خامنه ای: اتفاقات اخیر در آمریکا لجن‌های ته‌حوض است که بالا آمده

گزیده صحبتهای خامنه‌ای در  سخنرانی خود به مناسبت سالگرد فوت خمینی که به صورت زنده از شبکه‌های سیما پخش می‌شود .
 
-آنچه امروز در شهر‌های آمریکا رخ می‌دهد بروز واقعیت‌هایی است که نشان داده نمی‌شد و چیز جدیدی نیست. این همان لجن‌های ته حوض است که بالا آمده است.
 
-اینکه پلیسی با خونسردی تمام زانوی خود را بر گردن سیاهپوستی بگذارد و در برابر التماس او واکنشی نشان ندهد تا جان دهد و چند پلیس دیگر هم تماشا کنند، این طبیعت حکومت آمریکاست و اخلاق آنان است.
 
-اینکه جمله نمی‌توانیم نفس بکشیم شعار مردم آمریکا شده است و در تظاهرات وسیع در شهر‌های مختلف گفته می‌شود، این کلام همه کسانی است که سال‌ها در جهان تحت فشار آمریکا بودند.
 
-آنان مردم را می‌کشند و زبانشان دراز است و از حقوق بشر سخن می‌گویند، گویا سیاهپوستی که در آن کشور کشته شد، بشر نبود!
 
-پیش از این هم گفته بودم که ملت آمریکا احساس خجلت و سرافکندگی می‌کند از حکومت‌های خود و امروز هم جا دارد که ملت آمریکا از بابت این حکومت چنین احساسی داشته باشد.
+23
رأی دهید
-118

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  romano - تهران، ایران

  چو از لجن ته حوض گفتی از حوض تمام لجن خود نیز بگو. اونجا اگر لجن هست حداقل مردم رفاه شادی و آزادی نسبی دارن تو که مردم را در لجن لشکر بچه بازان و دزدان و بیشرفانت غرق کردی. آخه اگر رییس جمهور کره یا ژاپن بودی اینو میگفتی باز یک چیزی اما مشکل اینه که میزان لجنت رو نمیتونی با کشورهای دری وری دورت هم مقایسه کنی.
  8
  102
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خامنه ای دانا ندان چرا از لجنهای بالا حوز در ایران صحبتی نمیکنید, چرا مردم ایران مثل مردم امریکا حق ندارند اعتراض راه اندازند, مگر پلیس و دستگاهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران کم مردم بی گناه را در داخل هواپیما و در روی خیابانها و در زندانهایشان بدتر از جرج فلوید به قتل رساندن؟ رو که رو نیست بر تواست رهبر فتنه انگیز بلکه سنگ پا قزوین است !
  8
  81
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در یک اجتماع سالم و قانونمند و متمدن همیشه لجن های ته حوض به رو آمده و آب را با زدودن زشتی ها دوباره جلا میدهند. در کشور اخوندی صدها هزار موردِ لجنی را به زیر فرش فرستاده اند تا دیده نشوند!
  8
  80
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
  ۳۵
  toopchiyan1986 - لندن، انگلستان

  این سنگ پا قزوینه که کشتار آبان ماه ٌ سرنگونی هواپیمای اکراینی ٌو و و را نادیده میگیره شلوغی تو آمریکا مهم میشه
  8
  83
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  شما آخوندها و رفقای سپاهیتون چه .ه‌ای بودید که بالا اومدید؟ توی قرن ۲۱ام حکومت قرون وسطای رو بر ایران حکم کردید طلبکار هم هستید. به بی‌ چشم و رویی جمهوری اسلامی دنیا ندیده.
  8
  78
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  با جود محکومیت عملکرد این پلیس در امریکا ولی مثل اینکه از بازداشتگاه ها و زندان ها و رفتار پلیس خودتون اطلاع ندارید
  5
  81
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  عجب رویی داره این پیر سگ خرفت، گدا علی.
  9
  77
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  تو را خدا ببین کی داره از اخلاق،دموکراسی و آزادی بیان صحبت میکنه. فقط مونده دیکتاتور کره شمالی بیاید ‌و ازاخلاق و آزادی بیان و دموکراسی صحبت کنه که این شو مسخره کامل بشه
  7
  81
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  البته تو سنی رو بشر نمی دونی انها حق مسجد ندارند، بهایی ها رو هم بشر نمی دونی انها حق تحصیل ندارند بقیه هم افغانی وعرب رو بشر نمی دونند
  3
  34
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  همچنین تو نصف جمعیت ایران رو بشر نمی دونی، فرستادیشون توی گونی اجباری، حق رفتن با ورزشگاه ندارند و .
  3
  33
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  چرا این هزار پدر عرعر میتواند تا این حد وقیح باشد از دوحال خارج نیست یا اکثریتی در ایران از نژاد عر عران ۱۴۰۰ سال پیش هستند.نه عرب زبان. یا اکثریتی سیب زمینی پشندی. وگرنه چگونه این بیشرم تا اینحد وقیح که نه کشتار بیرحمانه ی حکومت خودش و باباجان خمینیش و خلخالی را نمی بیند و زر زر...
  4
  36
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  در تمامی‌ تظاهرات یک هفته..با کامل تأسف ۴ نفر کشته شدند. ۳ چارم آمریکا در اعتراض بود. در یک روز. فقط یک روز. توله بسیجی‌‌ها "پوزش،. یکی‌ اینجا گفت. باید با بسیجی‌‌ها محترمانه سخن گفت". این آقای محترم عزیز بسیجی‌‌ها مهربان . در بندر ماشر. با تانک. ۴۵۰ نفر را کشتند. نیمی از این‌ها زیر ۱۶ سال بودند.در اینکه این اینجا زر می‌‌زند. حیران نیستم. این خود لجن است. خلقی‌ها که اینجا. یک دفعه با این هم زبان شدند. بله آمریکا مهد آزادی نیست. بله امپریالیست جنایت کار. در آمریکا همه راسیست هستند.کاپیتالیست قاتل.عزیز.احمد رضا در کتابش "ریشه اسلام" سر شما کلاه گذاشت. اگر گفت. شیعه با مارکیسیست لنین‌لیسموس برابر است. اگر این برابر بود. که خودشان ،خودشان را ترور نمیکرند. که از وسط آنها گرو ماهو ایست کارگر بیرون نمی‌‌آمد. آنها هم که هنوز خواب مارکس و لنین را می‌‌بینند. ۶۰ سال عمو یوسف "استالین" و پیشه وری کافی‌ نبود. که از خواب غفلت بیدار؟انتقاد حرفی‌ نیست. ولی‌ همراه نشخوار کردن با، شیخ رسوا ننگ است
  4
  30
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  ولی وقیح نابخرد ما هم از این لجن های ته حوض زیاد داشتیم و داریم و دیدیم که مادام بی انقطاع بالا آمده و میاید. اصلا تمام حوض را گرفته و همچون ماگما فوران میکند.
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
  ۴۶
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل

  ببند تو یکی که اگرمقایسه کنید با مادر ستاربهشتی وپویا بختیاری و.....آیا به اونا هم تریبون اعتراض داده شد؟ چقدر ازجمعیت به هواداری از کشته های ایرانی وسط خیابون آمدن؟ واکنش پلیس ایران به اعتراضات چی بود؟ مثل پلیس آمریکا زانو حمایت زدن؟ نه هیچکدام ازاینها تو ایران نشد چون پلیس بی غیرت ومحتاج به حقوق آخر ماه و مردمی زود جا زن وملون داریم....رهبردروغگو تر ودیکتاتورتر از تو هم فقط خودتی با اون دلقک کره شمالی....پس ببند فک رو آخوند دوزارس
  3
  31
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  ای خدا ببین کی درباره چی نظر میده .
  2
  28
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  شیخی به زنی فاحشه گفتا: مستی. هر لحظه به دام دگری پابستی؛. گفتا؛ شیخا، هر آن‌چه گویی هستم،. آیا تو چنان‌که می‌نمایی هستی؟
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران

  این آخونده برای کسانی چتو پرتا را میگه که میدونه به اندازه یک سوسک توالت حالیشون نیست و باورهم میکنند
  4
  28
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  شما که هنوز آمار آبانماه رو نداید !! یعنی 500 سال طول میکشه آخرش هم معلوم نیست چه اماری بدید!! سید و حاجی رو تبرئه میکنید همه رو میذارید پای خودزنی و خودکشی میره
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  بیخیال... یه مشت بیسواد تو اسرائیل و کمپ لیبرتی اینجا جمع شدن شعار میدن و زرتو پرت تحویل میدن
  17
  3
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  فکر کنم بعد از سخنرای اقا خودش یه دل سیر به گفته هایه خودش خندید.
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  فکر کنم خاه منی شغل کمدینی را انتخاب کرده و این یه استند آپ کمدی برای خندانند مردم وگرنه همچین حیوانی با این رذالت هیچ وقت نمی تونه این صحبتها را جدی گفته باشه
  3
  13
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران
  عوضش شما لجنی هستین که بالا و پایین نداره. از اول بودین
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  حق با شماست خیلی از حکومتها حوضهایه دارند که چند وقت یکدفعه لجنها بالا می آینداگر مملکتی به این بزرگی و دشمنان دورو بر میبینید چه کردند با رییس جمهورشان پلیسها را دیدید که چطور پشت به رییس جمهور در مقابل مردم زانو زدند تازه اینها مشرک ومرتد هستند در چشم شما آیا وقتی لجنهایه جهوری اسلامی وقتی آمد بالا شما و عواملتان چه کردند با مردم مسلمان خود .
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۵
  نظر شما چیست؟