فایل صوتی تازه منتشر شده از روایت خامنه ای در مورد ملاقات با خمینی : ایشان گفت «شما رهبر بشوید»

به گزارش انتخاب، در کتاب «روایت رهبری» از زبان خامنه ای درباره دیدار با خمینی در سال آخری عمر ایشان آمده است:به گزارش انتخاب، در کتاب «روایت رهبری» از زبان رهبر معظم انقلاب درباره دیدار با امام خمینی در سال آخری عمر ایشان آمده است:

در یک جلسه باز ایشان [عدم صلاحیت آیت‌الله منتظری برای رهبری آینده]را مطرح کردند. من به ایشان گفتم: «آقا! ما در این مجموعه‌ی دوستان کس دیگری غیر از ایشان نداریم.»؛ ایشان گفتند: «نه، این‌جور نیست! شما رهبر بشوید.»؛ همین‌جور؛ «شما رهبر بشوید.»؛ من اصلاً این حرف را جدی نگرفتم؛ واقعاً جدی نگرفتم، هیچ؛ سکوت کردم. جلسه هم سکوت شد، چند لحظه‌ای گذشت.

من روبروی امام نشسته بودم، حاج احمد آقا این‌طرف من نشسته بود. ایشان [خطاب به من]گفت: «بله، چطور شما میگویید کسی نیست؟ شما هستید، آقای موسوی اردبیلی هست.»؛ دوباره امام گفت: «نخیر، ایشان رهبر بشوند.»؛ شاید هم اسم آوردند و مشخص کردند آقای خامنه‌ای. در جلسه حالت خاصی هم تاحدودی پیش آمد، ولی من این را که ممکن است این در ذهن امام باشد واقعاً جدی نگرفتم. [با خود]گفتم حالا به‌عنوان مثال گفتند شما رهبر باشید. اصلاً یادم نماند.

بعد از چند روز بنا بود همه‌ی رفقا در دفتر من جمع بشوند. آقای هاشمی چند دقیقه‌ای زودتر آمده بود. به من گفت: «فلانی! نظر شما راجع به آن مطلبی که امام گفتند چیست؟»؛ من اصلاً یادم نیامد که ایشان چه میگوید. گفتم: «کدام مطلب؟»؛ گفت: «اینکه گفتند شما رهبر باشید.»؛ گفتم: «هیچی!»؛ گفت: «نه، امام بی فکر قبلی این حرف را نمیزند. این حرف همین‌طوری از دهان امام نپرید. این را با فکر قبلی میگوید.»؛ گفتم: «من نمیدانم. من نمیدانم.»

چند ماه بعد در اتاق آقای هاشمی جلسه‌ای با ایشان داشتیم. باز همین صحبت پیش آمد. گفتم: «آقای هاشمی! بدان اگر چنین چیزی برای من پیش بیاید قطعاً و یقیناً آن را قبول نخواهم کرد. این را مطمئن باشید.»؛ واقعاً هم بنایم بر همین بود و اصلاً احتمال هم نمیدادم که قضیه به این شکل مطرح بشود. البته اندکی قبل از فوت امام -همان روز و شب- صحبت شورای رهبری جدی شد. افرادی هم که جمع شده بودند، اسم من را به‌عنوان یک فرد می‌آوردند، اما به این شکلی که بعداً پیش آمد اصلاً به ذهن ما خطور نمیکرد.»

آقای هاشمی میگوید ما میتوانستیم فرمایش امام در رابطه با آیت‌الله خامنه‌ای را حمل بر این کنیم که هدف ایشان این بوده که ما را قانع کنند و بگویند در بن‌بست نیستید. این بود که تصمیم میگیرد درباره‌ی همین مسئله یک بار دیگر خصوصی خدمت امام (قدس‌سره) رفته و دراین‌باره با ایشان صحبت کند. در این دیدار حضرت امام (قدس‌سره) مجدداً میفرمایند: «که شما وقتی مثل آقای خامنه‌ای را دارید، چرا تردید دارید؟ چرا مشکل دارید؟»
+3
رأی دهید
-93

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  البته وقتی ادمی عقب افتاده مثل خمینی بخواهد جانشین تعیین کند از جوالش یکی مثل خودش بیرون می اید
  2
  44
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  کم دروغ بگو. شیخ رسوا. اون امام ...... هم تو را می‌‌شناخت. اون کوسه مکار رفسنجانی‌ . تو را آورد. با امید اینکه. تو بی‌ عرضه همیشه زیر کنترل او هستی‌، عجب از این عقرب بعد از جفت گیری .عقرب را می‌‌خورد. ولی‌ عقرب بی‌ ریش خودش این را درک نکرد
  2
  44
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۲
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  این دو رهبر مرتجع و با مغز متعفن ، پویاترین و غنی ترین کشور منطقه را بعد از انقلاب تحویل گرفتند ، و بعد از کمتر از نیم قرن با کمک اراذل سپاهی ، بسیجی ، آقازاده ها ، دلال ها ، ملاها به نابودی مطلق کشاندند .
  1
  33
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۷
  ۴۸
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  دقیقا اون ملعون می دونست کسی بغیر از تو این چنین نمیتونه گند بزنه
  2
  35
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  دقیقه سوم قابل تامل بود که میگه: "آقای هاشمی! بدان من قطعا و یقینا چنین چیزی اگر برای من پیش بیاید قبول نخواهم کرد! این را مطمئن باشید!" ولی قبول کرد! با این جمله یاد داستان برجام افتادم که گفت مطمئن باشید قطعا با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد. ولی کرد.
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  به روباه هم گفتن شاهدت کو گفت دمم. تا منبعی دیگه حرفت رو تایید نکنه فاقد ارزش برای گوش دادن است
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دقیقا همین طور است،رفسنجانی بدلایل مختلف از جمله مخالف زیاد داشتن نمیتوانست خودش را داوطلب کند،و خامنه ای را الت دست خودش میدانست،در نتیجه او را انتخاب کرد(احمقانه الکی خواب نما شد).اخوند ها از هر سیاستمدار کثیفی کثیفتر هستند،علاوه بر انکه به خانواده خودشان هم کلک میزنند برای رسیدن باهداف پلید خودشان بچه هایشان را با دست خودشان بکشتن میدهند،مثل گیلانی یا جنتی....
  1
  17
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
  ۲۹
  خوب، بد، زشت - نیبورگ، دانمارک
  از تن صدای این جرثومه مشخصه که این نوار به تازگی پای منقل تریاک پر شده
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  حالا که بقیه همه شان مرده اند, این یارو خامنه ای هم هر دروغی دلش بخواهد میگوید.
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  گفتی قبول کردم, اصرار کردی شک کردم, قسم خوردی و روایات بافتی رد کردم. خمینی ملعون هندی زاده غلط بیجا کرد با تو رضه خوان ۲ زاری.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  حالا با رهبریت نشون دادی که بسیار آدم بی لیاقتی هستی که مملکت را به لبه پرتگاه بردی و مردم را به خاک سیاه نشوندی و سرمایه های مملکت را به باد فنا دادی. در ضمن الان هیچکدام از شواهد زنده نیستند و سر همه شون را یکایک زیر آب کردی و خوردی. چرا زودتر عنوان نکردی؟ حالا راست و دروغش را چطور ثابت کنیم؟ دیگه الان هم اون امام کذاب گور بگوری نه طرفدار داره و نه ارزش و نه اصلا مطرح است حالا گیریم که یه همچین گهی خورده باشه اون پیر خرفت بیسواد تو عالم هپروت بوده و یه چیزی پرونده تو جدی نگیر. در ضمن مگه نه اینکه تو گفتی اصلا و ابدا یقینا من رهبری را قبول نمیکنم پس چرا قبول کردی شارلاتان.
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
  نظر شما چیست؟