محسن رضایی و محمدباقر قالیباف با پیشنهاد مذاکره با آمریکا مخالفت کردند

رادیو فردا :محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در توییتی با اشاره به پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره، به آیه‌ای از قرآن اشاره کرده و نوشته است که نباید به «کافران پیشنهاد سازش» داد. او همچنین بر «مقاومت» تاکید کرده است.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در توییتی به پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا واکنش منفی نشان داده و گفته است ترامپ «در باتلاق» است و اگر از «باتلاق خودساخته» هم خارج شود، مذاکره با آمریکا «سم است». آقای رضایی اشاره نکرده که منظورش از باتلاق چیست ولی عبارت «مذاکره سم است» اشاره به سخنان اردیبهشت ۹۸ علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دارد که گفت: «مذاکره سم است ... و مذاکره با دولت کنونی آمریکا یک سم مضاعف است».

دونالد ترامپ، روز پنجشنبه با اشاره به اینکه آزادی مایکل وایت، زندانی آمریکایی نشان داد دستیابی به یک توافق ممکن است، از حکومت ایران خواست که برای توافق منتظر نتیجه انتخابات نماند.

او در چند توییت‌ از ایران برای آزادی مایکل وایت تشکر کرد و خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی گفت: «من در انتخابات برنده می‌شوم، شما اکنون به توافق بهتری می‌رسید».
+9
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  شما دوتا دو تا رای دارید توی این کشور هشتاد میلیونی، از جانب چه کسی بلغور می کنید، ملت ایران هیچ دشمنی در دنیا ندارد، دشمنانی که ساخته ی افکار شما ست، دشمنان شما هستند، و نه ملت ایران، در فردای ازادی ایران با همه دوست و مذاکره را به عنوان تنها راه سیاست خارجی به رسمیت خواهد شناخت
  2
  27
  شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  مردم ایران حقشونه که شما برا شون حکومت کنید هرکاری که دوست دارید باهاشون بکنید کسی صداش در نمیاد مردم خوبی هستند
  1
  25
  شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  دو کلمه هم از محسن بینالوس و ممد بیقر دزد سر گردنه, ایرانخوار بزرگ بشنویم. خدایا یه چوپان و یه راهزن برای ۸۰ میلیون تصمیم میگیرند که فرزندان ایران را در جبهه های دوست و برادر عراق و اعتصابات دانشجویی کشتار کردند.
  2
  25
  شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هر دو این عاقایان از مریدان و پابوسهای خامنه ای می باشند خامنه ای اگر بگوید مذاکره باید انجام گیرد با امریکا دیگر این دو باید مثل یک الاغ خوب از فرمان چولاق خان اطاعت کنن!
  1
  16
  شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها همه نمایش هست. این دو تا اصلا چه کاره هستند؟ در جمهوری ولایت فقیه که غازها تصمیم نمی گیرند. هم خمینی و هم خامنه ای تا اخرین لحظه به امریکا فحش میدادند. یکی جام زهر را سرکشید و این یکی هم موفقیت برجام را توی بوق و کرنا کرد و یک ضرب از تصویب مجلس گذرانید. همین حالا هم که این ها عر و تیز میکنند گماشته های سیدعلی مشغول مذاکره هستند و گر نه تبادل زندانی نمی کردند. بزودی دم خروس میزند بیرون
  0
  6
  یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۴
  نظر شما چیست؟