عضو شورای شهر همدان :با ۶ برابر شدن نرخ رهن و اجاره مردم به چادر نشینی روی آورده اند

یک عضو شورای شهر همدان می‌گوید با افزایش «شش برابری» نرخ رهن و اجاره در این شهر، مردم ناچارند با مهاجرت به «حاشیه شهر»، در «چادر» زندگی کنند.

خبرگزاری ایلنا، روز سه‌شنبه، ۱۳ خرداد، این خبر را به نقل از اکبر کاووسی امید منتشر کرده است.

به گفته آقای کاووسی، افزایش «غیراصولی» قیمت زمین و اجاره آن، نه تنها در همدان، بلکه در سایر نقاط ایران نیز بین «چهار تا شش درصد» افزایش داشته است.

وی افزوده در محله‌های «متوسط‌نشین» همدان، پول پیش اجاره‌خانه از پنج میلیون به ۳۰ میلیون رسیده و چندین نفر برای دریافت وام ودیعه به وی مراجعه کرده‌اند.

این عضو شورای شهر همدان هشدار داده که این روند موجب افزایش حاشیه‌نشینی و زندگی مردم در «چادر» خواهد شد.

وی در عین حال از زندگی در چادر یک مرد جوان و خانواده‌اش در همدان به‌دلیل ناتوانی در تهیه ۳۵ میلیون ودیعه برای اجازه مسکن خبر داده است.

اظهارات کاووسی در حالی مطرح شده که مردم ایران ماه‌هاست به‌دلیل شرایط حاکم بر کشور پس از شیوع کرونا، از نظر اقتصادی و کسب درآمد تحت فشار جدی قرار گرفته‌اند و بسیاری از صاحبان کسب و کارهای خصوصی، هیچ درآمدی نداشته‌اند.
+8
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این چهل ساله که مردم ایران در اردوگاه اسرا،مجبور به زندگی با اعمال شاقه هستند در ضمن دولت باید تشویق کند مردم چادرنشین بشوند خرجشان کمتر میشودو البته مردمیکه قدر عافیت را ندانستند چهل سال پیش مزدی بهتر از دریافت نخواهند کرد . یاد تشویق کند که مردم چادر نشین
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  چرا نه؟ زبان ما. فکر ما.سخن ما .رفتار ما. دین ما. قانون ما .کتاب ما. امام ما. همه از این خیمه نشینان. ۱۵۰۰ سال پیش است. چرا نباید خانه ما هم .مانند. این خیمه نشینان ۱۵۰۰ سال پیش نباشد. فاضله مدینه که امام گفت همین است.چند تا امام کم است. چند بچه ۶ ساله. کنیزی و غلامی هم باید قانونی شود. حکومت اسلامی واقعی ، مثل صدر اسلام. دیگه چی‌ می‌‌خواهید.؟
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
  نظر شما چیست؟