«شـیـطـان پیـر» اعــدام شـد

قصه تلخ دختر۱۴ ساله ای که فریاد بغض آلودش دل ها را تکان داد

پیرمرد 67 ساله ای که به اتهام تجاوز به دختر 14 ساله دستگیر و با حکم قاطع دیگری از سوی دستگاه قضایی خراسان رضوی به اعدام محکوم شده بود، دوشنبه هفته گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش اختصاصی خراسان، این ماجرای تکان دهنده سوم تیر سال 96 زمانی در مشهد لو رفت که زنی هراسان دختر 14 ساله بارداری را به بیمارستان دکتر شریعتی در انتهای بولوار وکیل آباد مشهد رساند. دختر نوجوان حال مناسبی نداشت و از شدت درد به خود می پیچید. کادر درمانی بیمارستان بلافاصله وارد عمل شدند و با انجام آزمایش و معاینات پزشکی دریافتند که هنگام وضع حمل دخترک رسیده است و او باید به اتاق مراقبت های ویژه برود. تکاپوها برای شناسایی شوهر «آیدا» در مرکز درمانی آغاز شد تا او اجازه انجام عمل جراحی در صورت نیاز پزشکی را بدهد اما جست و جوها بی فایده بود و خبری از شوهر دختر 14 ساله نبود تا این که «آیدا» راز هولناکی را فاش کرد. او به کادر درمانی بیمارستان گفت: ازدواج نکرده و شوهری ندارد!! پرستاران درحالی حیرت زده به دخترک می نگریستند که سوالات زیادی برایشان بی پاسخ مانده بود!

«آیدا» که با اقدامات اولیه درمانی کمی آرام تر شده بود، اشک ریزان قصه تلخی را بازگو کرد. او گفت: پنج سال بیشتر نداشتم که پدرم مرا به خواهرش سپرد تا سرپرستی ام را به عهده بگیرد اما چندین ماه قبل شوهرعمه ام که مردی پیر است روزی در منزل دست و پا و دهانم را بست و مرا مورد تجاوز قرار داد. من از ترس جیغ می کشیدم و گریه می کردم اما هیچ کس به دادم نمی رسید چون من و شوهر عمه ام در خانه تنها بودیم. بعد از این ماجرا او مرا تهدید کرد که نباید به کسی چیزی بگویم! من هم که خیلی ترسیده بودم با این کابوس وحشتناک زندگی می کردم و دم برنمی آوردم تا این که امروز دیگر نتوانستم شدت درد را تحمل کنم و به ناچار موضوع را به عمه ام گفتم و ...

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است: با توجه به اظهارات تکان دهنده دختر نوجوان، بلافاصله یکی از اعضای کادر درمانی، موضوع را به پلیس گزارش داد و بدین ترتیب پرونده ای قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز تشکیل شد. با توجه به اهمیت و حساسیت این پرونده ، دادستان عمومی و انقلاب طرقبه به عنوان مدعی العموم وارد ماجرا شد و کارآگاهان پلیس آگاهی به ردزنی پیرمرد 67 ساله پرداختند و او را تحویل مراجع قضایی دادند.

«م- ن» که پای میز محاکمه ایستاده بود اگرچه به خلوت کردن با دختر خوانده اش به طور ضمنی اقرار می کرد اما تجاوز به عنف را نمی پذیرفت و مدعی بود که به برادرزاده همسرش تجاوز نکرده است.

 آزمایش دی ان ای روی نوزاد تازه متولد شده «آیدا» ماجرای تجاوز را نمایان کرد. به گزارش خراسان، این گونه بود که نوزاد «آیدا» به دستور مقام قضایی تحویل بهزیستی شد و پدر «آیدا» نیز که چوپانی بی بضاعت بود بعد از شنیدن ماجرای «شیطان پیر» شکایتی را علیه او مطرح کرد. این مرد چوپان گفت: به خاطر آن که در وضعیت اقتصادی بدی قرار داشتم و شرایط زندگی‌ام به گونه ای بود که نمی توانستم از دخترم مراقبت کنم، او را به خواهرم سپردم تا مانند فرزند خودش از او نگهداری کند اما ...

ادامه این گزارش حاکی است: پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه  رئیس شعبه سوم کیفری یک خراسان رضوی  رای به «اعدام» متجاوز به عنف داد. وکیل مدافع «م- ن» (شیطان پیر) و متهم به رای صادره اعتراض کردند و این پرونده برای بررسی های دقیق تر به شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور ارجاع شد.
بنابر گزارش اختصاصی خراسان، قضات دیوان عالی کشور نیز پس از مطالعه دقیق و بررسی خط به خط اوراق این پرونده حساس، رای صادره از سوی دادگاه را مهر تایید زدند و این گونه پرونده «شیطان پیر» به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد رسید.
با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم، سپیده دم روز دوشنبه گذشته، «شیطان پیر»  پای چوبه دار رفت و در زندان مرکزی مشهد به مجازات رسید.
+18
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟