صحنه هایی از پلیس های زانو زده در برابر مردم معترض آمریکا

 رئیس پلیس سانتا کروز در کالیفرنیا با معترضان همراهی کرد.صدای آمریکا :همراهی نیروهای پلیس با معترضان به مرگ جرج فلوید در شهرهای مختلف آمریکا و انتشار تصاویر تأثیرگذاری از این همبستگی، بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته است.
در روزهای اخیر کاربران و رسانه های خبری، عکس‌ها و فیلم‌های متنوعی را در این زمینه به اشتراک گذاشته و نمونه‌هایی از روابط حسنه و احترام متقابل میان شهروندان و نیروهای پلیس در این تظاهرات اعتراضی مسالمت آمیز را نشان داده‌‌اند. در این ویدئو نیروهای پلیس ‌‌که مسئول برقراری نظم و امنیت در یکی از شهرهای مریلند هستند، با زانو‌ زدن مقابل تظاهرکنندگان، همبستگی خود را با آنها نشان می‌دهند. تعدادی از معترضان نیز ضمن قدردانی از پلیس، با آنها دست می‌دهند.

در این ویدئو، نیروهای پلیس در نیویورک، در آغاز تظاهرات و در خیابان اصلی زانو می زنند و از این طریق حمایت خود را با درخواست‌های معترضان اعلام می کنند. این لینک، تصاویری از نیروهای پلیس در مناطق مختلف را نشان می دهد که مأموران، تظاهرکنندگان را در آغوش گرفتند، با آنها دست می دهند، و در کنارشان هستند. در این ویدئو، نیروهای پلیس شهر آتلانتا در کنار مردم و در خیابان زانو‌ زدند و برای آرامش روح جرج فلوید، لحظاتی ساکت می شوند و نیایش می کنند. در این لینک نیز تصاویری از تظاهرات شهر میامی دیده می‌شود که معترضان و‌ نیروهای پلیس یکدیگر را در آغوش می‌گیرند، کنار هم زانو می‌زنند، و به نژادپرستی اعتراض می کنند. در برخی از شهرهای دیگر آمریکا نیز نمونه های دیگری از همراهی نیروهای پلیس با معترضان و‌ شرکت در برنامه‌های اعتراضی مسالمت آمیز گزارش شده است.
این اعتراضات به خاطر مرگ جرج فلوید برپا شده است. جرج فلوید مرد ۴۶ ساله آمریکایی‌ آفریقایی‌تباری بود که روز دوشنبه ۵ خرداد توسط مامور پلیس سفیدپوست شهر مینیاپلیس در ایالت مینه‌سوتا به ظن کلاهبرداری بازداشت شد.
پلیسی که او را بازداشت کرد، برای چند دقیقه پایش را روی گردن جرج فلوید گذاشت و در نهایت فلوید در بازداشت درگذشت. پلیس بعدا گفت، فلوید هنگام دستگیری مقاومت می‌کرد. با این حال این پلیس و سه مامور دیگر اخراج شدند و شهردار مینیاپولیس علیه این پلیس اعلام جرم کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر خواستار تحقیق اف‌بی‌آی و دادستان کل آمریکا در این مورد شده بود.
+64
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  زیباست!
  6
  47
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  کار این پلیس روانی یک جنایت عمدی. ولی نکته ی عجیب اینکه خیلی از خواننده های رنگین پوست بدست سیاه پوستها کشته شده اند بخصوص خواننده های رپ. چرا در انجا چنین اعتراضاتی نیست. در ضمن چه در ایران بلازده ی ملایان صد پدر. چه عنقلاب شکوهمند ۵۷ .چه در هر جای دنیا وقتی تظاهرات به چپاول مغازه ها می انجامد دیگر اعتراض به ظلم نیست بلکه صد در صد دزدی است
  13
  25
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
  ۴۶
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل

  هرروانشناسی رو که برای ختم این ماجرا به کارگرفتن واقعا درست آنالیز کرد وبا تجویز احترام وزانو زدن در مقابل مردم خشمگین تاحدود زیادی مانند آبی بر آتش عمل کرد ونگاه کنید که چطور جریاناتی از این دست رو به شیوه های تراپی درمسیر خنثی قرارمیدهند.
  7
  31
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  واسه خر کردن مردم چه کارها که نمیکنند!
  42
  12
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  تفاوت بین انسانیت در قرن ۲۱ام در آمریکا و رم کردن وحوش در ایران ماقبل تاریخ رو بین پلیس آمریکا و حزب فشار و سرکوب ما میتوانید مشاهده کنید
  12
  46
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
  ۳۶
  مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  به به کاش پلیس ایران و ارتش و .. یاد بگیرن بدونن مردم الکی خشم ندارن ! و اگر خشمی هست بخاطر فساد حکومت وبالا سری هاست و به این خشم مردم احترام بذارن و روز موعود با مردم باشن!
  6
  33
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من به بیش از 20 کشور دنیا سفر کرده ام. اکثریت پلیس ها در انگلستان و کانادا و امریکا بسیار انسان و مودب هستند. همه هم سفید نیستند و حد اقل یک ششم پلیس های امریکا خودشان سیاه پوست هستند. این پلیس ها در موارد معمولی معمولی رفتار میکنند ولی در مواجهه با ادمیان خلافکار که همیشه نمیتوانند نصیحت و ارشاد کنند. خشونت همیشه خشونت می اورد . تاکنون صدها خلافکار سفید پوست هم توسط پلیس های سیاه کشته شده اند. ادمی که دنبال کار خلاف هست باید به خودش اهتمال خشونت و اعمال قانون را بقبولاند.
  12
  39
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. با این جهالت فقط آرزوی صبر برای اطرافیانتان دارم و دیگر هیچ . پلیس در هر شهر آمریکا تحت ادارهُ شهرداری و یا فرمانداری است که نه تنها امکان دارد از رئیس جمهور تابعیت نکنند،بلکه ضد او هم باشند.در آنجا تشکیلاتی مانند نیروی انتظامی متحد الشکل وجود ندارد. ارتش که در امور پلیس شهرها دخالت ندارد و اف بی آبی هم برای جرایم سازمان یافته منجمله قتلهای سریالی و موادمخدر و دزدیهای بزرگ است.در برخی شهرها که شهرداری پول زیادی ندارد،پلیس هم ناتوان و ضعیف عمل می کند یا شاید ناگزیر از زانو زدن (همانند عکسهای فوق) بشوندو ربطی به کل مجموعهُ ساختاری قوه قهریه آن کشور ندارد.ضمن اینکه هرکسی میتواند پلیس بشود ولی پلیس نباشد!
  12
  2
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز من هیچگاه نه آمریکا بوده ام نه نرفته ام و نه خواهم رفت.ولی اینرا می دانم که ترکیب پلیس هر شهر یا ایالتی باهم فرق می کند.برخی سختگیر برخی آسان گیر.شما می توانید پلیس بشوید ولی پلیس نباشید،یعنی دوره ها را طی می کنید ولی درعمل پلیس نیستید،یعنی استخدام نشده اید.حتی اگر هم استخدام بشوید،این امکان هست که اسلحه ای بشما ندهند.این چیزها بسته به میزان دارائی شهرداری(فرمانداری) است. با سپاس
  9
  4
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  یه حالت حرفه ای دارند مخصوصا اونایی که توی مناطق پر خلاف کار میکنند برخودشون خشن و ماشینی هست چون میخواهند احتمال صدمه دیدن خودشون رو به صفر برسونند طوری رفتار میکنند که کاملا مسلط باشند حالا اگر مشتری لطمه ای خورد زیاد مهم نیست مهم اینه که اون پلیس امکان کشته شدن خودش رو به صفر برسونه.
  7
  7
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. همان حرفهایی را که با سایر دوستان درمیان گذاشته ام، یکبار مرور کنید.
  10
  1
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ترامپ ضایع شد چون روز اول تهدید کرده بود
  12
  3
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک
  اونوقت اون خام ان ه ای مسخره میاد میگه مردم رو میکشن جوابگو هم نیستن, مرغ پخته هم خنده اش میگیره!!!!!!
  6
  12
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
  ۳۰
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  تو ایران ۲۵۰ نفر رو تو قلب و مغزشون شلیک می‌کنن. بعد خانوادشون رو هم که اعتراض می‌کنه تو زندان میندازن. هر چی فکر می‌کنم میبینم موجودی کثیف تر از آخوند رو کره زمین وجود نداره
  4
  15
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  ای سیاهان باغیرت گول اینا رو نخورین، همش سیابازیه. نهضت رو ادامه بدین، پیروزی نزدیک است. دعای ما هم پشت سر شماها.
  18
  6
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. شما پیشنهادت به مردم چی هست؟ دوست دارم بدونم. اگر هم پیشنهادی نداری که تیپیکال ایرانی. فقط نفی بلد ولی نقشه پیشنهادی صفر
  3
  5
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  هر آیالتی فقیر تر باشد. پلیس ضعیفتر دارد. برای همین هم جلو مردم زانو می‌‌زنند.این را کجا یاد گرفتی.؟ ناراحت هستی‌؟ که مثل برادران شریف بسیجی‌. در یک روز ۴۵۰ نفر را با تانک و مسلسل؟ نکشتند.عکس را اصلا نگاه کردی؟ یا فکر کردی ؟ اوه تظاهرات یک جامعه سیویل داره نتیجه می‌‌دهد. خطر برای ریش مقدس آقا. اصلا می‌‌دانی سانتا کرز کجاست؟ از کی‌ حالا سانتا کرز.ماری لند و نیویورک آیالت فقیر شده.؟ حقوق یک پلیس ساده در آمریکا از ۲۰۰ هزار دلار شروع می‌‌شبد تا ۱۱۰ هزار دلار در سال.بستگی به سابقه و چه قسمتی‌. در سراسر آمریکا. زانو زدن این‌ها در مقابل مردم یعنی‌. تسلیم شدن در مقابل مردم. یعنی‌ پیروزی قانون اساسی‌ در مقابل زور . که حتا کسی‌ مثل ترامپ هم باید اطاعت کند.تمام شد. نتیجه دست خود مردم آمریکا است. که از تظاهرات نقطه مثبت یا منفی‌. ولی‌ روسیاهی و جنایت سپاه و بسیج را با این منطق "تخ..." نمی‌‌توانی‌ ماست مالی کنی‌؟ اگر منطق شما شما فقیری دلیل زانو زدن در مقابل مردم است.شما و امسال شما .که به خاطر یک گونی برنج با تانک بر روی نوجوان ۱۲ ساله می‌‌روید.پس شما چرا زانو نمی‌‌زنید؟
  7
  9
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  گفتگو گر امریکا . شما که 20 کشور دنیا را دیده اید و در 47 سال قبل هم کتابی در رابطه با شاه ایران نوشته ای . لااقل باید این را دانسته باشید که جواب کامنت دیگران را بدهید یا در بحث شرکت نکنید .
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  یا فاطمه . دانمارک . حتما میدانی که قلب رئوف امام خامنه ای از کشته شدن یک فرد در امریکا درد گرفت . تا جایی که امکان انفارکتوس ایشان بود . ممکن است بفرمایید که جرا اقای امام خامنه ای اینقدر دل نازک تشریف دارند.از جنایت بیزار هستند .اقای امام جمعه مشهد سفره شمع گذاشته. حالا چرا برای 1500 ایرانی قلب رئوف این رهبران مسلمان جریحه دار نشد؟؟ از کشته شدن یک نفر ناراحتند . اما برای ایرانی ها عین خیالشان نیست چرا
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. عزیز دلم. کلمه به کلمه ی نوشته ی جنابعالی درست هست. وقتی حتی دو سرانگشت هرگز مساوی نیستند چگونه میتوان ادمیان را با رفتار و احساسات و واکنش های همسان تصور کرد؟ همانطوریکه فرمودید ان ها بشرند و همه جور ادمی در میان ان ها هست. متشکرم.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. جنابعالی هم به اعدام ۷۰۰۰ نفر در تابستان ۶۷ بپرداز و پدوفیلیای دینت و تحقیر وحشتناک زنان با تعدد زوجات.صیغه و کشتار معترضان بیگناه ایرانی در تظاهرات و قانونی بودن برده داری در دینت.کنیز و غلام.
  7
  9
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  در مورد جنایات وحشتناک دزدیها ظلم ملایان.خ.خون. حالا در این مورد غیرت نداشته ی رژیمیها..چه مسخره
  8
  6
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اول اینکه اینجا دیروقت است و من بایستی الان خواب باشم.برای همین دوخط از متنت را میخوانم. بله. پلیس از لحاظ امکانات ضعیف باشد یعنی امکان روبرویی با شورش را نداشته باشد مجبور به زانو زدن می شود،کما اینکه این حرکت زانو زدن دراصل نمادی از آن ورزشکار سیاهپوست بود که دربرابر پخش سرود ملی کشورش بی اعتنایی کردو زانو زد.اینها هم به همان سیاق همدردی کرده اند.ولی در کل حرف دوست مان از خودِ آمریکا را گواه راستینی بر صحت تمام حرفهایم میگیرم.برای همین برخی شهرهای آمریکا جولانگاه دایمی خلافکاران است.
  5
  1
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. با خودت و با بقیه صادق باش تا جواب بدهم
  4
  0
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::]. عزیز دلم معمولا جواب تمام کامنت ها را اگر خطاب به من باشد میدهم مگر اینکه ان را نبینم. بعلاوه من علاوه بر 4 سایت خودم و سایت های دوستانم که ادمین هستم در شاید 10 سایت مختلف قلم میزنم و گاهی مورد را مشاهده نمی کنم. گاهی در مسافرتم. گاهی به خرید میروم. مثل همه گاهی کار دیگری دارم. گاهی مریض میشوم و تمام این ها مزید بر علت میشود نا گفته نماند با مامورین دستگاه های اخوندی که در لباس میش در امده اند هم باید بجنگم و همزمان به شعر و شاعری هم برسم. گفتگوگر فقط یکی از چهره های من هست. به هر حال اگر قصوری شده پوزش می خواهم
  4
  4
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  گفتگو گر امریکا. در پست قبلی که شخص شخیص شما را مخاطب قرار دادم و از شما پرسیدم کتابی را که در 45 سال قبل در رابطه با شاه ایران نوشته اید مسلما پایه علمی و تحقیقاتی نداشته و گفتار شما باید بر اساس روایات و عقده ها و کینه های رایج بعضی از مردم که علاقمندند سری بین سر ها داشته باشند و هر اراجیفی را ذر لباس کتاب بخورد مردم میدهند و مدعی مبارزه یا مدعی وطن پرستی هستند و از انجمله اقای خان بابا تهرانی را هم مثال زدم که این بزرگوار مدعی مبارزه با شاه ایران بود و مدت 60 سال وقت خود را تلف نمود در پایان باعتراف شخصی خود ریشه در خاک بیگانه داشته و هیچگونه از حرف ها و اظهار نظر ایشان هم نه تنها راهگشایی برای مردم نبود بلکه فقط عمر بی برکت خود را ضایع نمود. در اینجا سئوالم از شما این بود که کتاب انتشار یافته شده جنبه تحقیقاتی و علمی و اقتصادی و سیاسی داشته یا فقط خواسته اید عمر خود را تلف نموده و در پایان زندگی مدعی انتشار کتاب انهم با ان نام سخیف و تهوع اور منتشر نموده اید .هر چند هیچ علاقه ای بخواندن ان ندارم زیرا از نام کتاب مشخص است که نویسنده از یک بیماری خاصی در رنج است.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. این رو میدونم که در شهر به عین الله یعنی باقر زاده خیلی پیشنهاد میشد و اگر دوست داری بدونی چی پیشنهاد میشد برو فیلم صمد خوشبخت میشود را ببین
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. صمد خوشبخت میشود رو ندیدم ولی صمد در راه اژدها رو که دیدم اتفاقا. .........اخه عزیز وقتی چیزی تو چنته نداری مجبوری؟
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. صمد خوشبخت می شود رو ندیدی؟؟!!! نیمی از عمرت بر فناست !! حتماً این فیلم رو ببین چون پیشنهادات زیادی به عین الله یعنی باقرزاده میشه
  0
  0
  جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
  نظر شما چیست؟