حقه و ترفندهای نجوا لاشیدایی برای خرید ٢۵ هزار سکه طلا

مرکز رسانه قوه قضاییه: «نجوا لاشیدایی» اخلالگر نظام پولی و ارزی که به همراه همسرش محکوم به اعدام شده است، برای خرید ٢۴ هزار و ٧٠٠ سکه تمام بهار آزادی شگردهایی به کار برده است.
 
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، سی ام اردیبهشت ماه «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری اعلام کرد: «وحید بهزادی» فرزند ابوطالب و همچنین همسرش به نام «نجوا لاشیدایی» فرزند علی هر ۲ نفر به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان یافته به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی به علاوه یکصد کیلوگرم طلا کشف شده است، محکوم به اعدام شدند و حکم اعدام آن‌ها صادر شده، البته حکم اعدام قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.
 
براساس این گزارش، بخش دیگر اقدامات مجرمانه این زن و شوهر دایر بر تشکیل شبکه سازمان یافته پولشویی و انجام عملیات پولشویی است. «وحید بهزادی» و «نجوا لاشیدایی» با ایجاد شبکه سازمان یافته پولشویی از طریق استفاده از حساب‌های بانکی سایر افراد مرتبط با آن‌ها و جابه جایی متعدد در داخل حساب‌ها، جرم‌های دیگری را مرتکب شده‌اند.
 
در پرونده قضایی این زن و شوهر آمده است: مجموع گردش حساب بانکی آن‌ها مبلغی بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که به لحاظ گستردگی عملیات پولشویی، از نظر دادگاه می‌تواند مصداقی از اخلال در نظام پولی و ارزی کشور محسوب شود. همچنین گزارش‌های متعددی از سوی مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شرح جلد ۲۲ در خصوص شبکه پولشویی این خانواده ارائه شده است که در ادامه به بخشی از آن اشاره می‌شود.
 
این گزارش افزود: «نجوا لاشیدایی» بیست و هشتم فروردین ماه سال ١٣٩٧ در راستای پروژه پولشویی خود طی سه مرحله تعداد ۲ هزار و ۲۱۰ قطعه سکه تمام بهار آزادی در مجموع به مبلغ ٣١ میلیارد و ٩٠٧ میلیون و ۵٠٠ هزار ریال در تاریخ بیست و نهم فروردین ماه سال ١٣٩٧طی ۵ مرحله ۵ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی به مبلغ ۷۷ میلیارد ریال و در تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال ١٣٩٧ طی ۵ مرحله تعداد ۵ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی در مجموع به مبلغ ٧٢ میلیارد و ٧۵٠ میلیون ریال خریداری و در مجموع رقمی بالغ بر ١٨٢ میلیارد و ۶۵٧ میلیون و ۵٠٠ هزار ریال بابت خرید ١٢ هزار و ٢١٠ قطعه سکه پرداخت کرده است.
 
«نجوا لاشیدایی» متولد ۵۵ از شهرستان رشت، بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه جامع مالیاتی تنها دارای سابقه ثبت نام و تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان مدیر عامل شرکت (هرمس فارمد) بوده و هیچ گونه سابقه پرداخت مالیاتی در خصوص وی یافت نشد.
 
این موضوع با توجه به گستردگی حجم فعالیت او و خرید این تعداد سکه و وضعیت حساب‌هایش در شبکه بانکی، می‌تواند از مصادیق کتمان درآمد ناشی از فعالیت‌های اقتصادی تلقی گردد. نسبت به نامبرده بالغ بر ۳۰ حساب در شبکه بانکی شناسایی شده که بر اساس اطلاعات دریافتی تا زمان تهیه این گزارش، گردش حساب‌های مزبور در حدود هشت هزار میلیارد ریال احصا شده است.
 
گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه تصریح کرد: کل وجوه تامین شده از حساب‌های شخصی «نجوا لاشیدایی» برای خرید سکه صرفا به خریدی که مستقلا با نام و کد ملی خودشان انجام شده منحصر نیست بلکه برابر بررسی‌های انجام شده، تامین وجه خرید ۲۰ هزار قطعه سکه دیگر که به نام «ابوطالب بهزادی»، «زهرا بهزادی»، «عصمت اوحدی» و «صغری اسلام دوست» انجام شده نیز از طریق ۲ فقره چک با مبالغ ۱۸۰ میلیارد ریال و ۲۲۶ میلیارد ریال از حساب «نجوا لاشیدایی» نزد بانک آینده تامین شده است.
 
مطابق بند ۳ تبصره ماده یک آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی، موضوع اشاره شده می‌تواند از مصادیق معاملات و عملیات پولشویی محسوب و موضوع سازمان یافته بودن این اقدامات از اهمیت برخوردار باشد.
 
همچنین خرید اموال از جمله خودروی بی ام دبلیو و چند خانه به نام «نگار معقق» و «عصمت اوحدی» و «صغری اسلام دوست» نیز قابل ذکر است.
+32
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  این احمق های گوش دراز مخملی هنوز فکر میکنند مردم احمقند. دستهای پشت پرده را رو کنید. با اعدام این ۲ ابله فریبخورده میخواهید صورت مسئله را پاک کنید. حتم دارم دست جنتی و دار و دستش که با FATF مخالف بودند در میان است. اگه با پولشویی موافقید که این دزدهای خورده کار خلاف انجام نداند. مگه میشه یکنفر با اسم چند نفر بچه شیر خواره اینهمه سکه و ماشین بخرد. صاحب خارخانه و شرکا, بیت علی چلاق, مجتبی دزده, و بطور کل یوگی و دوستان کجای این ماجرا جا دارند. اون مهمه؟
  6
  58
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هیچ نوع ترفندی وجود ندارد و سیستم مملکتداری در ایران که بر اساس مثلا اسلام و فقه شیحه بنا نهاده شده غلط هست. در هر اجتماعی عده ای یا بعلت شانس و یا قابلیت و یا شم تجاری و حتی رانت خواری ثروت بیشتری دارند. فرق نمیکند از گدا تا غنی می خواهند ارزش پولشان کم نشود و در کشور ایران که واحد پولش به پهن تبدیل شده جمع کردن سکه خیلی معمولی هست چون هر چیزی از پول رسمی مملکت با ارزش تر هست. حالا هم حکیم باشی را دراز کرده اند ولی صحبتی از اخوندهای گردن کلفت که رئیس دزدها هستند نیست و در این میان ضمن نمایش ذروغین مبارزه با فساد پول و سکه ها را هم اخوندها به سیرت محمد راهزن بالا میکشند
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  باید به خاطره کدوم یکی از این مسئولایه دزده شارلاتان که پشت پرده نشسته و امثال اینارو میکشن و میلیاردها میلیارد طلا و سکه و ثروت مردم ایرانو غارت میکنن . اصلا باور کن به قیافه ی اینا سه هزار تومن نمیخوره چه برسه و شش هزار هفت هزار میلیارد تومن . بدبختا باید مهره ی سوخته ی کسی دیگه بشن .
  3
  36
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
  ۴۱
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  حقه و ترفندش دقیقا چی بود ؟؟؟ ضمنا میگه خریدن خریدن . ولی نمیگه اینهمه پول از کجا اوردن که خریدن ...
  4
  17
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  این بدبختا رو میگیرن قربانی دزدی های خودشون میکنند. آخه مگه اون مرتیکه فرمانده نیروی فاسد افتضاحی نگفت سلطان سکه رو با 250 هزار سکه گرفتن؟ بدبخت رو اعدام کردند ولی چی شد قیمت سکه چرا بالاتر رفت؟ چون نظام قوه فسادیه اسلامی میخواست حتما 250هزار سکه رو با قیمت بالا بفروشه وگرنه چی شد دیگه هیچکس نگفت اون بدبخت برای چی ااعدام شد و نتیجه اون حکم ظالمانه چی بود؟ اخلال در نظام مالی و اقتصادی! باید مردم بفهمند دیگه این روزها هر موقع میخوان اموال یکنفر رو بالا بکشند و دزدی سرگردنه ای کنند با همین چهار کلمه طرف رو اعدام و بعدش دیگه خبری از اموال طرف هم نخواهد بود و میره تا بگردند یه بدبخت دیگه رو پیدا کنند واسه اعدام و دزدی اموالش. قوه فسادیه حکومت دست سپاه هستش و اینا با برنامه پولها رو از بانکها میکشند بیرون و میدونند به چه کسانی بدهند بعد هم اگر طرف کارخانه یا کارخانه هایی زد که کارش گرفت و موفق بود میان به یک بهانه ای طرف رو میگیرن و یا طرف اموال رو دو دستی میده و بعد چندسال زندان میره یا اعدام و اموال بدون سروصدا بالا کشیده میشه. داستانهای این خانوم هم دقیقا سناریوش مشخصه
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  فقط صحبت پولشویی شد،این پول کثیف از کجا تامین شد؟اگر معلوم میکردنند پول از کجا امده انوقت آقازاده حـ... مشخص میشد
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  بیست پنج هزار سکه اگه مالیاتش رو میداد مشکلی نبود، اصلا دویست پنچاه هزار سکه بخره اما مالیاتش تصاعدی میره بالا وحشتناک، اینه که کسی توی غرب ۱۰۰۰ تا سکه نمیخره،چون مالیات وحشتناکی داره که اگه نده دولت اموالش رو صاحب میشه ، مهم مالیاته تا در ایران سروسامان نگیره همین آشه همین کاسه ، با مالیات حل میشه نه با اعدام .فرار مالیات هم با دولت الکترونیک امکان نداره
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  قانونی که شانی عمل کنه یا انتخابی عمل کنه قانون نیست. اینا مسخره بازی هست. درسته اون پلیس جورج فلوید رو میکشه ولی برای کشورش واقعا پلیس هست ممکنه بهش ایراد وارد باشه که به سیاها سختگیری کرده و محاکمه بشه ولی مثل پلیس ایران نیست که رشوه بگیره از یکی طرفداری کنه حق یکی دیگه رو بخوره!!
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۵۰
  Anisa - ونکوور، کانادا
  [::paksan - ایران، ایران::]. عزیزم اینا هر چند وقت یکبار یه سناریو مینویسن و دو تا دلقک هم گیر میارن و چند وقتی ذهن مردم رو مشغول میکنن . شما تا حالا جسدِ دارزده سلطان طلا و x و y رو دیده اید ؟ . در انتهای بندِ دوم نوشته : « محکوم به اعدام شدند و حکم اعدام آن‌ها صادر شده، البته حکم اعدام قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است. » . حکم تجدید نظرخواهی در دیوان عالی یعنی اینکه : سیبیلِ آقایون رو چرب کن . ما هم اعلام میکنیم اعدامتون کردیم . شما هم برید یه گوشه دنج و no name عشق و حالتون رو بکنین. مثل بابک زنجانی که 100 میلیارد به ایت الدولا یزدی زیرمیزی داد و حکم اعدامش لغو شده و الان هم مثلأ بعلت کرونا اومده مرخصی و داره تو ویلای لواسونش حال میکنه .
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵
  نظر شما چیست؟