ناآرامی های آمریکا؛ ترامپ تهدید کرد ارتش را به خیابان می‌آورد

رادیو زمانه : رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد که برای مقابله با معترضان به قتل جورج فلوید و برقراری «نظم و قانون» در بسیاری از شهرهای آمریکا که شاهد تظاهرات خشونت‌آمیزند همه نیروهای موجود پلیس و ارتش را بسیج می‌کند.
 
چند ساعت قبل از سخنرانی پرزیدنت ترامپ در «باغ رز» کاخ سفید، با ادامه شورش‌ها در آمریکا، کوئنسی میسون فلوید، یکی از پسران جورج فلوید، سیاه‌پوستی که به‌دست پلیس کشته شد، از مردم خواست تا اعتراضات خود را به‌شکل مسالمت‌آمیز برگزار کنند. سپس واشنگتن پست گزارش داد که پرزیدنت با فرمانداران ایالت‌های درگیر یک کنفرانس تلفنی برگزار کرده است. ترامپ در این جلسه از فرمانداران خواست که مجدداً بر خیابان‌های شهرهای درگیر مسلط شوند. رئیس جمهوری سپس در ادامه این تحولات در سخنانی در باغ رز کاخ سفید اعلام کرد که چنانچه فرمانداران ایالت‌ها قاطعانه عمل نکنند، وارد عمل می‌شود و از اختیارات قانونی خود برای برقراری نظم استفاده می‌کند. پرزیدنت ترامپ گفت آمریکایی‌‌ها از نحوه کشته شدن جورج فلوید متأثر شده‌اند و عدالت برقرار خواهد شد اما عده‌ای خشونت‌طلب در پی سوءاستفاده از این واقعه هستند و او به عنوان رئیس جمهوری اجازه این کار را نمی‌دهد. ترامپ از «تروریسم داخلی» صحبت کرد.
+25
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  ای مردم امریکا، قدر کشور و زندگی خود رو بدونید و گول سیاست چین و روسیه رو نخورید، پشت تمام اینها سیاست چین و روسیه است، بعد از گرفتن دنیا با فروش کالاهای چینی، الان نوبت گرفتن ابرقدرتی دنیاست... فقط یک لحظه فکر کنید چین ابرقدرت دنیا بشود چه پدری از همه در میاورد...تبعیض نژادی و مرگ اون بابا بهانه است، چین و روسیه منبع اصلی این تحرکات هستند......
  24
  26
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  در حالی که جمله "من نمی‌توانم نفس بکشم" که در آخرین لحظات از گلوی فلوید در حالی که زیر زانوی افسر سفیدپوست فشرده می‌شد، به گوش می‌رسید، توسط هزاران معترض بر روی پلاکارد نگاشته شده،و در حالی که هزاران ورزشکار ٍ هنرمند وسازمانهای حامی حقوق بشر معترض به جریانهای نژاد پرستی و سیاستهای فاشیستی ترامپ نژاد پرست و فاشیست هستند او ابلهانه اول چین ٍ روسیه و ایران را مسئول این تظاهرات نموده و بعدش مانند بقیه دیکتاتورهای بی .... دنیا گفت من هزاران هزار نیروی سرتاپا مسلح نظامی و انتظامی را اعزام می‌کنم. براتون اشنا نیست؟. در کشور مهد ازادی دنیا ؟؟ یک راس ترامپ ازادی مطبوعات و توئیتر و شبکه های اجتماعی رو زیر سوال برد تا ان حد که فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ) در پی افزایش خشونت هدفمند علیه روزنامه‌نگاران و ضرب و شتم، بازداشت و زخمی شدن‌ آن‌ها، با پیوستن به اتحادیه‌های روزنامه‌نگاران در سراسر جهان، مقام‌ها و پلیس آمریکا را به سانسور و اعمال بیش از حد زور علیه روزنامه‌نگاران متهم کرد و خواستار توقف این رفتارها شد.
  12
  20
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ازهاری و حکومت نظامی ارتش شاه!!
  16
  6
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  خیلی ایرانیها یه حالت چاپلوسی نسبت به غربی توشون هست اینم دو دلیل داره یکی از قدیم مونده چون انگلیسها و بعدش توی جنگ دوم امریکائیها براشون خیلی چیزها رو آوردند و بهشون یاد دادن و در عین حال بهشون سروری هم کردن دلیل دوم هم اینه که فکر میکنند امریکا میاد کشورشون رو از دست دیکتاتورهای خودشون نجات بده! مثلا میاد ارتش 700 میلیاردی و جون پرسنلش رو بخطر میندازه فقط براش شما جهان سومی عزیز حکومتت رو تغییر بده بعد هم ازت بپرسه عزیزم این از دکیتاتورت که ردیف کردم حالا پول داری ؟ اینو فعلا داشته باش پول تو جیبی ..هر وقت هم کاری داشتی رودربایستی نکن زنگ بزن درخدمتگذاری حاضریم چون تو خیلی "غیر فحاش" " مهربون" " با فرهنگ" " دوست داشتنی" " قد بلند" و "خوشکل" هستی !!!!
  4
  17
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  اینهمه رنگین پوست هر روز در آفریقا از گشنگی و تشنگی می میرند کسی صداش در نمی یاد ولی در آمریکا ریختن تو خیابان، فکر نکنید که بخاطر آن مرد سیاهپوست در خیابانها آمدند نه بلکه بیشترشان برای غارتگری ریختن بیرون مثل معتادها و موادفروش ها و آنارشیست ها و چپ های افراطی طرفدار چین و روسیه
  8
  8
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان::]. جناب شما خیلی سطحی و بازاری به موضوع نژاد پرستی نگاه میکنی . در اعتراضاتی که در امریکا و سایر کشورهایئی که به حقوق بشر احترام میزارند در حالی که جمله "من نمی‌توانم نفس بکشم" که در آخرین لحظات از گلوی فلوید در حالی که زیر زانوی افسر سفیدپوست فشرده می‌شد، به گوش می‌رسید، توسط هزاران معترض بر روی پلاکارد نگاشته شده،و در حالی که هزاران ورزشکار ٍ هنرمند وسازمانهای حامی حقوق بشر معترض به جریانهای نژاد پرستی و سیاستهای فاشیستی ترامپ نژاد پرست و فاشیست هستند او ابلهانه اول چین ٍ روسیه و ایران را مسئول این تظاهرات نموده و بعدش مانند بقیه دیکتاتورهای بی .... دنیا گفت من هزاران هزار نیروی سرتاپا مسلح نظامی و انتظامی را اعزام می‌کنم. براتون اشنا نیست؟.
  4
  4
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  [::بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان::]. در کشور مهد ازادی دنیا ؟؟ یک راس ترامپ ازادی مطبوعات و توئیتر و شبکه های اجتماعی رو زیر سوال برد تا ان حد که فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران(IFJ) در پی افزایش خشونت هدفمند علیه روزنامه‌نگاران و ضرب و شتم، بازداشت و زخمی شدن‌ آن‌ها، با پیوستن به اتحادیه‌های روزنامه‌نگاران در سراسر جهان، مقام‌ها و پلیس آمریکا را به سانسور و اعمال بیش از حد زور علیه روزنامه‌نگاران متهم کرد و خواستار توقف این رفتارها شد.
  5
  5
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۳۳
  Masterweb - تهران، ایران
  داشتم فیلم های تظاهرات رو نگاه میکردم مثلا دیدم فروشگاه نایک رو خالی کردن پیش خودم گفتم ما همین کتونی نایک رو نداریم ایران اگر باشه قاچاقی قیمتش 3 برابره ، میرم دلستر بخرم یه برند خوب که مثل ایرانی ها مزه آشغال نده نیست چون مواد اولیه ش وارداتیه، خیلی از کالا های ایرانی که مواد اولیه خارجی دارن دیگه نیست ، هرکسی قدر چیزی که داره نمیدونه که ، ملتشون جوری عربنده مییزدن 1 ماه جای ما باشن چیکار میکنن
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان::]. از کجا فهمیدی بیشترشون برای غارتگری ریختن تو خیابون؟ آمار گرفتی؟
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
  نظر شما چیست؟