استفاده از ماسک باعث کاهش اکسیژن نمی‌شود!

دویچه وله :کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده هشدار می‌دهند که نباید به خاطر ترس از کاهش اکسیژن خون یا مسمومیت با دی اکسید‌ کربن، استفاده از ماسک را نادیده گرفت.

به گزارش "یو‌اس‌آ تودی" و طبق اعلام سازمان غذا و داروی ایالات متحده، ماسک‌های N95 متخلخل هستند و باعث می‌شوند هوا به داخل و خارج از ماسک راه یابد و عملکرد طبیعی تنفس امکان‌پذیر باشد. در دیگر ماسک‌ها، هوا راحت‌تر به داخل ماسک راه می‌یابد، زیرا این ماسک‌ها در مقایسه با ماسک N95 صورت را به طور کامل نمی‌پوشانند. سازمان جهانی بهداشت و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده اعلام کرده‌اند که هیچ کدام از این ماسک‌ها سبب کاهش سطح اکسیژن خون و افزایش خطرناک دی اکسید‌ کربن در افراد عادی نمی‌شوند. چون مردم عادی برای مدتی طولانی از ماسک صورت استفاده نمی‌کنند.

دی اکسید‌ کربن با گذشت زمان به آرامی در ماسک ایجاد می‌شود و البته سطح آن برای بسیاری از افراد قابل تحمل است. ضمنا احساس کاهش اکسیژن به این دلیل است که بسیاری از ما به استفاده از ماسک عادت نداریم.

با این حال برخی تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از ماسک N95 برای مدت طولانی ممکن است تغییراتی در شیمی خون ایجاد کند و در موارد شدید، سطح هوشیاری را تغییر دهد. احتمال این اتفاق در سیگاری‌ها، مبتلایان به چاقی و مبتلایان به بیماری‌های تنفسی بیشتر است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده تاکید می‌کند که این افراد باید مراقب باشند و در مورد نحوه صحیح استفاده از ماسک با پزشک خود حتما مشورت کنند.
+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟