چند معشوقی ،مهمانی های جنسی آنلاین و روابط جنسی واتس‌اپی

ایندیپندنت فارسی :آسا ۳۳ ساله با شریک زندگی خود دیوید، حدود یک سال در رابطه بودند تا آن که قرنطینه از راه رسید. آسا به من گفت: «ما در زمان قرنطینه با هم بودیم و تصمیم گرفتیم  زندگی خود را در کنار یکدیگر ادامه دهیم، به شرط آن که فضای کافی داشته باشیم تا با سایر معشوقه‌های خود در ارتباط باشیم.» آسا و دیوید در یک «رابطه آزاد» با یکدیگر هستند. آنها همچنین «چند معشوقی» هستند. به این معنی که نه تنها به طور همزمان نیازهای جنسی خود را خارج از رابطه خود برطرف می‌کنند، بلکه روابط عمیق‌تری هم با سایر افراد دارند.

تعریف یک رابطه چند معشوقی، از زوجی به زوج دیگر تغییر می‌کند. آسا توضیح می‌دهد: «من یک معشوق دارم و دیوید هم یک عشق به صورت ثابت در کنار خود دارد، اما معشوق‌های دیگری را نیز گاه گاهی می بیند.» دیوید و آسا به صورت معمول هفته‌ای یک یا دوبار و گاهی هم آخر هفته‌ها با هم بودند، اما سپری کردن روزهای قرنطینه کنار هم، آنها را به هم نزدیک‌تر کرده است.

آسا می‌گوید: «در ابتدا، یک کتاب آموزش مسائل جنسی با آموزه‌های هندوئیسم خریدیم که در آن چگونگی محکم کردن رابطه جنسی در ۲۸ روز آموزش داده شده بود. تمرینات آن، تعمق، تکرار جملات شکرگزاری، تمرین تنفس و مراسم آیینی عشق‌ورزی ۴ الی ۶ ساعته را شامل می‌شد.»

آنها در حال حاضر با سایر معشوق‌ها از طریق واتس‌اپ یا مراسم عیش مجازی در ارتباط  هستند. «‌ما قبلا به مهمانی‌های جنسی رفته بودیم؛ البته نه به عنوان زوج. وقتی فهمیدیم که مهمانی جنسی محبوبمان «کیلینگ کیتن» به صورت مجازی برگزار می‌شود، من با خرید دو بلیت دیوید را برای شب قرارمان غافلگیر کردم. در واقع از این طریق ما شاهد تماشای صدها فرد دیگر و لذت بردن از رابطه جنسی انها می‌شدیم. این مهمانی از طریق برنامه «زوم» برگزار شد. 

هنوز مشخص نیست که چه تعدادی از افراد چند معشوقی در بریتانیا وجود دارند. طبق نظرسنجی سال ۲۰۱۵ تارنمای «یوگاو»، ۳۴ درصد از افراد «برایتون» معتقد بودند که چند معشوقی از لحاظ اخلاقی پذیرفته شده است و ۳۹ درصد هم بر این باورند که انسان به لحاظ قوانین طبیعت، موجودی تک‌همسری نیست. در ایالات متحده اطلاعات دقیق‌تری از مطالعات در مجله «ژورنال آف سکس» و «ماریتال تراپی» در سال ۲۰۱۷ چاپ شد که می‌گوید: «تنها ۵ درصد از جمعیت آمریکا چند معشوقی هستند و ۲۰ درصد هم سایر شکل‌های غیر تک‌همسری را در طول زندگی خود تجربه کرده‌اند.» دکتر «لوری بت بیس بی»، روانشناس و تعلیم دهنده مسایل جنسی، می‌گوید: « پدیده چند معشوقی برای افرادی موثر است که از داشتن چند شریک جنسی خوشحال‌تر هستند و نیازهای خود را به این شکل در مکان‌های متنوع برآورده می‌کنند. افرادی از این ماجرا بهره‌مند می‌شوند که اعتماد به‌نفس بسیار بالایی دارند  و از موقعیت خود در هریک از روابطشان راضی هستند.»

اما شرایط قرنطینه و اجرای قوانین مربوط به آن، روند روابط زوج‌های چند معشوقی را برهم زده است. برخی نظیر آسا با شریک اصلی خود زندگی می کنند و به این ترتیب خطر کمتری ناشی از تماس با سایر افراد خواهند داشت، برخی دیگر هم در خانه با شریک خود و معشوق شریکشان در قرنطینه مانده‌اند.

کمدین و مجری ۳۰ ساله، «بیلی پروسیدا»،  نیز چنین است. او ۵۰ روز اول قرنطینه را در شهر نیویورک در کنار دوست دختر خود مگان و دوست پسر مگان، کایلی، گذراند. بیلی در مورد کایلی می‌گوید: «ما واقعا همدیگر را نمی‌شناسیم، من حس می‌کنم چیزی شبیه هم‌خانه شدن است. واقعیت را بگویم، خوب بود. تنها تنش میان ما این بود که من گاهی اوقات کمی شلخته هستم. بیلی به خانه مادرش نقل مکان کرده است تا به مگان و کایلی فضای خصوصی بدهد.

کایلی می‌افزاید: «‌مگان برای چند روزی اینجا آمد و من دو شب را آن پایین گذراندم. دیدیم این روش کار می‌کند.»

به این دلیل که مگان، کایلی و بیلی از ابتدای قرنطینه با هم بودند، برای پیشگیری از شیوع کوید ۱۹ از ملاقات با سایر شرکای خود در خانه خودداری کردند. این موضوع رابطه بین مگان و بیلی را محکم کرده است. بیلی می‌گوید: «من حالا بیشتر از همیشه روش زندگی او را می‌بینم. سایر شرکای جنسی ما فعالیت خود را آنلاین و یا متوقف کرده‌اند. بنابراین رابطه من با مگان از صفر به صد رسیده است و البته که خوب است، چرا که باعث می‌شود  بهتر با یکدیگر گفت‌وگو کنیم، و بر فرض بدانیم که چه موقع نیاز داریم تنها باشیم و چه وقت باید از هم حمایت کنیم.»

رابطه بیلی و مگان نشان می‌دهد که قرنطینه، بخشی از ویژگی‌های زندگی تک‌همسری را به رابطه این زوج چند معشوقی آورده است. ممکن است این روش برای برخی از زوج‌ها در این زمان کوتاه موثر باشد، اما با توجه به دیدگاه اصلی آنها در مورد رابطه، در درازمدت می‌تواند مشکل‌ساز شود. دکتر بیس بی می‌گوید: «‌برای افراد چند معشوقی مشکل است که به صورت ناگهانی دیگر قادر به دیدن  سایر شرکای  معمول خود نباشند. آنها نه تنها با مشکل دلتنگی تماس فیزیکی روبه‌رو هستند، بلکه با دیدن شریک جنسی معشوقشان خطر حسادت هم به‌وجود می‌آید. وقتی افراد تمام زمان خود را با یک معشوق می‌گذرانند، فشار زیادی بر رابطه وارد می‌شود. چرا که تنها یک فرد، قادر نیست نیازهایی را که سایر شرکا برطرف می‌کردند، برآورده کند.» وی ادامه می‌دهد: «و البته ندیدن معشوقتان برای مدت زمان طولانی نامعلوم می‌تواند باعث اضطراب و ناامیدی شود.»

بیشتر شرکای فرانکلین واکس، علاوه بر شریکی که با او زندگی می‌کند، دوراز فرانکلین هستند. این مرد ۵۴ ساله می‌گوید : «‌دور بودن از کسی که عاشقش هستی، خسته کننده است» واکس، نویسنده کتاب «بیشتر از دو» که ساکن اورگان پورتلند است، مجبور شد به دلیل شیوع ویروس کرونا سفرش به اروپا را برای دیدن سایر معشوق‌هایش، لغو کند. او از این جمله که مردم می‌گویند «به جنبه خوبش نگاه کن، حداقل یک شریک زندگی داری»، خسته شده است.

او می‌گوید: « موضوع اینجاست: عاشق بیشتر از یک نفر بودن به این معنی است که شما همزمان دلتان برای بیشتر از یک نفر تنگ می‌شود. بله من یک شریک زندگی دارم، اما این موضوع کمکی به دلتنگی من برای سایر معشوق‌هایم نمی‌کند.»

منع سفرهای خارجی کار را برای دنیل ساینت ۳۷ ساله بومی نیویورک، بنیان‌گذار باشگاه جنسی ان اس اف دبلیو (جامعه جدید برای سلامت) دشوار کرده است. «‌زمان شیوع ویروس من در یک جشن موسیقی در سنت مارتن بودم. من با معشوقم موسز برای تولدم به آنجا پرواز کردیم و می‌خواستیم یک هفته آنجا باشیم که البته به قرنطینه سه ماهه ختم شد.» دنیل و موسز قبل از این ماجرا همدیگر را یک بار در هفته ملاقات می کردند و از وقتی که زمان زیادی را باهم سپری کرده‌اند، رابطه آنها قوی‌تر شده است، البته این موضوع به دنیل حس عدم رضایت می‌دهد. وی می‌گوید: «من دلم برای سایر معشوق‌هایم و زندگی‌ای که در آن احساس محدودیت نکنم، تنگ شده است.»

ماهیت عالم گیری این ویروس، نحوه ارتباط دنیل با سایر معشوق‌هایش را تغییر داده است. تصویر نامتعارفی که آنها به یکدیگر ارائه می‌دادند، حالا به لذت بردن از گفت‌وگوهای احساسی عمیق و چگونگی برخوردشان با قرنطینه تبدیل شده است و البته شدت اضطراب دنیل از این که کی دوباره یکدیگر را می‌بینند، کاهش یافته است. دنیل می‌خواهد در ماه ژوئن به نیویورک بازگردد، در حالی که موسز اینجا می‌ماند: « من خوشحالم که می‌توانم به لذت‌های قبلی با سایر معشوق‌هایم برگردم، اما از طرفی هم ناراحتم که  باید کسی را که در تمامی این شرایط حامی من بود، ترک کنم.»

با این وجود، موضوع « چند معشوقی» به محدودیت‌های ناشی از قوانین مربوط به همه‌گیری ویروس، معطوف نمی‌شود، چرا که راه‌هایی برای حفظ ارتباط با چندین شریک وجود دارد. به گفته دکتر بیس بی، یکی از این راه‌ها  دیدارهای مجازی است که قبل از قرنطینه زمان کافی برای انجام آن وجود نداشت. دکتر بیس بی می‌گوید: «فقط به فیس تایم محدود نشوید. از راه‌های متنوع دیگر برای ارتباط استفاده کنید. به آن‌ها پیام بدهید، برایشان عکس بفرستید، اگر می‌توانید، با رعایت فاصله‌گیری در اجتماع، برای قدم زدن با هم بروید. برای هم از طریق پست هدیه بفرستید یا چیزی که عطر شما در آن باشد، و یا این که از هم اتاقی‌اش بخواهید که از طرف شما او را در آغوش بکشد.»

او با قاطعیت می‌گوید، مهربان و صبور باشید. شکل رابطه شما مهم نیست. این برهه به شکلی باورنکردنی سخت و اضطراب‌آور است. یک شریک عشقی، فارغ از این که چه تعداد باشند، حالا بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است.
+6
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  romano - تهران، ایران

  لجن بازیهای گی و لزبین و با کلاس بودن درک اینها ته کشید حالا نوبت این قرتی بازیهای جدید در دهه جدید شده تا جامعه جوان ایران رو تهی کنند. جدای مذهب سوال اینجاست اونهایی که سینه از وای محمد چند زنه در تایید با کلاس بازی میدرند الان چیزی برای دفاع از این جلف بازیها ندارند؟ شاید سینه شان در همان فحاشیها دریده شده. سوال آخر اینکه 235 کشور وجود داردچرا این مقاله برای ژاپن یا اوگاندا ترجمه به زبان مادری نمیشود؟ و فقط ایران مهم است. چرا لندن که 65درصد بچه‌های متولد هم اکنون پدر رسمی ندارند باید ایرانیان را از دارو تحریم کند ولی صادرات این. آزاد است.
  22
  57
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  زندگی از نوع بی دروپیکر. خوک رو مسخره میکنن! بدبختی اینجاس هرنوع کثافت مغزی مدرن خیلی زود در بین کشورهای جهان سوم مثل ایران ترویج میشه.
  17
  61
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این بی بند و بارها به سیم اخر زده اند و تصورشان اینست که بی بند و باری مبارزه با اخوند هست در صورتیکه بر عکس بی اخلاقی اخوند را نمی تواند با بی اخلاقی نوع دیگر مخدوش کرد بلکه اخوند و تتلو و این بی اخلاق ها در یک جبهه هستند
  15
  40
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  این همجنس گرائیها، یه عاملش، اختلاف طبقاتی هست، منظورم اختلاف از نظر پولی نیست،البته پول یه عامله اما عامل دیگه پایین دست بودن توی نخبگان هست ،مثلا کسی که به یه دلیلی توی جامعه پایین دست واقلیت محسوب بشه به هردلیلی مثلا بخاطر ترک بودنش در بین فارسها،یا فارس بودنش در بین ترکها و عربها ،یا سنی بودنش بین شیعیان (مثل این قتل ناموسی هفته گذشته که خواستگاره سنی بود )،یا لر بودنش یا بی پول بودنش یا روستایی بودن . ، وقتی بهش زن نمیدن .و بیشتر همسرها میرسه به طبقه کلاس بالاها، درنتیجه کلاس پائینها بدون همسر میمانند و مجبورند باهمجنسهای خودشون بپرند وهمجنسگرایی شروعش اینه، عامل ژنتیک برای همجنسگرایی هنوز قطعی نیست . اماهر چه جامعه بحث اختلاف طبقاتی از نظر پول و ثروت و نژاد ودین بیشتر باشه همجنسگرایی بیشتره
  24
  19
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  باز هم آش شله قلم کار .همه چیز را توی قابلمه. گی‌. لزبه. اروپا فاسد و داغون. هر کی‌ به هرکی‌ رسید.وسط خیابان. دراز می‌‌کند. بعد هم از این استفاده. تا پدفیلی و چند زنی‌ را زیر سیبیلی خوب بدانند. وای مصیبتا .خارجی‌‌ها اصلا اخلاق ندارند. به این‌ها می‌‌گویند " ". درصد شاید ۱%. هیچگونه هم تاثیری بر اخلاق جامعه ندارند. کلوپ خود را دارند، بن خود هستند، هیچ کسی‌ را هم مجبور نکرده .هم راهی کنید. آن طرف هم سیخ به گی‌ و لزبه.همه چی‌ را با هم قاطی‌ .که آش چنان شور شده.اخر مگر شما سر پیازی .یا ته پیاز. که برای همه تصمیم می‌‌گیری. کی‌ چیزاش را به کی‌ فرو کند؟ اخر عدوی زمان. شما یک انسان بالغ ۲۵ ساله را.که خودش برای تمایل جنسی‌ خودش تصمیم گرفته. در کنار یک پدوفیل قرار می‌‌دهی‌؟فرق همجنس باز با پدوفیل در این است. یک طرف یک انسان بالغ.با تمایل جنسی. در طرف دیگر. دخترکی ۶ ساله. که باید با عروسک بازی کند. این کجا .آن کجا؟ تازه از کجا می‌‌دانی. فقط برای ما ترجمه شده؟ به ۲۳۵ زبان دنیا آشنا هستید؟ با این چیزا نمی‌‌شود. حضرت پدوفیل را دفاع کرد. قدیمی‌ شده.
  11
  8
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  نه عزیز اصلا اینجوری نیست. ربطی به طبقات ندارد. همه ما در بطن مادر .هم کرموزوم مردانه داریم .هم زنانه.در ماه سوم یا چارم . جنس جنین مشخص می‌‌شود.باور نداری. خود را جلو آینه ببین. هرگز از خود پرسیده .چرا یک مرد پستان دارد؟. برای چی‌؟ در بعضی‌ مواقع طبیعت.شوخی خود را دارد. بدن مردانه است.ولی‌ کرزوم زنانه در بدن بیشتر است.یا بر عکس،نه مریضی است. نه روانی‌ است. به این می‌‌گویند .جهش کرمزوم.متاسیون. اصلا وجود ما یک متاسیون است.این در مملکت مسلمان است. که از این غریزه جنسی‌ شمشیر شمر کرده. ولی‌ توی بهشت غلام بچه ۹ ساله اشکال ندارد. علم روانشناسی‌ ثابت کرده. آن‌ها که. پرچمدار مبارزه با همجنس بازی هستند. از همه بیشتر تمایل هم جنس بازی دارند. از طرف عقیده مذهبی‌ آنقدر توی سرشان زده. که تمایل خود را با دشمنی. فحش. سرکوب می‌‌کنند. تفاوت فهرنگی همجنس باز نمی‌‌کند. ریشه در طبیعت بدن دارد. چطوری باید با آنها رفتار کرد. آیا عضو برابر جامعه. یا بدار کشند. و دست و پا را با اره بورید. آن دیگر سیستم هر مملکی است. انتخاب خود شما
  6
  10
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  کروموزوم که کلی است اما هزاران هزار صفات داریم هرکدام رو ژن مسوولیت میکنه،ژن مهمه، ژن . واما هنوز ژنی برای همجنسگرایی پیدا نشده،بعضی دانشمندان میگن پیدا کردن اما به اجماع نرسیدن. ژن های دیگه پیدا شده که غیر مستقیم نقش در همجنسگرایی داره ، مثل ژن باروری، بعضی خانمها این ژن رو دارند برای همین میخوان مرد بیشتری رو صاحب بشن تا بیشتر بارور بشن ،درنتیجه برای زنهای عادی دیگه مرد باقی نمی مونه و آنهامجبورند باهمجنس خودشون باشند واین شروع همجنسگرایی در جمعیتها بوده. منظور از خانم ،خانم امروزی نیست بلکه جنس ماده در جمعیتهای نخستین هست ،همجنسگرایی از آن زمانها شروع شده ،الان رو نگاه نکن
  5
  4
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
  ۴۰
  aarian - تهران، ایران
  بی‌ بند و باری هرگز تا ابد جوابگو نیست همه در آخر دنبال "شریک زندگی‌" هستند نه شریک جنسی‌
  5
  14
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۳
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::aarian - تهران، ایران::]. آدم با شریک زندگی‌ یک قل دو قل بازی نمی‌‌کند.رابطه جنسی‌ قسمتی‌ از شریک زندگی‌ است. بگذریم. به ما لطفا توزیع دهید.بی‌ بند و باری چیست؟ مثلا این طرف. می‌‌گوید. ۶۰ درصد بچه‌های انگلستان پدر ندارند. حالا این ۶۰% از کجا آورد.از خودش بپرسید. با زبان بی‌ زبانی میخواد بگوید. حضرت پدوفیل کارش درست بود. و بچه‌های انگلیسی حرم زاده هستند. موافق؟چه چیزی بچه را حـ... نمی‌‌کند ؟ عقد اسلامی. چه می‌‌گوید؟ در عقد اسلامی؟ آخوند: .این مرده میخواد .هر شب تو را ....قبول داری.؟ زن بله. آخوند از طرف زن، تو یک مقدار پول به این زنه بده. هر موقع خواستی‌ . این زن را ... نباید هم هرگز نه بگوید. باور نداری؟ خطبه عقد را در دست بگیر و با ترجمه دهخدا مقایسه کن.اینجوری بچه می‌‌شه حلال. ولی‌ در اروپا .حـ....حالا کدام دسته بی‌ بند و بار هستند؟
  8
  12
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::romano - تهران، ایران::]. ایران کشوریه که نسبت به جمعیت بیشترین مسکن رو داره. اکثر مسکن و اپارتمانا خالیه. صاحبخونه ها به امید گرون شدن ساختن و خالی گذاشتن. نه اجاره میدن نه میفروشن. هر وقت این مردم با این فرهنگ حاظر شدن خونه رو به قیمت منصفانه به یه جوون اجاره بدن میگیم حرف شما درسته و این غربه که میخواد جوونای مملکت رو نابود کنه. اما الان دیگه زیرزمین گیر نمیاد اجاره کنن.یکی از دوستای فابم عروسیش بود حدود ۱۰ ماه پیش. میگفت دیگه زیرزمین گیر نیماد اجاره کنیم. بنگاهی اولین حرفش اینه زیرزمین نداریم و نیست. گاهی میگم مشکل نظام ما نیست. به هر حال این نظام برخواسته از همین مردم بود دیگه. مشکل مردم ماست. فرهنگ ما. ما فرهنگ رو محدود به همون شعرای سروده شده تو چندصد سال پیش کردیم و بس. هرجا اسمی از فرهنگ میاد تنها چیزی که داریم بگیم همین شعرها و ادبیات زبان فارسی و تاریخ گذشته هست و بس. اما ایا جوانان و مردم ما تو گذشته زندگی میکنن که با شعر مشکل مسکنشون حل بشه؟. نخیر. فرهنگمون اینه. خارجی نیستیم که جلوش نقش بازی کنیم. ماها کلاشی همدیگه رو خوب درک میکنیم
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۶
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  تو کانادا تو سابرب ها اجاره ی یه اپارتمان دور و بر ۳۰ متری حدود نصف کف هزینه ی زندگیه. خودم یه مدت زندگی کردم و با اتوبوس نیم ساعت راه بود تا مرکز شهر. ماهی ۶۰۰ دلار اجاره پرداخت میکردم. دوتا اتاق خواب داشت با یه سالن پذیرایی و اشپزخونه. همش فرنیش بود. کیفیتش عالی و حدودا ۴ سال پیش ساخته شده بود. حداقل حقوق تو کانادا تقریبا ماهی ۱۵۰۰ دلاره. یعنی شما ساده ترین شغل رو داشته باشی حقوقت اینقدره. دلار کانادا منظورمه. اما یه اپارتمان ۵۰ متری با یه اتاق خواب حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار کانادا اجارشه. نه پول پیش میخواد نه سکوریتی دپازیتی. چون تو سابربها معمولا همینه. حالا شما بگرد تو تهران تو همون پرندی که کیفیتش اشغاله اجاره ها چنده؟ . تو ایارن حداقل دستمزد یک میلیون و هشتصد هزار تومنه. تو پرند بدونه پول پیش یه اپارتمان ۹۰ متری با دو اتاق خواب رو تقریبا یک میلیون و نیم اجاره میدن. تقریبا ۸۰۰ هزار تومن اگه یک خوابه باشه. یعنی تو ایران مملکت اسلامی که مسکن به وفور وجود داره اجاره ها دوبرابر همون مسکن تو کاناداست. نسبت به دستمزد. چون مردم همینن. همین مردم نظام رو اوردن.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.