ایرنا این مصاحبه با دریادار امیر سیاری را چند ساعت پس از انتشار ،حذف کرد

مصاحبه دریادار امیر سیاری با خبرگزاری ایرنا که تنها چند ساعت بر روی سایت این خبرگزاری قرار داشت و سپس حذف شده
+187
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران

  اگر یک دادگاه عادل تشکیل بشه, بشخصه حاضرم تمام خیانت های سپاه در دوران جنگ را ثابت کنم. سپاه غیر از دزدی و کارشکنی در جهبه ها هیچ کاری نکرد!!
  10
  144
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
  ۵۰
  cardenas - مادرید، اسپانیا

  سردار جان سال 68 در مسیر بندر عباس به جزیره سیری هلیکوپتر انگلیسی اومد بالا سرمون و پل فرماندهی رو سوال و جواب کرد و رفت، بعد کشتی ما مسیرشو عوض کرد و ما چند ساعت دیرتر از موعد به جزیره رسیدیم. چند ماه بعد موقع برگشتن از جزیره وسط راه با بچه ها رو عرشه نشسته بودیم که ناخدا دستور داد سریع توپ 23 که جلوی ناو حاضر به جنگ بود رو سریع با برزنت استتار کنیم و اسلحه های خودمون رو هم بزاریم زیر پتوها، پل فرماندهی هم شرو کرد به مورس زدن به طرف یک چیزی که از دور مثل یه لکه دیده می‌شد، کم کم وقتی نزدیک شد دیدیم یه ناوشکن بزرگ آمریکاییه که از بغل ما به فاصله 30 متری رد شد و رفت. همه اینا تو آب های ایران اتفاق افتاد سردار، در صمن سردار من به عنوان شاهد باید خدمتت عرض کنم نصف بیشتر درجه دارا و افسران نیرویی دریایی اهل دود و دم بودن و خیلیهاشون اهل باج و رشوه. از خوردن و دزدیدن جیره و حقوق سرباز بگیر تا گرفتن پول و هدیه و سوقات برای دادن مرخصی. اون زمان واقعا نیروی دریایی تیپ تفنگداران اینجوری بود الآن رو نمیدونم.
  56
  14
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  [::منوچهری - تهران، ایران::]. در کدام سازمان بعد از انقلاب شکوهمند چنین کاستی هایی وجود نداشته. تنها سپاه بیشرم نبوده.
  4
  46
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  درد ما تازه شد..روزگار بدی بود !
  1
  45
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  یه نیروی تفنگدار دریایی رو زمان شاه تشکیل داده بودند همه تکاور آموزش دیده که رفتند توی خرمشهر با سلاح ژ3 و آرپیجی مقابل کل ارتش صدام ایستادند اکثرشون شهید شدند این تیمسار سیاری یکی از اونهاست خیلی کارش درسته اگه توی اینترنت سرچ کنید عکسای جوونیش هست خیلی ورزیده و قوی بوده بیخود فرمانده نشده.
  3
  47
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  [::cardenas - مادرید، اسپانیا::]. به عنوان یک شاهد تو چرت و پرت زیاد میگیری کاملا برعکس بود
  5
  35
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  محسن رضایی دیوونه چندین هزار جوان را به کشتن داد چون می‌خواست به دشمن کلک بزنه خمینی لعنتی می خواست یه سری از سران سپاه و اعدام کنه اون موقع سپاهی به این شکل وجود نداشت
  2
  42
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  [::cardenas - مادرید، اسپانیا::]. ۳۰ متری؟ مگه دریا اتوبان تهران کرجه ؟ گذشته از اینا اختیار ناو تو همچین موقعیتی اگه راست بگی نه با فرماده باکه با فرمانده کل قواست، که یه اخوند دوزاری بود.
  0
  32
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  از پرسنل ارتشی در مورد خدمات نظامی مرحوم سرلشگر آبشناسان سئوال کنید تا ایشان را بشناسید که متاسفانه خدمات او پوشیده مانده
  2
  14
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۲
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  عزیزم از دهه 50 میلادی به اینطرف از ارتباط رادیویی اچ اف و وی اچ اف برای ارتباط ناوها استفاده میشود و مورس دیر زمانی بود که حتی روی ناوگان قدیمی بیشتر جنبه دکور داشت! در ضمن یک کشتی جنگی حتی از نوع ترابری بسیار متفاوت تر از کشتی های بازرگانی است و صرفا با انداختن یک برزنت روی توپها نمیتوان ماهیتش را عوض کرد!
  0
  15
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. چراغهای مورس هنوز هم روی کشتیها وجود دارند . شاید برای مواقع اضطراری ولی بارها در مانورهای نیروی دریایی توی تلویزیون اون رو دیدیم یه چراغی هست که جلوش یه چیزی شبیه پرده کرکره هست
  2
  4
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  درود به شرفت،در مملکتی که هر وطن پرست ایرانی‌ را در نطفه به وسیله مزدورانشون خفه میکنند،و شبانگاه تیره خلاص میزنند جرات می‌خواد در مقابله سپاه بایستی و از ارتش بزرگ ایران که هیچ به حساب نمیاد دفاع کنی‌.
  1
  6
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
  ۳۶
  samani32 - تورنتو، کانادا
  باز مثل سال 92 که روحانیو آوردن یکیو گیر آوردن که سابقه سیاسیش البته فعلا پاک باشه و الان هم علاوه بر اینجا و توییتر و خیلی جاهای دیگه دارن زور میزنن ازش قدیس بسازن که اینو بدونن نه به هیچ عنوان اینو کسی باور نخواهد کرد.اینم یکی از اونایی که توی آب نمک خوابونده شده بوده برای روز مبادا حالا خودشونم میدونن مردم نیاز به یه دستاویز و دلگرمی دارن الانم چه چیزی بهتر از ارتش همیشه در خواب که آسوده خوابیده چون سپاه بیداره.
  4
  1
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
  ۵۹
  M.S.A.M.J - تهران، ایران
  چنین_روزی_در_چند_سال_پیش. 15خرداد1360. سپاه مواظب ارتش است کودتانکند. کتاب درمکنب جمعه(خطبه نماز_جمعه) ج3،ص238.سیدعلی خامنه_ای:. گاهی گفتنداثبات سپاه_پاسداران به معنای نفی ارتش است.گاهی گفتنداثبات سپاه پاسداران به معنای محدود کردن یا تحقیرارتش است درحالی که اینهادروغ بود. پاورقی___:. یکی ازوظایف پنهان ونانوشته سپاه پاسداران این است که مواظب ارتش باشدتا کودتانکند.ارتش بعدازانقلاب یک شیربی یال ودم شدکه می بایست از سپاه حساب ببرد.هیج کشوری دوارتش ندارد.حکومت ولایت_فقیه نمی تواندوالا ارتش رادرسپاه ادغام می کرد.ولی بااین وجود،دراین سالهابرخی ازاعضای سپاه به ارتش هجرت ودررده های فرماندهی فعالیت می کنند. نیروی_انتظامی نیز همین وضعیت رادارد.آنهاحکم پادوی سپاه رادارند.سپاه به موازات ارتش دارای نیروی های سه گانه شدوعلاوه براین در مسائل سیاسی اعمال نظرمی کند.از جمله این احتمال قوی هست که بانفوذ خودبر مجلس_خبرگان،فردموردنظررابه عنوان رهبری بعدازخامنه ای تحمیل کند. بخش عمده ای ازفعالیت های کلان اقتصادی درتیول واختیارسپاه است.سپاه الان تبدیل به بک کارتل ...ادامه در......
  0
  4
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
  نظر شما چیست؟