ایران دیدار فرماندار سابق آمریکایی با محمد جواد ظریف و مجید تخت روانچی را تائید کرد

 بیل ریچاردسون، فرماندار سابق آمریکاییرادیو فردا :عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، دیدار بیل ریچاردسون با محمدجواد ظریف درباره مایکل وایت را تأیید کرد.

در پی آزاد شدن مایکل وایت، عضو پیشین نیروی دریایی آمریکا، از زندان ایران، بیل ریچاردسون، فرماندار سابق آمریکایی، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برای آزادی او با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، و مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل، به طور مستقیم مذاکره کرده است.

بر اساس بیانیه مرکز ریچاردسون که در وب‌سایت این مرکز منتشر شده، «در جریان این مذاکرات، آقای فرماندار ریچاردسون به طور منظم با این مقام‌های بلندپایه ایران دیدار می‌کرد.» آقای موسوی گفته است این دیدار «ماه‌ها قبل» انجام شده و جزییات دقیق‌تری درباره زمان دیدار و همچنین دیدار ریچاردسون و مجید تخت روانچی نداده است.

پیش از این در آذرماه سال گذشته، محسن بهاروند، مدیرکل آمریکای وزارت خارجه، گفته بود محمدجواد ظریف در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در مصاحبه‌ای موضوع مبادله زندانیان را مطرح کرد و بعضی‌ها مثل بیل ریچاردسون صحبت‌هایی با آقای ظریف داشتند.

مایکل وایت، شهروند آمریکایی که بیش از دو سال پیش در ایران بازداشت شد، روز پنجشنبه با یک هواپیمای سوئیسی ایران را ترک کرد. مایکل وایت در حالی از ایران خارج شد که خبر آزادی مجید طاهری، پزشک ساکن فلوریدا، نیز منتشر شده بود.

بیل ریچاردسون در بیانیه خود از دولت قطر نیز به دلیل «مشارکت در کمک به آزاد کردن کسانی که به‌غلط بازداشت می‌شوند» نیز تشکر کرده است.
+3
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  اگر حمایت قدرتهای دنیا از ملاهای دوزاری نبود اموال ایرانی برای ایران و مردم خودمون خرج میشد. کی بشه از دست عرعرها خلاص بشیم.
  1
  23
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
  ۴۸
  Jamal_SA - تورنتو، کانادا
  نکنید.تو دهن این توده ای ها و اکثریتی های بی بند و بار و نفهم بزنید.اینها اصلا لیاقت تو دهنی و جفتک خر و گراز رو هم ندارن میشینید با اینا صحبت و مذاکره می کنید؟حاشا به عقل و فهم و غیرتتون.جلوی اون شهروندان و دو تابعیتی های کور و نادان رو بگیرید میان ایران بهر چه؟چه خبره اینجا؟طرف اومد دوست دخترشو ببینه؟یعنی تو کل قاره آمریکا و اروپا و استرالیا و شرق دور جنس مونث نبوده این پاشده اومده اینجا دوست دخترشو ببینه؟نه جان شما مسخره دارید مارو؟بگیرید جلوی اینارو مگه نمیبینید میان اینجا بهونه دست این توده ای های نفهم میدید.کمک نمی کنید دیگه برای ما بلای کادوپیچ شده نفرستید
  2
  9
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  البته حکومت امریکا 7 طیفی هست و تکثر گرا. در حالیکه به نظر میرسد که این عوامل جانبی ظاهرا مستقل هستند ولی خیلی مستقل هم نیستند!!!
  0
  2
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
  نظر شما چیست؟