وزیر اقتصاد احمدی‌نژاد و نماینده کنونی مجلس : مجلس حتی در ذیل امور هم نیست چه رسد به راس امور

العربیه :شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد در دولت محمود احمدی‌نژاد که اکنون به عضویت مجلس یازدهم درآمده، در مصاحبه با خبرگزاری «تسنیم» (وابسته به سپاه پاسداران)، اقتصاد ایران را زمین گیر، مردم را فقیرتر از پیش، نظام آماری کشور را مخدوش و بی اساس، کسری بودجه را پایدار و مجلس را کاملاً بی تأثیر در امور توصیف کرد.

او که در دوران صدارت در دولت احمدی‌نژاد، نامش با پرونده بابک زنجانی و فسادهای میلیاردی دلارهای نفتی این فرد گره خورده و خود را به بی اطلاعی کامل زد تا مشکلات این پرونده، گریبان‌گیرش نشود، در ادامه گفته‌است که در هفت سال گذشته درآمد سرانه کشور کاهشی برابر با 25 درصد داشته و شاخص نابرابری (ضریب جینی) از 36 درصد در سال 2014 به بیش از 42 درصد افزایش پیدا کرده‌است که در نتیجه آن شاخص رفاه ایرانیان 32درصد کاهش یافته‌است.

شمس‌الدین حسینی سپس یادآوری کرده‌است که در همین فاصله نقدینگی به عنوان شاخص گرانی و تورم از 500 هزار میلیارد تومان به بیش از 2500 هزار میلیارد تومان رسیده و رقم بودجه از 104 هزار میلیارد تومان به 570 هزار میلیارد تومان رسیده بی آنکه در نبود درآمدهای نفتی و مالیاتی، معلوم باشد که این منابع از کدام محل قرار است تامین شود.

این نماینده مجلس سپس یادآوری کرده ‌است که همانند سال‌های پیش رشد اقتصادی ایران در سال‌های 97 و 98 (شمسی) به ترتیب منفی 5 درصد و منفی 7 درصد بوده‌است، مضاف بر اینکه به گفته شمس الدین حسینی حالا «کرونا هم کار را دشوارتر کرده‌است.»

شمس‌الدین حسینی یکی دیگر از مشکلات کشور را عدم شفافیت به ویژه عدم شفافیت نظام آماری کشور دانسته که به گفته او کاملاً «مخدوش» است. او گفته‌است که در هفت سال گذشته کل رشد اقتصادی ایران به‌طور متوسط سالی نیم درصد اعلام شده آنوقت ادعا می‌شود که در «همین مدت یک میلیون و هشتصد هزار شغل ایجاد شده‌است.»

عضو جدید مجلس با انتقاد از جایگاه کنونی مجلس تأکید کرد: «نه تنها الان مجلس در رأس امور نیست بلکه در ذیل امور هم نیست.» و اکنون کاملاً «خارج از امور است».

در این رابطه به گفته کارشناسان امور ایران بودجه نه در مجلس که در جلسه سران سه قوه صورت می‌گیرد که البته به دستور رهبر تأسیس و عملاً به گفته علی مطهری همانند مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگزین مجلس شده‌است.

شمس‌الدین حسینی یکی دیگر از نمودارهای بی عدالتی و فساد در کشور را تفاوت فاحش «میان پایتخت و مراکز استان‌ها و بین مراکز استان‌ها و نقاط دوردست استان‌ها» دانسته و افزود: نظام باید بر سر ایجاد توازن میان مناطق کشور سریعاً به تفاهم و تصمیم‌گیری برسد. وی تأکید کرده‌است: «امروز داریم صد و ده هزار میلیارد تومان یارانه ارز می‌دهیم اما به دست کسی نمی‌رسد جز تعدادی محدود.»
+34
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  بنده خدا تا سازمان ضد اطلاعات روس مونده مجلس ایران طویله‌ای بیش نیست،خودت هم میدونی‌ که نخ عروسک دست پوتین هست،،،،.
  0
  25
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  تمام مفسدان, دل دزدان و تلکه کنندگان مملکت در گنداب خانه ای بنام مجلس بی اختیار که بخور بخوه جمع شدن تا روزگار بگذرانند و همینی هم که در مملکت باقی مونده به یکباره سر بکشند. این بابای همون دختر خپله نیست که ازش پرسیدن چرا حاج شمسی گفت ما یارانه نمی خواهم ? گفت ما یخچالمون پره و بابابم میتونه پفک, چیپس و قاقا لی لی شکم من را تامین کنه بابام گفته روا نیست رایانه بگیریم?
  1
  20
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بعبارت بهتر مجلس زیرخواب میباشد...خخخ
  1
  20
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
  ۴۸
  Jamal_SA - تورنتو، کانادا
  مشکل اصلی ما توده ای ها هستن.همین ها که خودشون رو به نفهمیدن زدن.اینا هم از توبره میخورن هم از آخور.همین مفت خور را ببینید می گوید ما هیچ کاره بودیم و هستیم و در ذیل امور هم نیستیم و فقط تو سری خوریم.اما یکبار اعتراض کرده؟خب ایران که بی صاحاب نمیچرخیده این همه سال اما این ها یکبار آمده اند بگویند چه کسی اختیارات مارا تصاحب کرده؟یا اعتراضی بکند یا هرچی.این توده ای ها من تاکید دارم آقا خیلی خطرناکند.مملکت را دادیم دست همین ها.فقط یه تکه نانی جلوشان پرت کن بالاترین مناصب را بده بهشان اصلا تو بگو اسحله را بده دستشان ولی کاملا مطیع و رام هستند و اصلا لازم نیست نگران باشی. همین ها همه شان توده ای و افیونی هستند نه خودشان میفهمد چه میخواهند نه به بقیه اجازه میدهند کاری کنند.فقط میچرند و به بقیه میتوپند و تاپاله پس می اندازند.
  4
  15
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  همه مجلسها اینن انگلیس پدر مجلس وپارلمان توی تاریخ دنیاست جیمز کوربین خواست رئیس بشه یه جوری براش پرونده ساختن که اصلا رفت پی کارش ، حالا این جمهوری اسلامی عیانه، فرقی نداره بعضی تدریجی بعضی ولایت مطلقه سید علی ، همه نمیذارن یه غریبه بیاد تو
  2
  9
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها مثل حاج سعید طوسی هستند. گاهی ذیل هستند و گاهی راس. عوض بدل میکنند!
  0
  4
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  مشکل اینجاست که نماینده حقوق و مزایای خیلی بالا داره فکر کنم 20حداقل میلیون میگیرن یه آپارتمان و یه وام تپل بدون برگشت یعنی درواقع پاداش برای فقط چرت زدن و پاچه خواری حضرات رو کردن
  0
  3
  شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  خب معلومه که نیست. بدبختی اینه ساختار قدرت تو ایران رو هیچکی سراغش نمیره. چارت بندیشو من خودم دارم. ۱ صفحه آ چهار نمیشه اما خیلی حساسیت زا هست حتی ممکنه ترور بکنن. هرچی که تو ایران اتفاق میوفته هرچی که باید بشه از شورای عالی امنیت ملی سرچشمه میگیره. شورای عالی امنیت ملی زیر مجموعه بیت رهبریه. کل ساختار قدرت همینه. اون ساختمان تو بهارستان رو در اصل به عنوان یه پناهگاه ساختن. خامنه ایی و اکثر دار و دسته هاش تو اینجا هستن. اگه ایران بمباران بشه اینا میرن بهارستان.
  0
  4
  شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۱
  نظر شما چیست؟