علی دیواندری ،مدیرعامل پیشین بانک‌های ملت و پارسیان به زندان معرفی شد

 محمد موحد، قاضی پرونده بانک ملت، و علی دیواندری، مدیرعامل سابق بانک‌های ملت و پارسیانعلی دیواندری،‌ مدیرعامل پیشین بانک‌های ملت و پارسیان برای گذراندن دوره محکومیت خود به زندان معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه علاوه بر آقای دیواندری، چهار متهم دیگر پرونده فساد بانک ملت هم به زندان معرفی شده‌اند.

خبرگزاری میزان به میزان حکم صادره برای آقای دیواندری اشاره نکرده ولی پیش از این در شبکه‌های اجتماعی گزارش‌هایی مبنی بر صدور حکم بیست سال زندان برای این متهم به فساد اقتصادی منتشر شده بود.

به گفته مقام‌های قضایی آقای دیواندری در پرونده تخلف «بانک ملت به مبلغ ۱۰۵ میلیون دلار و بانک پارسیان به مبلغ ۶۰ میلیون دلار» نقش داشته است.

عمده تخلفات مطرح در پرونده تخلفات این دو بانک مربوط به برنامه‌ریزی‌های متهمان برای دور زدن تحریم‌ها بوده است.
+32
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  دو ماه دیگه آزاد میشه میره تو ویلای شمال و دیگه خبری ازش نمیشه،مثل سلطان فلان و فلان مملکته بی‌ صاحب به این میگن واگر نه کسی‌ جرات به خودش نمیداد دزدی کلان کنه.
  1
  6
  یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  آقا اینایی که میگی فقط مدیر و کارمندن . اون اصلیه که پولارو برده و خورده و چاپیده اون کجاست ؟ چرا میخوایین با اعدام و زندانی کردنه سه چهارتا آدمه بیخودی و غیر معروف اون کله گنده رو فراریش بدین ؟ بگو کدوم آخوند کدوم مسئول کدوم آقا زاده . اینارو بگین . لعنتیا .
  0
  3
  یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲
  نظر شما چیست؟