پلیس متهم به قتل جورج فلوید به زندانی فوق امنیتی منتقل شد

پلیس متهم به قتل جرج فلویدیورونیوز :درک شاوین، افسر سابق پلیس در مینیاپولیس آمریکا که به قتل درجه سه متهم شده و در بازداشت به سر می برد، روز یکشنبه ۳۱ مه (۱۱ خرداد) به زندان فوق امنیتی «اوک‌پارک هایتس» در مینه‌سوتا منتقل شده است.

به گزارش فاکس نیوز پل شنل، کمیسر اداره اقدامات تنبیهی دادگستری فدرال آمریکا، گفته است که آقای شاوین در ابتدا روز یکشنبه در زندان «رامسی کاونتی» با «قتل درجه سه» تفهیم اتهام شده و سپس به زندان فوق امنیتی «اوک‌پارک هایتس» منتقل شده است. این مرکز تنها زندان ایالتی است که به لحاظ برخورداری از اقدامات فوق حفاظتی با درجه ۵ طبقه بندی شده است.

به گزارش رسانه‌های آمریکا آقای درک شاوین در زندان قبلی به صورت پیوسته تحت نظر قرار داشت تا دست به خودکشی نزند. همچنین پیش از انتقال در سلولی مجزا نگهداری می شد و نگهبانان هر ۱۵ دقیقه او را چک می کردند.

پس از انتشار تصاویری از لحظات بازداشت منجر به مرگ سیاهپوستی ۴۶ ساله به نام جورج فلوید از سوی پلیس در مینیاپولیس، اعتراض و ناآرامی‌های گسترده‌ای در شماری از ایالت‌های آمریکا آغاز شده است.

در تصاویر منتشر شده از لحظات مرگ آقای فلوید، یک مامور پلیس که بعدا مشخص شد درک شاوین نام دارد در حال فشار دادن زانوی خود بر روی گردن او دیده می‌شود. این مامور به همراه سه مامور دیگر که در بازداشت منجر به قتل جورج فلوید نقش داشتند از کار اخراج شده و تحت بازجویی قرار دارند.

در همین حال همسر درک شاوین در بیانیه ای با ادای احترام به قربانی خشونت پلیس اعلام کرده است که پس از ده سال زندگی مشترک از وی جدا خواهد شد.

از سوی دیگر بنجامین کرامپ، وکیل خانواده آقای فلوید، در مصاحبه‌ای در روز یکشنبه گفته است که اعتقاد دارد پلیس عامل قتل باید با اتهام قتل درجه یک محاکمه شود. وی گفت: «ما فکر می کنیم وی عمد داشته است. چرا که نه یک دقیقه، نه دو دقیقه بلکه بیش از هشت دقیقه یعنی حدود نه دقیقه زانویش را روی گردن کسی گذاشته بود که التماس می کرد نمی تواند نفس بکشد.»

هنوز گزارش کامل پزشکی قانونی از کالبدشکافی جرج فلوید منتشر نشده است، اما یافته‌های اولیه که توسط مرکز پزشکی قانونی کاونتی تهیه شده است نشان می دهد مرگ او احتمالا در اثر ترکیبی از وضع بد سلامتی (شامل بیماری زمینه‌ای سرخرگ کرونری و بیماری قلبی ناشی از فشار خون بالا)، تحت فشار قرار گرفتن توسط پلیس و همچنین مسمومیت احتمالی رخ داده است. بنا بر مندرجات پرونده پزشکی، نشانی از مرگ بر اثر خفگی در بدن وی دیده نمی شود.

اتهام قتل درجه ۳ در صورت اثبات می تواند تا ۲۵ سال زندان برای پلیس خاطی به همراه بیاورد.

از زمان مرگ جرج فلوید شماری از شهرهای ایالات متحده صحنه اعتراضات شدید بوده است. مخالفان می گویند مرگ آقای فلوید نمونه ای از رویه تبعیض آمیز پلیس آمریکا با سیاهپوستان است.
+82
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  بنا بگفته وکیل خانوادگی جرج فلوید,پلیس مزبور دقیقا و با آگاهی مرتکب قتل شده و قتل از نوع درجه 1میباشد.دلیل این قتل خود قانون آمریکاست که چنیت جسارتی را به پلیس داده و حالا خود را عقب کشیدن
  22
  94
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۳
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه

  باید خدا رو شکر کرد حداقب این پلیس یه نفر رو کشته این نشون میده روانی بوده و امکات داشته بیشتر بکشه این روانی خطرناک میزنه
  2
  62
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
  ۴۱
  sahandogli - لندن، انگلستان

  ایشان یک عوضی خلافکار و مواد فروش را دستگیر کرد که هزاران نفر را به باد اعتیاد کشاند و اگر با ..... با خشونت برخورد نکنند گوشت انسانها را در جاده ها می خوردند. از غارت و وحشی گری ها در آمریکا و در لتدن در 2011 کاملا متوجه می شویم. وضع نژادرستی بر علیه سیاها در آمریکا بسیار بدتر خواهد شد جون این .... را فقط با خشونت می توان کنترل کرد
  90
  29
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. در تائید فرمایشات شما هر کسی وقتی در مبارزه دائمی با خلافکاران و مواد فروشان هست البته وارد به دایره ی خشونت میشود و گاهی مثل این ادم احساسات بر شعورش غلبه کرده و اشتباه میکند. باید دید که خشونت قبلی جناب فلوید چه بوده که این بابا و پلیس های دییگر برای ارام کردنش دست به خشونت زده اند. و البته بین 600 هزار پلیس و هزاران موردی که با ان مواجهند همیشه رفتارها بصورت قشنگ جریان پیدا نمی کند. او را به زندان فوق امنیتی فرستاده اند چون در زندان های معمولی سیاه ها زنده زنده پوستش را میکنند و قانون موظف هست از جان او مراقبت کند تا محاکمه صورت بگیرد
  26
  20
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  در زمانیکه جرج فلوید دیگر اهی برای ناله کردن و کمک خواستن نداشت و همینطور گردنش زیر زانو ان پلیس وحشی جنایتکار بود یکی از پلیسان دستش را به قسمتی از گردن جرج قلوید میزند که بداند هنوز نبضش میزند یا نه تا مطمئن شود مرده است که از ان پلیس قاتل بخواهد دیگر زانوت را زیاد رو گردنش فشار نده که کارش تمام شده یعنی به قتل رسیده است. پلیس قاتل عمدا" و از روی عقده ای که به انسانیت داشته این قتل را انجام داده و اگر میتوانست قتلهای دیگر هم انجام میداد.
  11
  48
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  به نظر من موضوع خیلی پیچیده تر و فراتر از یک قتل است. چون اشتباه ها و اینگونه قتل ها قبلا هم در سراسر جهان رخ می داده و خواهد هم داد. شورش کنونی در آمریکا اگه قتل فلوید هم رخ نداده بود، بالااخره روی می داد و درواقع قتل فلوید تنها یک جرقه در یک انبار باروت بود. در یک کشور فوق سرمایه داری معلومه طبقات و گروههایی خشمگین وجود داشته باشند همونطور که خودکشی محمد بوعزیزی در تونس که آغازگر بهار عربی بود، اگه روی نمی داد هم بهار عربی با یک جرقه دیگه رخ می داد.
  6
  19
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست گرامی پلیسها از روی خیر و رحمت پلیس نشدن پلیسها پول میگیرند که امنیت و ارامش را دربین مردم به وجود اورند , ولی اگر خودشان از مسئولیتشان تحتی کنن و باعث نه امنی دربین مردم و کشور شوند چی؟ پلیس ها هیچ که حقوق و معاشی دریافت میکنند و از بیمه دولتی و غیره برخوردار میباشند و لباس و ماشین و اسلحه و کلی وسایل دیگر همراه با ساختمانهای مجهز در اختیار دارند ولی باز خیلیهایشان فکر میکنن مردم به انها بدهکار هستند و هر طور که دلشان میخواهد مردم را تحقیر و عذیت و ازار میدهند.
  2
  17
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  این پلیس یک قاتل عقده ای است
  5
  30
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  از ترس اینکه دست سیاهای زندان نیفته بردنش فوق امنیتی.
  1
  26
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
  ۵۱
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. این آقا هر کاری کرده باشه باید طبق قوانین آمریکا محاکمه بشه. اینکه یه پلیس بخواد خودسرانه نقش قانون و دادگاه رو انجام بده منتهای بی قانونیه. اگه قرار باشه هر کس هر کاری دلش می خواد بکنه میشه کشور عزیزمون ایران تحت لوای نظام اسلامی.
  3
  26
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  در این قضیه یه نفر کشته میشه یه نفرم میره زندان ولی شما ببین چقدر فرصت طلب تو تظاهرات با شکستن شیشه ها و غارته مغازه ها باعث شدن قضیه کلاٌ لوث بشه . کارتون سیمپسونها این قضیه رو هم پیش بینی کرده بود عکسشو میتونین ببینین . آتش زدن اداره پلیس و خفه کردن یه سیاه پوست . هممون سره کاریم . اونی که داره مهره هارو جابجا میکنه خودش میدونه چه جوری دنیارو برقصونه
  2
  19
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. صد در صد کار این پلیس غلط هست و در ان شکی نیست ولی برای بررسی کارشناسی دنبال احساسات نمیروند و به یک قطعه فیلم بسنده نمی کنند حتما ایم ویدئو شروعی دارد. میزان خشونت جناب فلوید قبل از اسیر شدن و بعد از دیدن تمام این ها هیئت منصفه در دادگاه تصمیم میگیرند. حتما کار پلیس غلط هست اما قبلش چی رخ داده است؟ چرا درگیری به خشونت کشیده شده است؟ این ها احساسات بر نمیدارد و کارشناسی دقیق می خواهد
  4
  15
  ‌سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  همه جای دنیا قانون داره جز در جمهوری اسلامی آخوندی بیا همین الان قاتل آسیه پناهی . کجاست یا این همه در آبان ماه کشته شدن قاتل های اونا الان کجان.
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  یکی از بدترین قانونها در آمریکا,ازاد بودن حمل اسلحه هست,از این آزاد بودن,پلیس همیشه در وحشت است,بهمین دلیل واکنش پلیس با خلافکاران اکثرا با خشونت همراه هست
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۹
  نظر شما چیست؟