خط و نشان «تیلورسوییفت» برای ترامپ: حسابت را می‌رسیم

عصرایران: "تیلور سوییفت" خواننده سرشناس آمریکایی در واکنش به وقایع روزهای اخیر پس از کشته شدن "جورج فلوید" یک مرد سیاه‌پوست به دست پلیس در شهر "مینیاپولیس" و اعتراضات پس از آن، دونالد ترامپ را به روشن کردن آتش برتری نژادی سفیدها در آمریکا متهم و به نمایندگی از اکثریت مردم آمریکا او را تهدید کرد در انتخابات ریاست جمهوری  نوامبر امسال به حضور او در کاخ سفید پایان خواهند داد.
 
به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه اینترنتی "بیزنس اینسایدر" تیلور سوییفت در واکنش به توییت تهدید آمیز ترامپ درباره تیراندازی به معترضان و آشوبگران در مینیاپولیس، در توییتی نوشت:" پس از اینکه آتش برتری سفید‌پوستان و نژادپرستی را در کل ریاست جمهوریت برافروختی، آیا شهامت تظاهر کردن به برتری اخلاقی قبل از تهدید به خشونت را داری؟ وقتی غارت شروع شود، تیراندازی هم آغاز می‌شود؟ ما در ماه نوامبر به خروج شما رای خواهیم داد."
ترامپ پس از آغاز اعتراضات در مینیاپولیس در توییتی تهدیدآمیز نوشته بود:" اراذل و اوباش در حال اهانت به یاد و خاطره جورج فلوید هستند و برای همین نیروهای گارد ملی آمریکا را به این شهر می‌فرستم. وقتی غارت‎ها شروع شود، تیراندازی هم آغاز می‌شود. متشکرم."
 
با وجودی که سوییفت در انتخابات میاندوره‌ای 2018 هم از دموکرات‌ها در برابر ترامپ حمایت کرده بود، اما رسانه‌های آمریکایی لحن توییت او را شدیدترین و آشکارترین اظهارنظر سیاسی او علیه ترامپ در طی دوران حرفه‌ای فعالیت هنری او توصیف کرده اند. سوییفت غالبا علاقه‌ای به اظهارنظر صریح سیاسی نداشته است.
 
او در انتخابات میاندوره‌ای سال 2018 برای نخستین بار سکوت خود را شکست و از نامزدهای حزب دموکرات در ایالت "تنسی" حمایت کرد.
 
او در جریان انتخابات 2 سال پیش در توییتی نوشت:" من معتقدم که نژادپرستی سیستمی که ما هنوز در این کشور شاهد آن هستیم، وحشت آور، بیمارگونه  و بسیار شایع است... من نمی‌توانم به کسی رای دهم که مایل به مبارزه برای عزت همه آمریکایی‌ها فارغ از رنگ پوست، جنسیت یا علاقه آنها نباشد."
+73
رأی دهید
-96

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  آخه....توی هرزه کجا عمو ترامپِ شاهنشاه کجا ؟!!! به قول عَمام خَیلی خری 😋😋😋😋
  155
  74
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  خوب به هرحال تمام پارتنرهاش سیاه پوست نیم متری هستن و چوت یه پلیس ایالتی بی ربط به ریاست جمهوری یه سیاه پوست رو کشته دارن عقده های دموکراتیک لاشی وارشون رو سر ترامپ کبیر خالی میکنن. خاک بر سرتون بی لیاقتهای دموکرات چپی عوضی.
  82
  50
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  انقدر پست فطرته این دحتذه هرزه که به گلاداتور ترامپ انگ نیادپرستی میزنه. آخه بوزینه تو میدونی نژادپرست کیه و چیه! نژادپرست آخوندها هستن چینی ها هستن روسها هستن آلمانیها هستن توی غربتی هستی. ترامپ مدافع مظلومانه. امام بر حق زمان ترامپ کبیر.
  87
  51
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خاک توی سر کسانی در تمام دنیا که مغز متفکرشان یک نفر خواننده هست!
  65
  66
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ناراحت نباشیم. به این می‌‌گویند. دمکراتی.طرف بزرگترین ارتش دنیا دارد. در مقابل پارلمان مجبور است. دستور را اجرا کند. بزرگترین کشته شده ‌ها توسط کرنا. در دو استان .دمکرات‌ها بود،حتا قادر نیست بر طبق قانون. بر ضد قوانین یک استان تصمیم گیرد. حتا یک هنرپیشه هم قادر است. او را تعدید به کنار گذشتن کند. قابل توجه عاشقان ریش مقدس آقا. ۲۰ نفر یک نامه نوشتند. محترمانه. آقا هر چه ریق به مملکت زدی. بس است. نمی‌‌شه کنار بری؟ پول که آنقدر دزدیدی. که تا اخر هفت نسل شما کافی‌ است. نه تنها این ۲۰ نفر. بلکه .بچه. خواهر. عمو. پسر عمو. پسر خاله .زن این اه به زندان انداختند،. رو که نیست. سنگ پا قزوین. حالا برادر. قبل زوزه کشیدن. یک سوزن به خود، بعد یک جوالدوز به دیگران
  11
  66
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  ۵۳
  seniorjesus - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  این خواننده حروم.....اده فقط دنبال محبوبیت و حالا یک سرفرصت طلب میخوان از اب گل الود ماهی بگیرن .درود بر پرزیدنت عالم دانلد ترامپ
  43
  44
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  یه خواننده هرزه و غلط خوریهایه زیادی. راحت میشه گفت که نصف بیشتر سیاه پوست هایه امریکا لاشی هستن و کارشون فقط مواد مخدر دزدی و هزارتا کثافت کاری دیگه است.
  31
  29
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  ۷۰
  Butler - سیدنی، استرالیا
  مدیران دسیسه بزرگ علیه دونالد ترامپ. جو بایدن، رقیب دونالد ترامپ فرماندار ایالت مینه‌سوتا و شهردار شهر مینیاپولیس فرمانده کل پلیس شهر مینیاپولیس همه از حزب دموکرات ویدئویی از چند پلیس سفیدپوست آمریکایی درشهرمینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا منتشر کردند. مگر زمان اوباما سیاه پوست کشته نشد؟؟؟
  10
  14
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۷
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  براى برداشتن قذافى تا یه خورده لیبى شلوغ شد مخالفهاشو شیر کردن و إعلام پروازممنوع و چپ و راست سلاح براى مخالفاش فرستادن و قذافى بدبخت رو سرنگون کردن تو عراق چقدر جنایت ، مصر ، تونس همه جا به اسم کمک به ملت فضولى میکنند و مملکتشونو میریزن به هم ، ترامپ اگه بیل زنه باغچه خودشو بیل بزنه تحمل حرفهاى یه آمریکایى سخته براشون چه رسد بیگانه ، خوبه الان ؟یه کشورى اطلاعیه بده که ترامپ باید بره باید محاکمه بشه چون ملتش ناراضیند ؟
  0
  12
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  در گذشته ،چه در افسانه ها ، منظومه های شعر و یا واقعیت ،دنبال قهرمانان ملی بودیم ، اما شرم آورده که در لابلای کامنت ها عده ای ترامپ را کاوه آهنگر ایران زمین قلمداد می‌کنند ، کسی که بخاطر منافعش حتی مایله که دختر و همسرش را به حراج بگزاره ،
  1
  8
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. بله درسته در حالی که مردم آمریکا از این ترامپ متنفرند او شده عمو ترامپ قهرمان البته این بدبختی قبل از انقلاب هم بود مردم ما بجای این که طرفدار گاندی و ماندلا و لوترکینگ باشند طرفدار استاین و مائو و یاسر عرفات بودند و امروز هم به جای این که انسانهای متمدن مث نخست وزیر نیوزلند و کانادا محبوب ما باشند یک مشت دست راستی افراطی مثل ترامپ و نتانیاهو شدند قهرمان ما
  2
  4
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
  نظر شما چیست؟