سناتور جمهوریخواه جیمز اینهاف: خمینی چهره سنگدلی بود که مردم بی‌گناه را کشت و اقلیت‌ها را سرکوب کرد»

سناتور جمهوریخواه جیمز اینهوفصدای آمریکا :سناتور جمهوریخواه جیمز اینهاف، رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا، روز چهارشنبه ۱۴ خرداد طی سخنانی در صحن سنا به مناسبت سالگرد مرگ آیت‌الله خمینی تاکید کرد: «خمینی چهره سنگدل رژیمی در ایران بود که با به‌کارگیری از یک نسخه بی‌رحمانه از قوانین مذهبی، مردم بی‌گناه را کشت، اقلیت‌های مذهبی و قومی را سرکوب کرد، و به حمایت از اسلامگرایان افراطی پرداخت. او از ارزش‌های غربی بیزار بود و از آزادی که ما از آن برخوردار بوده و هستیم تنفر داشت.»

سناتور اینهاف یادآوری کرد که در روز ۲۳ اکتبر ۱۹۸۳، زمانی که ۲۴۱ آمریکایی، شامل تفنگداران نیروی دریایی و سایر پرسنل نظامی آمریکا، که در حال خدمت در یک ماموریت صلح در بیروت بودند «توسط تروریست‌هایی که از سوی ایران مسلح و آموزش دیده بودند» در پایگاه خود کشته شدند، خمینی در قدرت بود.

او همچنین یادآور شد که در سال ۲۰۰۷ یک دادگاه فدرال در شهر واشنگتن «بیش از ۲.۵ میلیارد دلار غرامت برای خانواده‌های کسانی که در آن کشتار جان خود را از دست دادند تعیین کرد» و نیز این که ۱.۷ میلیارد از «دارایی‌های شسته‌شده [پولشویی‌شده] ایران» هنوز در بانکی در لوکزامبورگ نگهداری می‌شود.

به گفته سناتور اینهاف، سال پیش وقتی اعضای کنگره لایحه بودجه سالانه وزارت دفاع را تصویب کردند، «متنی را در آن گنجاندند که به موجب آن، دارایی‌های مذکور در دسترس خانواده‌های قربانیان قرار می‌گرفت، و پرزیدنت نیز آن را امضا کرد.»

سناتور اینهاف تاکید کرد: «من با پرزیدنت صحبت کردن، و او مشتاق است این کار را انجام دهد.»

سناتور اینهاف گفت: «پرزیدنت ترامپ یک رهبر قاطع در برابر ایران متخاصم بوده است و من قطعا در کنار او هستم و به همین دلیل این یک فرصت خوب برای ادامه کارزار فشار حداکثری پرزیدنت ترامپ بر رژیم کنونی ایران و اطمینان یافتن از این موضوع است که آن دارایی‌ها به ایران، جایی که آنها قطعا از آن برای کمک به تشکیلات نیابتی خود مانند حزب الله استفاده می‌کنند، بازگردانده نخواهد شد.»

او گفت: «من خوشحالم که ما رئیس جمهوری داریم که اطمینان یافتن از آن که خانواده‌های ۲۴۱ قربانی کشته شده در بیروت پول خود را دریافت خواهند کرد را در صدر اولویت خود قرار داده است.»
+74
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  همان سال انقلاب مجله تایم امریکا خمینی رو مرد سال دنیا انتخاب کرد . بعد که مردم اعتراض کردن تایم گفت مرد سال می تونه از نظربدی باشه. درحالیکه ازش تعریف خوب کرده بود،تایم نوشته بود خمینی فلسفه افلاطونی خونده !تبلیغ تایم شما وبی بی سی انگلیس خمینی رو خمینی کرد وگرنه گمنام بود
  4
  53
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  نخیر! تو اشتباه میکنی پاکیزه خصال تر از بودا و گاندی و مسیح بود و هرگز هم خون کبوتری را نریخته و درباره ی عشق بازی با نوزاد 6 ماهه متکلم نشده است. شما امریکائی ها حسودی میکنید!
  4
  42
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران
  دقیقا همونطور که شما میخواستین شد حالا هم ما حرکتی انجام نمیدیم تا برقش برسه بهتون خخخخخخخخخ
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  پس حالا که فهمیدی برو پات و بگذار رو گلوی جیمی قاطر اینقدر فشار بده تا بدرک نائل شه.
  3
  28
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خسته نباشی. آشقالی بود که شماها به دستور انگلیس و کمک فرانسه فرستادید ایران که با کمکش جیب اعراب را خالی کنید و تا حالا هم موفق بودید. لعنت به تک تک شما
  1
  26
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  چطور شما بچه های آخوندها و مسئولین رو میارید توی کشور خودتون الان هم دو ساله مردم بهتون گفتن همش میگید مطالعه میکنیم ولی پولهایی که مال مردم ایران هست برمیدارید به هرکسی شکایت میکنه میدید میره؟
  4
  20
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  آقا شهردار قم 6 تا بچه داره همشون توی امریکا هستند درسشون هم تمام شده برنمیگردند یا دختر لاریجانی و بچه های معصومه ابتکار! بچه های دکتر یزدی که دیگه توی امریکا بازنسشته هم شدند!!
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۴
  ۵۰
  kiauk - لندن، انگلستان
  اوج قساوت خمینی در کشتار و اعدامهای 67 و تشکیل کمیته مرگ مشخص شد. اگر چه حتی در قوانین خود جمهوری اسلامی هم تفتیش عقاید جرم بود. اما خمینی؛ یک کمیته مرگ رو مشخص کرد که به سراغ زندانیهایی که در حال گذراندن دوران محکومیت بودند رفتند. این زندانیان کسانی بودند که جرم سنگینی نداشتند ( از نظر حکومت ) وحتی در دادگاه های وحشتناک آن زمان که به راحتی اعدام میکرد هم حکمشان اعدام نبود و حتی بسیاری در اواخر دوران محکومیت بودند. خمینی به کمیته مرگ دستور داده بود که هر کس هنوز بر عقیده اش مانده را اعدام کنید. کمیته مرگ برای هر زندانی فقط چند دقیقه و چند سوال کوتاه وقت میگذاشت. گفته شده که حتی از برخی از زندانیان که میگفتند که ما بر سر عقیده خود دیگر نیستیم هم سوال میشد که آیا حاضری برای اثبات حرفت؛ با ما همکاری کنی دوست و هم سلولی خودت را اعدام کنی و تیر خلاص او را بزنی؟ و اگر زندانی امتناع میکرد؛ میگفتند که دروغ میگوید و حکمش اعدام است. خمینی به معنای واقعی کلمه جلاد و خونخوار بود.
  5
  15
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  خمینی که مرده. . کلا چرا اینا از ادمای مرده انتقاد میکنن؟ . چرا مثلا از اون زنده ها انتقاد نمیکنن؟. حنای اینام دیگه رنگی نداره. هرچی سودشون باشه همونه. با این حرفا هیچی درست نمیشه. مردمی بی بخار. اپوزیسیونی که شدن عروسک این و اون و حتی عربستان بهشون دستور میده. ومردمی که نمیخوان درک کنن چه اروپا چه امریکا احمق نیستن برا منافع من و تو بجنگن. حداقل تو این شرائط حاظر نیستن. شما ببین وقتی امریکا به عراق حمله کرد حداقل ماهی ۵۰ هزار نفر ت عراق کشته میشدن. وقتی به افغانستان لشگر کشید تنها یکی دو شهر تو افغانستان سقوط نکرده بودن و مردمشون تا اخرش جنگیدن و میجنگیدن. داعش که داعشه وقتی ازش پرسیدن بدترین جنگی که کردی کجا بود میگه افغانستان. چون مردمشون جنگیدن. سوریه رو ببین میجنگن. اما مردم ما میگن چرا امریکا حمله نمیکنه ای خسته شدیم. خود مسئولین امریکا بارها گفتن استراتژی کنترل و مدیریت رو پیش گرفتن. حالا تازه دو سال پیش بود که رژیم چنج رو رو میز اوردن که به لطف بی بخاری و بی عرضگی همیشگی مردم رژیم چنج رو کلا گذاشتن کنار. چون امریکا باید به یه چیزی دلخوش باشه که حمله کنه
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  سوال پرسیده بودن چرا مردمی که تو لجن و بدبختی و اوارگی و دربدری زمان قاچار زندگی میکردن هیچ کاری نمیکردن؟ گفتش که الانم تو همون وضعن و هیچکاری نمیکنن. به قول صادق هدایت این مردم همونایین که خودشونو باهوشترین مردم دنیا میدونن. باهوشترین مردم دنیا مردم هنگ کنگن. اینقدر تظاهرات کردن اینقدر تو این سیستم پلیسی مخوف چین تظاهرات کردن که حتی بریتانیا از اینور دنیا بلند شده میگه حاظریم تابعیت بدیم. به خدا که هرچی میکشیم از خودمونه. از همین بی عرضگی خودمونه.
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۱
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  کلا لیاقت این مردم همون خمینی گور به گور شده و خامنه ایی هستش و خواهد بود. شما نمیتونی رو تشک لم بدی موبایل به دست کامنت بزاری بگی عه لامبورگینی حق منه و چرا مثلا بیل گیتس نیماد لامبورگینی بهم بده؟ بعدم به بیل گیتس فحش بدی. اما متاسفانه تنها قشری و تنها ملتی که تو دنیا این رویه رو دنبال کردن ماییم. من یکی هیچ کشوری رو سراغ ندارم اینطوری لم داده باشه و بگه این حق منه اون حق منه و یه ادم دیگه باید برام بخره برام بیاره . شورش لبنان رو یادتونه؟ طی همین یکسال بود. یادتونه مسخرشون میکردین؟ نتیجش شد رفاه و خوشبختی و سخت تر کردن فعالیت حزب الله. جالب این بود اکثر شورشها تو مناطق شیعه نشین بود. یعنی حتی همون شیعه های لبنان مخالف حزب الله بودن که تظاهرات کردن. اما مردم غیور و شهید پرور و جهل زده ی ما مسخرشون میکردن.
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۵
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  برا ما همینکه برسیم خارج و یه پناهندگی سیاسی بگیریم و بعد قبولی یه پامون ایران باشه یه پامون خارج کافیه. پز دادن این چیزا نهایت ارزوی همس. تازه خیلیا ارزوشونه وضع همین باشه و تغییری نکنه. چون بعدش نمیشه پز داد. این مردم هیچوقت دنبال زندگی درست حسابی نبودن. چه قاجار چه پهلوی چه الان. همین بحران مسکن. حتی مسئولین نظام جمهوری اسلامی داد میزنه ای ملت مسکن هاتونو اجاره بدین. یا به قیمت منصفانه بفروشین. اما متاسفانه مردم خودشون اژدهای ترسناکتری از جمهوری اسلامی هستن. و وای به حال اون کشوری که این چنین مردمی رو پناه میده. مثلا همین کانادا تو ونکوور اینقدر ریختن که بحران مسکن ایجاد کردن. حالا چون خودمون کردیم حرفشو نمیزنیم. چون مقصر ونکوور خودمونیم ساکتیم. از ته دل میگم حق این مردم همینه. حق این مردم منجمله خودم همینه یه سوری بیاد بگه چرا از کشور امنتون فرار کردین و نمیجنگین
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  آره بعد شما که زاغ کشتی نفتکش ایران به ونزولا میلیمتر به میلیمتر رو اقیانوس چوب میزنین هواپیمای چهره سنگدل مذهبی رو ندیدین و با یک قشون تروریست به ایران پست کردین. مردشور چهره سنگدل مذهبی با شما رو ببره. اینشالا دست همتون باهم یکی بشه.
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۴
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  خوب اگر شرافت دارید و مى خواهید افشا گرى کنید حداقل به طور کامل این کار را بکنید که لااقل یک مرهم کوچکى بر زخمى باشد که امریکا٬ فرانسه و انگلیس به مردم ایران وارد کردند. حداقل باعث و بانىان آن را سرزنش کنید که هنوز زنده و سرحال هستند.
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اتفاقاَ در آن برهه از زمان کار درستی کرد وبلایی سر کمونیستها و مجاهدین در آورد که دیگر خیال انقلاب بازی از سرشان بیرون بیاید بیشرفهایه خائن به مملکت.
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۵
  ۳۱
  mosyiran - کرایستچرچ، نیوزلند
  خمینی انسان بزرگی بود البته مثل صدام. اما من میگم انسان بسیار باهوشی بود که یک ادم بی سواد و عقب افتاده که بلد نیست حرف بزنه سرنوشت چند میلیون ایرانی را در دست گرفت البته اون موقع که رسانه و شبکه اجتماعی نبود با کتاب و نوار کاست که سخت هم بود این کار رو میکرد و انگار مردم ایران رو جادو کرده بود. دقت کنید همین الان بعد 40 سال مردم ایران رهبری برای مخالفت با جمهوری اسلامی ندارند که شخصیتی نزدیک به خمینی داشته باشه. اکثریت مخالفان جمهوری اسلامی تو امریکا و کنار ساحل دارند افتاب می گیرند و توییت می کنند یا نهایت بالانس می زنند و توان مبارزه و شجاعت مبارزه ندارند.
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۱
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  اگه سنگدل و بیرحم بود پس چرا با کمک بریتانیا و شوروی فرستادینش مملکتمون و انداختینش به جونمون ؟
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. خیلی ها لقب امین بهش داده بودند😜
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
  نظر شما چیست؟