جنگ توئیتری پمپئو و ظریف : شما در آمریکا نژاد پرستی دارید , شما در ایران سنگسار و اعدام همجنسگرا دارید

یورونیوز :مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در واکنش به توئیت محمد جواد ظریف، همتای ایرانی خود که از «نژادپرستی» در ایالات متحده انتقاد کرده بود نوشت: «شما همجنسگراها را اعدام، زنان را سنگسار و یهودیان را نابود می کنید.»

وزیر خارجه ایران نسخه ای تغییر یافته از یکی از بیانیه های قبلی مایک پمپئو در اعتراض به سرکوب تظاهرکنندگان در ایران را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده بود. محمد جواد ظریف در نسخه تغییر یافته این بیانیه از «سرکوب» معترضان در تظاهرات روزهای اخیر آمریکا انتقاد کرده بود. در این بیانیه کلمه «ایران» جای خود را به «آمریکا» داده بود و به جای دخالت «ایران در سوریه»، دخالت آمریکا در «آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین» مطرح شده بود.

محمد جواد ظریف همچنین ایالات متحده را به «حمایت از تعداد بی شماری از دیکتاتورها» متهم کرده بود. وی همچنین عبارت بیانیه پیشین همتای آمریکایی خود را که در آن آمده بود «مردم ایران از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی رهبرانشان خسته هستند» به «مردم آمریکا از نژادپرستی، فساد، بی عدالتی، و بی کفایتی رهبرانشان خسته هستند» تغییر داده بود. بیانیه مایک پمپئو در روز ۲۷ ژوئن سال ۲۰۱۸ (ششم تیرماه سال ۱۳۹۷) منتشر شده بود.

وزیر خارجه ایالات متحده چند ساعت پس از انتشار این توئیت محمد جواد ظریف تصویری از آن را همراه با انتقاد از رویکرد حکومت ایران در قبال همجنسگرایان، زنان و یهودی ها منتشر کرد. وزیر خارجه ایران در توئیت خود خواستار بسیج جهانی علیه «نژادپرستی» شده بود. مقامات ایران طی روزهای گذشته همزمان با اعتراض تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای مختلف آمریکا از مسئولان این کشور انتقاد کرده اند. وزارت خارجه ایران روز شنبه خواستار توقف «سرکوب آمریکایی های رنج دیده» و «محدودیت رسانه ها» در این کشور شده بود.

وزارت خارجه ایران هم روز یکشنبه در حساب توییتری خود بار دیگر از دولت آمریکا خواست تا صدای مردمش را بشنود.   در این توییت تهران ضمن انتقاد از واشنگتن در مهار بحران «خودساخته کووید۱۹» و همچنین خلف وعده در مورد «ماجراجویی های فرامرزی» ادعا کرده که دولت آمریکا برای ارعاب معترضان به «ارتش و سگ های شرور و سلاح های شوم» متوسل شده است.
+51
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تفاوت مسئله در اینجاست که بسیج و سپاه ملت معترض را به مسلسل میبندند و اماکن عمومی را به آتش میکشند که معترضان را مقصر بنامند، اما در آمریکا حتی غارتگران فروشگاه ها را فقط دستگیر و اعلام جرم میکنند.
  6
  38
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  جالبه بدانید سیاه پوستی که در امریکا کشته شد یک پورن استاری بنام "جورج فلوید" است که جیره خوران طویله رهبری از آن طرفداری میکنند و بخاطر کشته شدنش ساندیس خورهای طویله رهبری در امریکا برایش شمع روشن میکنند
  13
  31
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  توی ایران همجنسگرا ها رو کاری ندارن. من خودم همکلاسی همجنسگرا داشتم حکومت باهاشون کاری نداره بلکه مردم عادی اذیتشون میکنن!! اینو یه سری ایرانیایی که دنبال درست کردن کیس پناهندگی هستند انداختن سر زبونها تا برند یه حقوق تپل ( به نسبت حقوقای ایران میگم اشتباه نشه) و آپارتمان مجانی بگیرن!! خیلی ساده : یعنی حاضرند کشور خودشون رو بدنام کنند که کار نکنند!!! هزارانش توی اروپا هست
  40
  12
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان

  دو تا احمق و نادان ، جنایت های آخوندها و آمریکا در حق انسانها بر روی هیچ کس پنهان نمانده . پنجاه سال همین کثافت ها را که شما به مردم نادان ما تحمیل کردید دریغی از هیچ ظلم و ستم به مردم بیچاره ما نکردند و شما که دویست سال اندی بر روی زمین پیدا یتان شد با جنگ ها و ظلم های تان میلیون ها انسان را به خاک و خون کشیدید پس هر دو تای شما از انسانیت خود شرم کنید و خفه خان بگیرید .
  0
  21
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  ببین که داره حرف میزنه (Look who's talking) هه ماله کش اعظم. به وقیح گفته زکی! هنوز مردمی هستند تو خیابون که بکشیدشون, هواپیمایی تو آسمان و ناوچه ای رو آب.
  3
  27
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  حرف مفت نزن. همجنس گرا در ایران جرمش اعدام است. فقط ۱۰۰ بند در قانون اساسی‌ راجع به همجنس گرا است. زنا .جرمش سنگسار است. همین ۶ ماه پیش یک زن در مازندران به جرم زنا اعدام شد.البته همجنس گرا داریم تا همجنس گرا. آنها اعدام می‌‌شوند. که همجنس گراهی را یک آزادی فردی می‌‌دانند. قربان ریش آقا برو. کسی‌ کارت ندارد. امان از دست آخوند بدون عمامه. با عمامه دست کم رو راست است. بدون عمامه می‌‌گوید. نه. عن را می‌‌شود. با آب شست. تمیز می‌‌شود.آخر کدام آبرو؟ اصلا آبرو از دست شما برای ایران باقی‌ مانده.چند بار اروپا بودی؟ چند درصد ایرانی‌‌ها کیس همجنس گراهی می‌‌دهند؟ آمار بده. آمار. باد شکم . از آقا زیاد داریم. در تمام فرانکفورت در طی‌ دو سال گذشته ۵ نفر نبودند. اصلا به ایرانی‌ بر می‌‌خورد اگر بگویید. تنها شانس شما . کیس همجنس گراهی است. موافق نیستم. چون حق همجنس گرا واقعی خورده می‌‌شود. ولی‌ خدا وکیل اینقدرتز نده. اگر نمی‌‌دانی
  5
  20
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  نژاد پرستی به هر شکل باید محکوم شود و آن چه برای آقای جورج فلوید اتفاق افتاد . هیچ استثنائی وجود ندارد. اما جمهوری اسلامی، جواد ظریف اشک ریاکاری می ریزن ، خود از نژاد پرستی مذهبی استفاده می کند و قهرمان نژادپرستی هستند . بیش از 1500 انسان بی گناه رادرٱبان ۹۸ به قتل رساند و هواپیما اوکراین را به زمین زدند و 177 بی گناه را به قتل رساندند. جمهوری اسلامی وجواد ظریف در پی چیز دیگر هستند
  3
  14
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  یکصدم نژادپرستی اخوندها در امریکا وجود ندارد. ایران مملکت اپارتاید شیحی هست و دیگر اقشار درجه ششم محسوب میشوند. تازه بین خودشان هم عمامه سفید و عمامه سیاه و انواع تقسیم بندی دارند. خود شورای نگهبان یعنی نهایت تبعیض نژادی که خودی های شیحه را گزینه میکنند. حالا اگر تبعیض بصورت رنگ نیست حتما بصورت انگیزاسیون مذهبی هست. در باور این ها پدر فرزندش را میکشد و خودش خودش را می بخشد و مادر که بچه را با خون و جگرش ساخته حقی ندارد! تف به این عقیده وو مذهب!
  3
  20
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
  ۵۰
  dara707 - دوسلدورف، آلمان
  دیگ به دیگ می گه روت سیاه
  2
  15
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. تو اول برو آدم شو ادب انسانی یاد بگیر که اینهمه از دهنت آنچه برازنده خودت هست بیرون نیاد بتونی مثل آدم بحث کنی بعد بیا بحث کن!!! خوب؟
  12
  9
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
  ۴۲
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  بهتر نبود اغای ظریف تو این ماجرا اظهار نظر نمیکردی?? ١٥٠٠ نفر که به گرانی بنزین معترض بودن رو تو ٢ روز کشتید از شما هم تا هفته ها خبری نبود ! اونوقت به کشته شدن یه سیاه پوست که در مقابل دستگیری پلیس مقاومت میکنه و طرفداراش مغازه ها رو غارت میکنن و ماشین های پلیس رو به آتش میکشن اعتراض دارید!؟ هیچ خبر دارید تا این لحظه پلیس امریکا به سمت تظاهر کنندگان تیر اندازی نکرده . هیچ میدونستین اگه روش سرکوب اینجا هم مثل ایران بود تا الان ده ها هزار نفر کشته شده بودن . متاسفانه روی شما سنگ پای قزوینه
  2
  12
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
  نظر شما چیست؟