ترامپ تهدید کرد که ارتش در حال آماده باش است / گفته می شود علت مرگ فلوید خفگی نبوده

دویچه وله :تظاهرات در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید در آمریکا رو به افزایش است. تاکنون دو نفر به ضرب گلوله کشته شده‌اند. رئیس جمهور ترامپ تهدید کرد که ارتش در حال آماده باش است. گفته می‌شود که علت مرگ فلوید خفگی نبوده است.

مرگ جورج فلوید در اثر عملیات خشونت‌بار ماموران پلیس شهر مینیاپولیس در روز دوشنبه گذشته ۲۵ مه موجی از همبستگی جهانی را برانگیخته است.

ویدیوی آخرین لحظه‌های زندگی این آمریکایی سیاه‌پوست در زیر زانوی مامور پلیس سفیدپوست در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد و در شماری از شهرهای ایالات متحده تب اعتراضات خیابانی شدت یافته است.

با وجود اینکه در مینیاپولیس از ساعت ۲۰ دیروز جمعه (به‌ وقت محلی) تا پایان روز یکشنبه ۱۱ خرداد (۳۱ مه) مقررات منع رفت‌وآمد برقرار شده است، معترضان شامگاه جمعه در چند منطقه این شهر اقدام به آتش‌ زدن خودروها و یک پاسگاه پلیس کردند.

در شهر سنت پاول مینه‌سوتا هم معترضان تا صبح در خیابان‌ها حضور داشتند و دست به حرکت‌های اعتراضی گوناگون، از جمله بستن یک بزرگراه زدند.

گستره اعتراضات در مینه‌سوتا به حدی است که تیم والز، فرماندار این ایالت، اعلام کرد که گارد ملی ایالت را به طور کامل بسیج خواهد کرد.
تاکنون سابقه نداشته است که ۱۳ هزار سرباز این گارد ویژه برای مقابله با اعتراضات مردمی وارد عمل شود.

مامور پلیسی که با فشار زانو بر گردن جورج فلوید باعث مرگ او شده، دستگیر شده است. مقامات قضایی گفته‌اند که سه مامور همراه او نیز باید پاسخگو باشند.
اعتراضات در شهرهای دیگر
به گزارش سی‌ان‌ان، در بیش از ۲۰ شهر ایالات متحده به کشتن جورج فلوید اعتراضات خیابانی صورت گرفته است.

فرماندار ایالت جورجیا هم قصد دارد از گارد ملی استفاده کند. پس از تظاهرات خشونت‌بار در آتلانتا و شهرهای همجوار، برایان کمپ، فرماندار جورجیا، بامداد امروز شنبه در توییتر نوشت، حدود ۵۰۰ سرباز گارد ملی در مناطق ناآرام مستقر می‌شوند.

شامگاه جمعه در دیترویت از یک خودروی در حال حرکت به سوی شماری از معترضان شلیک شد. به گزارش "بوستن گلوب"، در این حمله مسلحانه یک جوان ۱۹ ساله جان باخته است.

در اوکلند نیز دو مامور "سرویس حفاظتی فدرال" مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند. به گزارش سی‌ان‌ان، یکی از دو مامور جان باخته است. "سرویس حفاظتی فدرال" وابسته به وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا است.
استفاده از ارتش
امروز شنبه گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از ارتش برای پایان دادن به اعتراضات منتشر شده بود. فرماندار مینه‌سوتا گفت، چنین اقدامی در شرایط غیرجنگی "نگران‌کننده خواهد بود".
ساعاتی پس از اظهارات تیم والز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد که ارتش در حال آماده‌باش است و می‌تواند هر لحظه "به‌سرعت" وارد عمل شود.

او از مقامات ایالتی خواست، با قدرت بیشتری عمل کنند و اجازه ندهند که معترضان خسارات بیشتری به بار بیاورند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، ترامپ "چپ‌گرایان هرج‌ومرج‌طلب" را مسئول اقدامات تخریبی معترضان می‌داند.
اعتراض به نتایج کالبدشکافی جورج فلوید
در این میان وکلای خانواده جورج فلوید اعلام کردند که در مورد نتایج کالبدشکافی مقتول ۴۶ ساله تردید دارند. آنها قصد دارند که پیکر جورج فلوید را برای معاینه به یک پزشک مستقل بسپارند.

در حکم دستگیری مامور پلیسی که باعث کشته شدن فلوید شده، آمده است که او بر اثر خفگی فوت نکرده، بلکه "بیماری او و احتمالا مواد مخدر" همراه با حمله پلیس به مرگ او انجامیده است.

در این حکم همچنین اشاره شده که مامور پلیس به مدت هشت دقیقه و ۴۶ ثانیه بر گردن فلوید فشار وارد کرده است. در دو دقیقه و ۵۳ ثانیه آخر، او بیهوش و در آستانه مرگ بوده است.
+49
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  مسئله اینه که همیشه سیاهها توسط پلیس امریکا کشته میشدند فقط توی این چند سال که موبایل دوربین دار اومده رسانه ای شده و پلیسها رو گیر میندازه. قبلا چند تا پلیس سفید میرفتند برای هم توی دادگاه شهادت میدادند خون یارو پایمال میشد الان با این موبایلها نمیشه. خدا میدونه چند هزار آدم بیگناه رو اینجوری نابود کردند
  18
  45
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در اینصورت بجای اغتشاش باید منتظر نتایج بود: در این میان وکلای خانواده جورج فلوید اعلام کردند که در مورد نتایج کالبدشکافی مقتول ۴۶ ساله تردید دارند. آنها قصد دارند که پیکر جورج فلوید را برای معاینه به یک پزشک مستقل بسپارند. در حکم دستگیری مامور پلیسی که باعث کشته شدن فلوید شده، آمده است که او بر اثر خفگی فوت نکرده، بلکه "بیماری او و احتمالا مواد مخدر" همراه با حمله پلیس به مرگ او انجامیده است. در این حکم همچنین اشاره شده که مامور پلیس به مدت هشت دقیقه و ۴۶ ثانیه بر گردن فلوید فشار وارد کرده است. در دو دقیقه و ۵۳ ثانیه آخر، او بیهوش و در آستانه مرگ بوده است.
  3
  17
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
  ۵۱
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  با خیانت به پهلوی مملکت مارو که به نابودی کشوندن، پس به درک بزار تا میتونن همه جارو به اتیش بکشونن.
  19
  33
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل

  پلیس در امریکا و اکثر کشورها پلیس نیست بلکهانسانهایی هستند امورش دیده و مسلح و در لباس قانون منتها نگهبان اموال ثروتمندان. جورج رو فشار پلیس کشته است.
  12
  35
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان از قاتل 1500 جوان ایرانی از بالای ساختمان ها و اسید پاشان اصفهان و هزاران جنایت سازمان یافته اطلاعی داری؟ اگر داری بگوشیم
  12
  45
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. یه حقیقتی رو راجع به امریکا گفتم زود رفتی منفی دادی و بهت برخورد! در جواب باید بگم اینجا تیتر رو اگر بخوانی راجع به قضیه اغتشاشات امریکا هست من مثل تو بی انصاف نیستم هر موقع هم تیتری میزنند راجع به ایران هست در مورد اون نظر میدم!! ای بسوزی یه لقمه نون چه بر روز آدما میاری!
  12
  6
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان کوفتم بشه اگر در تمام عمرم فقط یک لقمه نان برای قلمم خورده باشم. در مطبوعات هم همیشه مجانی قلم زده ام. خوشبختانه انقدر هنر داشتم تا اموراتم بگذرد و به نفع جلادان تاریخ قلم کج نکنم.
  0
  8
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  کسی‌ منکر راسیسموست در آمریکا نیست. ولی‌ سو استفاده کسی‌. که خودش از راسیسموس دفاع می‌‌کند. هم قابل قبول نیست.کسی‌ که می‌‌گوید اسلام خودش بد نیست. تفسیر آن بد است. این همه ستم در ایران از زیر بوته نیامده. این قانون اسلام است. که راسیسموس را در ایران رواج داده.راسیسموس در مقابل زنان.بچه. کودک. مذاهب دیگر.تمامی‌ این قوانین یک به یک از کتاب ما آمده.اگر در آمریکا راسیموس است. مخالف آن هم است. مثلا. اگر دو نفر خود را برای یک شغل وجود داشته باشد. و هردو از نظر تحصیلات کاملا برابر .و یلی سیاپوست و دیگری سفید. باید سیاه پوست را گرفت.در قانون اساسی‌ آمریکا. از سال ۱۹۶۵ بیش از ۵۰۰ تبصره وجود دارد.که در آن مزیت بیشتر باری سیاپوست‌ها و سرخ پوست‌ها وجود دارد.بله اجرا آن سخت است. احمق همه جا وجود دارد.مبارزه با راسیموس این نیست. که شما هم زبان با آخوند‌ها زوزه کشید. ولی‌ بزرگترین راسیست‌های دنیا. زیر دماغ شما هستند.و خودتان خواسته یا ناخواسته. از راسیست‌ترین مذهب دنیا حمایت می‌‌کنید.شما هنوز اسم هیتلر که میاد.می‌ خندید.ولی‌ راسیست را در آمریکا محکوم می‌‌کنید. شتر سواری دلا دلا نمی‌‌شود.
  4
  1
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. هنوز مفهوم نژاد را نمیدانی! برو مطالعه کن. اینجا بحث ایران نیست و باید سعی کنی راجع به این موضوع بحث کنی. در جای دیگر بتو خواهم آموخت که اسلام ارتباطی به توی ایرانی ندارد . تو بخاطر اجحاف به هموطن خودت اسلام را علم کرده ای که از او دزدی کنی و او هم برعلیه توی برخاسته که بابا جان چرا دزدی میکنی! این وسط اسلام شده ملعبه چارتا ایرانی که زبان آنرا هم نمیدانند! وگرنه اسلام اول دینی بوده که نفی نژاد کرده سیاه و سفید را برابر دانسته است پدران موسس امریکا هم از قرآن در نوشتن قانون اساسی امریکا استفاده کردند قران توماس جفرسون هنوز در موزه موجود است.
  3
  4
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  در یکی از سایت‌ها نوشته که تمام این جریانات زیر سر ملانیا جون هست. چند وقت پیشا ترانپ زردنبو نتونسته، اونم یهویی گفته یادش بخیر اون زمان‌ که با بلک مایکی بودم. (بله، ملانیا جون قبل از ترانپ با یه سیاه نره غولی بوده بنام مایکی). و این باعث سرافکندگی ترانپ و خشمش به سیاها بیشتر و بیشتر میشه. آخه ترانپ مشنگ این یک حقیقتی است که باید قبول کنی. از این نظر سیاها همیشه سرنشین جدول بودند.
  5
  0
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::] بس به خاطر همینه شما ها هم به شومبول عربها خیلی علاقه دارید هزار چهارصد سال پیش با وحشی گری و قصاوت تمام مردم ایران را قتل عام کردن وبه زن بچه ها تجاوز کردن وشماها بخاطر اون شومبول بلند عربها میزنید سر کله خودتون الان چهل ساله چون قبول داری مال عربها ازمال شماها سرتر بس برو خانماتون بدید دست عربها تازه تبرک هم میشن چون از نسل پیامبران و امامان بچه بازو خانم بازتون هستن دیگه .
  0
  3
  دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
  نظر شما چیست؟