یک «قتل ناموسی » دیگر اینبار در هرات : کشتن دختری جوان به جرم ازدواج با دوست پسرش

این زن جوان سه روز پیش توسط 'پسر عموها و برادرش کشته شده' استبی بی سی :ریاست امور زنان هرات در غرب افغانستان می‌گوید که یک زن جوان به دلیل ازدواج با پسری که خانواده‌اش مخالف آن بودند، "به ضرب گلوله" کشته شده است.

انیسه سروری، رئیس امور زنان هرات به بی‌بی‌سی گفت براساس گزارش‌های رسیده به این اداره این زن جوان روز پنجشنبه هشت خرداد در روستای غنجان ولسوالی غوریان ولایت هرات توسط برخی از اعضای خانواده از جمله برادرش، کشته شده است.

خانم سروری می‌گوید این زن در سال ۱۳۹۶ خلاف میل خودش با پسر عمویش نامزد شده بود و بعد از مدتی با این وصلت مخالفت کرد.

به گفته خانم سروری او بعدا با "دوست‌پسرش" به شهر هرات فرار می‌کند.

خانم سروری اضافه کرد که برای رد گم کردن و نجات از چنگ خانواده این دختر یک "گوسفند را آتش می‌زند" تا به خانواده نشان دهد که او خود را آتش زده و مرده است.

رئیس امور زنان هرات می‌گوید که این زن جوان بعد از مدتی با دوست پسرش به غوریان برمی‌گردد و در آنجا هر دو به اتهام “فرار از منزل و فعل نامشروع” توسط پلیس بازداشت و هردو زندانی می‌شوند و مدتی را در زندان سپری می‌کنند.

در خبرنامه ریاست امور زنان هرات نیز آمده که به این اتهام این زن و دوست‌پسرش “به پنج سال حبس تنفیذی” محکوم شده بودند.

به گفته او بعدا مدتی این دختر توسط دولت در خانه امن نگهداری شد و بعد از رهایی دوست پسرش از زندان، آنها با هم ازدواج کردند.

خانم سروری می‌گوید در این اواخر خانواده دختر به او گفته بود او را بخشیده و می‌خواهند او را ببینند.

او گفت که وقتی این دختر از شهر هرات به خانه پدرش به ولسوالی غوریان می‌رود و در آنجا توسط اعضای خانواده‌اش به قتل می‌رسد.

به گفته رئیس اداره زنان، متهمان به قتل همه فراری هستند.
+10
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  اسلام دین با محبتی است البته از درب عقب
  1
  52
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  هر جا که دین بر عقل مردم حاکم بشه این جنایتها پشت سرش هست . دین برابر با خشونت . برابر با جهالت . برابر با غرور پوشالی . ووووو هزاران بدبختیه دیگه .
  1
  32
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  ای سگ تو روح ناموس, غیرت و مذهب. خسته شدیم دیگه خدا از این همه قتل روی زمین. اول اینکه مگه مرض دارید که گوسفند بیچاره را آتیش میزنید؟ دوم خب همدیگر را دوست دارند بگذارید باهم زندگیشون را کنند. مگه تو این دنیا جای کسی را تنگ کردند؟ حالا لکه ننگ از رو قبا, شورت و زیرشلواری و دامن تون نه تنها پاک که نشد بدتر بدنامی گریبانگیرتون را گرفت.
  1
  36
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  اسلام همین است پس نباید از این دین انتظار عدالت- برابری- حقوق بشر- و.. داشت آموره های قرآنی این را میگوید از سوره بقره گرفته تا سوره آل عمران و انبیا و توبه و سوره محمد همه از حقوق ناعادلانه زن در اسلام میگوید
  1
  35
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران

  [::بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان::]. دمت گرم همون که گفتی اینا از در عقب پیشرفت کردن
  1
  24
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  ایکاش دینی نبود و خدایی که مثل عروسک کاغذی در ان بالا نشسته و فقط تماشا. با حکومت جهل و جنون در تاریخ بشر با انهمه جنایات که صورت گرفت و می گیرد بخصوص در مورد زنان و دختران خردسال در کشورهای کوفتی اسلامی وجودش فقط یک جوک چه رسد دینش.
  1
  12
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
  نظر شما چیست؟