پرتاب فالکون ۹ از مرکز فضایی کندی با موفقیت انجام شد

 پرزیدنت ترامپ و مایک پنس معاون او در این رویداد تاریخی حضور داشتندصدای آمریکا :عملیات مشترک ناسا و اسپیس‌اکس، برای اعزام دو فضانورد آمریکایی، داگ هرلی و باب بنکن به فضا با موفقیت درحال پیگیری است.

پرتاب موشک فلکن ۹ اسپیس اکس عصر روز شنبه ۱۰ خرداد از مرکز فضایی کندی در فلوریدا با موفقیت انجام شد و درگن(به معنی اژدها) در مسیر ایستگاه فضایی بین‌المللی در مدار زمین قرار گرفت.

اهمیت این عملیات در آن است که برای نخستین بار در نزدیک به ۱۰ سال گذشته که فضانوردان از خاک آمریکا به فضا می‌روند. پرزیدنت ترامپ نیز در این رویداد تاریخی حضور داشت.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده این عملیات موفقیت آمیز را تبریک گفت و آن را فرصتی تاریخی نامید. مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه نیز پیام تبریکی در توئیتر نوشت.

مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده هم در پیام تبریک خود نوشت: برگشتیم. فضانوردان آمریکایی یک بار دیگر با راکت‌های ایالات متحده آمریکا، نبوغ آمریکایی، و با نظام سرمایه‌داری آمریکایی که هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، در فضا هستند.
 فضانوردان در کپسول دراگون پیش از پرتاب پرزیدنت ترامپ با وعده اولویت اول برای آمریکا در انتخابات پیروز شد و برای او بازگشت این عملیات به خاک آمریکا، اهمیت ویژه‌ای دارد.

این عملیات با همکاری شرکت «اسپیس‌اکس»، که یک شرکت بخش خصوصی است، برگزار می‌شود. سازمان هوا فضای آمریکا، ناسا، پیش از این سفرهای باربری به فضا را به اسپیس‌اکس سپرده بود و حالا با انتقال فضانوردان، ناسا می‌تواند روی اهداف خود در اعماق فضا، متمرکز شود.

پرزیدنت ترامپ در سه سال گذشته و از زمان شروع دولت خود از حامیان جدی عملیات فضایی بوده و از پروژه سفر به مریخ حمایت کرده است. ناسا اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۴ بار دیگر فضانوردانی را به ماه می‌فرستد.
+30
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  واکسن کرونا چی شد؟بیلیون دلار هزینه مسائل فضائی شده در حالیکه در کره زمین صدها پزشگی داریم.بطور مثال ,همین فیروس کرونا از ماه دسمبر2019 مردم دنیارا از کار و زندگی و ده ها مسائل دیگر انداخته و تا این تاریخ هیچ اقدام پزشگی بنتیجه نرسیده.از طرفی ما آدمیان لطمات بسیار شدیدی بطبیعت کره زمین زده ایم,طوریکه در بعضی نقاط زمین قابل زندگی نیست و حالا نوبت کرات دیگر است که آنها هم را بگند بکشیم.
  5
  3
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  امیدوارم هدف پرتاب برای پیشرفت علم و تکامل بشریت باشه. نه درست کردن میدان جنگی جدید.
  4
  10
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  منظورش از نبوغ آمریکایی نبوغ مهاجرانی مثل ایلان ماسکه.
  5
  3
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  درود بمردم و حکومت زنده امریکا. هر گونه رفاه و اسایشی که امروزه داریم ناشی از زحمات گذشتگان مانند یوری گاگارین و عزیز امریکایی دیگری که فعلا نام انرا فراموش کرده ام میباشد و سبب ساز ارتباط بشر با فضا گردیده اند. ایا بهتر نیست یکی از کاربران در سایت حضور پیدا کند و بگوید ان بزرگوار چگونه با الاغ توانست باسمان برود. ممکن است بما بفرمایید که سوخت ان الاغ از چه چیز تامین میشد. یا فاطمه بیا جلو و بگو
  0
  4
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
  نظر شما چیست؟