و ابراز امیدواری کرده است که این قوه به ارایه گزارش استفاده از سود سپرده های خود تنها طی یک سال گذشته بسنده نکند و گزارش "کاملتر" و "شفاف تری" از ابتدای تشکیل این حساب ها ارایه کند.

محمود صادقی بار دیگر حساب های بانکی ریاست قوه قضائیه، چه در دوره جواد آملی لاریجانی چه پیش و پس از وی را غیرقانونی خوانده و افزوده است که به کمک "برخی مجوزها این تصرفات را انجام داده اند." گفتنی است که رئیس سابق قوه قضائیه گفته بود که ٦٣ حساب بانکی او با اذن و اجازه رهبر جمهوری اسلامی ایران، علی خامنه ای، دایر شده اند.

نماینده مجلس دهم سپس با اشاره به محاکمه اکبر طبری، معاون مالی رئیس پیشین قوه قضائیه، و بیست و یک تن از همدستان وی به اتهام فساد و سوء استفاده های مالی از رئیس قوه قضائیه خواسته است که جهت رفع ابهامات گزارشی تکمیلی درباره این حساب ها ارایه کند.

محمود صادقی گفته است که گشایش این حساب ها با محاکمه شهردار پیشین تهران، غلامحسین کرباسچی، همزمان بوده و بر اساس گزارش هایی که در اختیار او قرار گرفته در آن محاکمات "سه هزار سکه طلا از اموال شهرداری تهران توقیف" و در همین "حساب های غیرقانونی" رئیس قوه قضائیه سپرده گذاری شد.

محمود صادقی افزوده است که بخشی از اموال امیرخسرو مه آفرید که به اتهام فساد اعدام شد توقیف و "رقم بزرگی" از همین اموال توقیف شده به همین حساب های غیرقانونی رؤسای قوه قضائیه منتقل شد.

محمود صادقی با استناد به گزارش خود قوه قضائیه سود این حساب ها را در سال گذشته "٤٣٠ میلیارد تومان" اعلام کرد و سپس از رئیس قوه قضائیه، ابراهیم رئیسی، خواست که بگوید این ٤٣٠ میلیارد تومان "سود چند درصد است و کل مبلغ چقدر بوده است، وجوهی که برداشته می شود چه میزان بوده و با چه درصدی محاسبه شده است."

هفته گذشته قوه قضائیه ایران با ارایه گزارشی درباره "منشاء حساب های" اختصاصی این دستگاه و "سود حاصل از سپرده های" آنها مدعی شد که "تمام وجوهی که مردم به هر دلیلی به هر یک از این حساب های قوه قضائیه پرداخت می کنند به حساب خزانه دولت واریز می شود و [...] امکان برداشت از آن برای قوه قضائیه مطلقاً وجود ندارد."

قوه قضائیه در گزارش خود تصریح کرده است که این حساب ها حدود سه دهه پیش و با آگاهی و اجازه رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه ای، جهت تأمین "هزینه های ضروری و نیازهای روزافزون" قوه قضائیه خارج از ردیف بودجه رسمی این دستگاه ایجاد شدند.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران افزوده است که با موافقت آیت الله خامنه ای "مبلغ معینی از خزانه جمهوری اسلامی ایران به صورت «غیرقابل برداشت»" در حساب یا حساب هایی در بانک ملی سپرده گذاری شده و "صرفاً از محل سود آن برخی حوائج و ضروریات دستگاه قضایی برطرف می شود." قوه قضائیه در گزارش خود گفته است که در دوره جدید این سود به دستگاه قضایی در تمام استان های کشور تزریق می شود.
+42
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  عزیز دلم به کی توضیح بدهد. اسلام میراث پیامبری هست که خودش راهزنی و دزدی میکرد و سر می برید و توقع داری از این چاه گلاب بیرون بریزد. لبنان خرج دارد. سوریه خرج دارد و و و و خرج دارد و از این مخارج نصف ارزهای خارجی باید بی سر و صدا به حساب از ما بهتران واریز شود. از هر 100 دلاری که خرج عتبات بشود حداقل 70 دلارش پر میکشد و حساب و کتابی هم نیست و رد دزدی را هم نمیتوان گرفت
  2
  26
  دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دقیقاً آقای صادقی به کی توضیح بده برای مردم که از ترس خودشون زدن به خواب
  2
  14
  دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  از مسافر آنکارا بپرس. ببین چه جواب کوبنده دارد. کافکا .کنفسیوس. ولتر را شاهد می‌‌آورد. که این دزدی نیست. اصلا توی خود دوزخ ولتر نوشته شده. دزدی داریم تا دزدی. اگر ریش مقدس بدزد. ثواب هم دارد. این هیچ ربطی‌ هم به اسلام ندارد.
  2
  7
  دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  یادتان می‌‌یاد.در پارک هنرمندان دو تا جوان ۱۹ ساله را اعدام کردند. به جرم زورگوهی و دزیدن ۶۰ هزار تومن. آن زمان چیزی نزدیک ۲۰ دلار می‌‌شد. می‌‌دانید آن زمان معاون اجراهی قوه قضات چه کسی‌ بود.؟ این طبری. معاون سارق لاریجانی. یک از جرم‌های این طبری .دزدی ۴۲ میلیاردی است. هفصد هزار بار بیشتر از دو نفر. مسافر کجاهی ؟ پس چه شد این ولتر شما ؟ این توله بسجی نه .نان مفت می‌‌خورند. یکی‌ از اثرات مفت خوری. مرض فراموشی است
  0
  4
  دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳
  نظر شما چیست؟