«اهانت» غیرمستقیم سفارت کره‌جنوبی به مردم ایران

رویداد۲۴: در حالی که دولت کره به ایران بیش از ۷ میلیارد دلار بدهکار است محموله درمانی به ارزش ۵۰۰ هزار دلاری به بهانه کمک‌های انسان دوستانه ارسال می‌کند.

 این محموله انتقاد موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان را هم در پی داشت.
 
وی در این باره گفت:
 
زحمت کشیده‌اند! ما چیزی حدود دو سال با کره جنوبی مذاکره داشتیم، ولی کره‌ای‌ها در این زمینه به آمریکایی‌ها گوش می‌دهند و برای پرداخت بدهی‌شان منتظر پاسخ مثبت آمریکا بودند.

۷ میلیارد دلار پول ملت ایران در کره است و آن‌ها باید همان موقع به صورت مقتضی این پول را به کشور ما بازمی‌گرداند، ولی غفلت کردند و تاخیر داشتند ما بار‌ها به آن‌ها این موضوع را گوشزد کردیم که آن چه آن‌ها درباره علت این تاخیر مطرح می‌کند غیر قابل قبول است. ایران تحت هیچ گونه تحریم بین‌المللی نیست و تحریم‌های آمریکا علیه ایران تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی است؛ بنابراین استناد کره‌ای‌ها به تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند ملاک عمل برای کره یا هیچ کشور دیگری باشد و ما خواهان بازپس‌گیری دارایی‌های خود هستیم.
اقدامی که کره‌ای‌ها اعلام کردند انجام می‌دهد، اقدام کوچک، ولی مثبتی است که با تاخیر فراوان انجام می‌شود.
 
کره‌ای‌ها باید مراقبت کنند که روابط دیرینه دو کشور که در مقاطعی بر سر زبان‌ها بوده با دخالت کشور‌های ثالث مخدوش نشود.
+81
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  کدام اهانت!؟ بعضی غرور خرکی و عقده های طاول زده ی خود بزرگ بینی دارند
  30
  158
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  مگه آخوندها برای ایران آبرویم گذاشتن توی دنیا
  8
  158
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  ما خواهان بازپس‌گیری دارایی‌های خود هستیم. نه ملت. کامل کنید
  10
  84
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  نظام با درک اخوندی اگر بخاطر امریکا نباشد کره شمالی بلای برسر ملت و کشور کره جنوبی خواهد اورد که تا ابدالدهر نابود خواهند شد. کره جنوبی به هیچ عنوان حاضر نیست بدون خواست امریکا عملی انجام دهند که با نفع امریکا نیست.
  4
  61
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  ۴۰
  ekman - شیراز، ایران

  شاید هم 6،5 میلیارد مابقی را در لا به لای کمک های انسان دوستانه نقدی پرداخت کرده اند که نه امریکا متوجه شود و نه ملت ایران و اکنون جنگ زرگری راه انداخته اند!!!
  4
  51
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  اینها هر وقت میگن ؛ملت ایران؛ منظورشون خودشون و دار و دستوشن و اون۲۰-۳۰ درصد عقب مونده جاهل مردم طرفدارشون هست.اگه به اینها باشه دلشون میخواد کره شمالی کره جنوبی رو بگیره و اونهمه تکنولوژی و پیشرفت و مدرنی رو تبدیل کنه به گدا خونه دیکتاتوری ضد غربیه کره شمالی.
  4
  67
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  مگه ملت چیزی عایدش میشه از این پول ها ؟ مستقیم تو جیب حشد الشعبی و انصار و حزب الله و حوثی ها و فاطمیون و دهها زهرماردیگر . و اضافیش هم تو حساب اقا زاده ها !!!
  2
  30
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  مطالب فوق بی ارزش است،چون امریکا هر کشوری را که با ج.ا تجارت بالای ۲۰ میلیارد داشته باشد تحریم میکند،بهمین علت کره منتظر چراغ سبز امریکا است اگر امریکا اجازه ندهد(که احتمالا نمیدهد)طلب ایران تا اطلاع ثانویه مسدود میباشد
  2
  21
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  یه زمانی ژاپنیها برای ما احترام قائل بودند تا وقتی بود که یه عده برای مثلا کار رفتند اونجا پارکهاش پر از مواد فروش و چاقوکش ایرانی شد! چرا به خودمون دروغ میگیم؟ چه زمان شاه چه زمان آخوندا ما شخصیت نداشتیم جامعه ما لات پرور هست زمان شاه هم بیشتر بوده با اون فیلمای لات بازی و چاقوکشیش قشنگ معلومه دیگه!!! وقتی شاه یه کشور رو شعبون بیمخ و رمضان یخی و طیب به کشور برمیگردونند معلومه اون کشور چی هست!!! شما برو طوق طیب رو توی عاشورا ببین توی مولوی !! کجای عربستان و عراق علامت 21 تیغه و طوق طیب و طوق حاج فلان دارند؟ همش لات بازی بوده
  20
  15
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  ۵۵
  ahora_nima - استکهلم، سوئد

  حالا به فرض محال که این پولها را به ایران پس بدهند. ایا این پولها خرج رفاه و اسایش و ترقی ملت ایران خواهد شد مسلما که نه. این پولها در نهایت هزینه تروریست شیعه و یا ولخرجی اقازاده ها میشود.
  2
  23
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
  ۳۳
  Persian-turk - استکهلم، سوئد

  فرستادن دارو اهانت ولی‌ اتش زدن پرچم‌ها و سفارت‌ها حق مسلم ایرانیان.
  3
  30
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  ۴۳
  golden remix - استکهلم، سوئد

  باید از از دیوار سفارت کره بالا رفت و پرچم کره را در مجلس آتیش زد!
  2
  24
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  خدایا این ایرانی ها چقد احمقند . خب کره جنوبی مستعمره امریکاست . انتظار داری به حرف آخوند گوش بده ؟ همینم که تونسته هدیه بقرسته اتفاقا دهن کجی به امریکاست
  8
  8
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  این کجاش اهانت بود؟ . جلو کلیسای محلمون یه صندوق گذاشتن برا کمک به درمانگاه محلی. من ۱۰ دلاری انداختم توش. الان من به کانادا اهانت کردم؟ یا اون کلیسا میاد بگه من بهشون اهانت کردم چون کمک کردم؟. دست کره درد نکنه. پاکستان و هند باهم در جنگن. هر ماه بهمدیگه حمله میکنن. اما تو سیل پاکستان هند کلی کمک فرستاد. و پاکستان ازشون قدردانی کرد. واقعا فاز بعضیا چیه؟
  1
  6
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  بعدم قضیه پول همه میدونن که چیه. تحریمه. برا چی تحریمه؟ چون دولت و نظام تروریستیه. از طالبان حمایت میکنه بهشون اسلحه میده برن به بیمارستان حمله کنه بچه های تازه به دنیا اومده رو بکشن. ننگ این چیزا رو پییشمونی مردم تا ابد باقی خواهد موند. تو بلغارستان بمب میفرستن اتوبوس توریستها رو منفجر کنن. اون مسئول نمیدونم چی چی وزارت اطلاعات که پناهنده شد نروژ یا فنلاند خودش گفت اینو.
  1
  5
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  من حاظرم این ۷ میلیارد دلار تا قرون اخر خرج ادمای کم درامد کره جنوبی بشه اما یک قرونش دست این حکومت و نظام نیوفته. همشون خرج موشک و گلوله میشه.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
  ۵۳
  rali83 - سخمب، ژاپن
  کره که خوش داد بازار اختلاس خونس زیر....... ترامپ بازی میکنه و خر نر منتظر ...بود حالا دلیل اینم مینویسان باشد ما که الان بقلشیم حالمون از این کیموچی یروها بهم میخره باش مثل سگ از کره شمالی میترسن و ما هم میخندیم کشور .... جنگن هی از ژاپن طلب میکنن تا زنده باشن من به جنس کره ای خدای کپی
  6
  1
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. یادت رفت زمان شاه کلی هم فرد تحصیلکرده و مورد احترام بود که در خارج از ایران تحصیل و بعد بر میگشتند و در هر حرفه هم در زمانی که خارج از ایران بودند و هم در ایران مورد احترام بالا بودند در محافل علمی تکنیکی دنیا خوشنام و مورد احترام بودند،درصد کمی لات و بیفرهنگ اوباش در داخل جامعه بود ،چیزهایی مثل بی فرهنگی گسترده فقر فرهنگی و ازدیاد جمعیت نتیجه سیاست های آخوندی بعد از انقلاب بود که انواع عقده ها و کمبودهای خودشون رو با کلاهبرداری و خلاف در داخل و خارج نشون دادند و میدند.نه پناهنده ای از ایران میرفت نه اینهمه جنایتکار و کلاهبردار بود.
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۲
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  خوب نوشته به جمهوری اسلامی.جمهوری اسلامی نه نماینده ملت ایران هست نه برآماده. مردوم ایران هست.و رفتنی هست.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  این کار کره جنوبی اهانت به مردم ایران نیست بلکه اهانت به حزب الله, حشد الشعبی, لشکر فاطمیون, حوثی های یمن و امثال اینهاست چون این پولها از جیب آنها کم شده, نه مردم ایران.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  به شعبان بی‌ مخ گفتند.راست می‌‌گویند. که شما مخ نداشتید. جواب داد. چه کنیم دیگر مخ نداشتیم .شاه را آوردیم. بعضی‌‌ها خدای مخ بودند. آنقدر مخ داشتند. که نگو، خمینی را آوردند.خیر زمان شاه همه لات .چاقو کش نبودند. بهشت نبود.ولی‌ جامعه میانی ما. همان که شما خرده بورژووا می‌‌گفتید. یکی‌ از بهترین جامعه متوسط در دنیا بود. باری ۱۹۰ کشور ویزا لازم نبود. کشوری که این اهم لات و چاقو کش داشته باشد. به همین راحتی‌ ویزا را بر نمی‌‌دارند.این را از صدقه اسلام و آنها که هنوز فکر می‌‌کنند. اسلام خودش خوب است. تفسیرش بد است.داریم. از زمان نواب صفوی داریم. فقط رنگ عوض می‌‌شود.این هم توهین نبود.نمی‌ توانند. واریز کنند. عراق هم ۷ میلیارد بدهکار . نمی‌‌شود. وقتی‌ داد می‌‌زنید. مرگ بر آمریکا .مرگ بر اسراهیل. این هم نتیجه، هر کی‌ خربزه زیاد خورد. باید پای لرز آن هم نشیند.
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  پوست کلفت تر از این حرفها هستن ایرانیها، زنها رو ورزشگاه راه نمی دن مردها میرن پرش میکنن. از پوست کلفتی شون و بیسوادیشون دنیا به لرزه در امده!
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. در قضیه 28 مرداد یکی از ابزارهایی که طرفداران شاه استفاده کردند ( مخصوصا اعضای شبکه بدامن مثل برادران رشیدیان) استفاده از لاتهای چاقوکش مثل شعبان بیمخ و دارودسته او برای کمک به کودتا بود. بعدها شعبان بیمخ به یاران نزدیک شاه تبدیل شد کلت کمری گرفت و گاه و بیگاه شرفیاب میشد لاتهای زیر دستش اگر به کسی زور میگفتند یا حق کسی را میخواستند پایمال کنند آشنایی شعبان خان با دربار و تیمسارفلانی باعث رتق و فتق امور میگشت...عکسهای شخصی شعبون خان با شاه موجود است ! باشگاه جعفری که با پول اعلاحضرت برای شعبون خان جهت تربیت لاتهای جدید ساخته شد به همچنین ! بعضا از آنها برای حمله به سیاسیون استفاده میشد مثل دو بار حمله به باشگاه جبهه ملی در فخر آباد یا حمله و مجروح کردن دکتر فاطمی . اینها باعث رواج دوباره لات بازی و فرهنگ لاتی و باجگیری در کشور شد که آثارش رو در فیلمفارسی و رفتار مردم میشد دید ...شاید یکی از دلایل موفقیت بیش از حد فیلم قیصر همین بود! ...
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دلیل ویزا نخواستن با تربیتی مردم ایران نبود. یک دلیل بالا بودن ارزش پول ایران بخاطر درآمد شدید نفت بود دلیل دوم هم اینکه خارج رفتن هنوز زیاد مد نشده بود و عموما طبقات بالای جامعه یا دانشجویان پاسپورت میگرفتند و خارج میرفتند اینطور عمومی نشده بود.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
  نظر شما چیست؟