خط و نشان ترامپ به معترضان روبروی کاخ سفید : با وحشی ترین سگها و شوم ترین سلاح ها روبرو می شدید

یورونیوز :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به تظاهرات روز جمعه در مقابل کاخ سفید از آمادگی «سگ های وحشی» و «اسلحه شوم» سرویس مخفی این کشور برای مقابله با معترضان سخن گفت.

تظاهرکنندگان در برابر کاخ سفید ضمن اعتراض به کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله در مینیاپولیس شعارهایی علیه رئیس جمهوری ایالات متحده سر دادند. یک مامور پلیس مینیاپولیس روز دوشنبه جورج فلوید را هنگام بازداشت به قتل رساند. انتشار تصاویری از این مامور پلیس که با قرار دادن زانوی خود بر روی گردن جورج فلوید باعث مرگ او می شود اعتراض های زیادی را در آمریکا برانگیخته است.

شماری از تظاهرکنندگان در برابر کاخ سفید روز جمعه تلاش کردند تا از موانعی که سرویس مخفی آمریکا در اطراف کاخ سفید ایجاد کرده بود عبور کنند. سرویس مخفی آمریکا وظیفه محافظت از رئیس جمهوری و دیگر مقامات این کشور را برعهده دارد.

دونالد ترامپ روز شنبه در واکنش به تظاهرات در برابر کاخ سفید ضمن تشکر از سرویس مخفی در صفحه توئیتر خود نوشت: «جمعیت زیادی آمده بود که به صورت حرفه ای سازماندهی شده بود. اما هیچ کس حتی در آستانه عبور از نرده ها هم قرار نداشت. اگر این کار [عبور از نرده ها] را انجام می دادند با وحشی ترین سگها و شوم ترین سلاح هایی که من تاکنون دیده ام روبرو می شدند.» شبکه اجتماعی توئیتر که روز جمعه یکی از توئیت های دونالد ترامپ را به دلیل «تمجید از خشونت» پنهان کرده بود تا لحظه تنظیم این خبر اقدام مشابهی را برای توئیت های جدید رئیس جمهوری آمریکا انجام نداده است.

دونالد ترامپ در توئیتی جداگانه همچنین به طور تلویحی از هواداران خود خواسته است که شنبه شب در مقابل کاخ سفید تجمع کنند. امری که نگرانی هایی را بابت درگیری احتمالی بین معترضان به مرگ جورج فلوید و طرفداران رئیس جمهوری پدید آورده است.

در تحولی دیگر فرماندار ایالت جورجیا روز شنبه پس از تظاهرات جمعه شب در شهر آتلانتا در این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد. این در حالی است که گارد ملی آمریکا برای مقابله با اعتراض ها در ایالت های مختلف آماده می شود. حدود ۵۰۰ سرباز گارد ملی تنها برای رویارویی با معترضان در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا بسیج شده اند. فرماندار مینه سوتا اعلام کرده است که بیش از هزار سرباز دیگر گارد ملی را برای کمک به برقراری نظم و آرامش در مینیاپولیس فراخوانده است.
+67
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  خداوند - آسمان، ایران

  وقتی چیزی ذهن آدمی رو مشغول نکنه اصلا بهش فکر نمیکنه و حرفش رو نمیزنه ، وقتی میگه خیلی احساس امنیت میکرده یعنی مثل سگ از ترس می لرزیده !
  40
  72
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  لابد تعدادی بسیجی از حکومت اسلامی قرض گرفته اند که میگوید سگ وحشی هم داریم!
  38
  107
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک نفر سیاه پوست در امریکا به هر دلیلی کشته شده است. اینکه اغتشاش و اتش زدن نمی خواهد. قانون هست و محاکمه و بررسی عالمانه ی موضوع. اگر هم قانون رعایت نشد میتینگ و دمونستراسیون هست و غارت فقط توسط کسانی هست که خودشان خلافکار هستند. ناا گفته نماند که بسیاری از پلیس های امریکا سیاه پوست هستند
  75
  40
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد

  این سخنان وتهدیدهای ترامپ شما رو بیاد جمهوری اسلامی نمی اندازه ؟ اگر مجلس و قانون اساسی امریکا نبود و جلوی این روانپریش رو نمی گرفت در بیرحمی و دزدی و اختلاس دست سران جمهوری اسلامی رو از پشت می بست.کرونا و اوضاع موجود تمام کنترل این مردک دیوانه و روان پریش رو ازش گرفته و عملا با هذیان گوئی هاش چهره کریه و واقعی خودش رو نشان داد .
  19
  46
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
  ۴۹
  بادبادک - زوریخ، سوییس

  یک آدم (بی‌ گناه یا گناه کار) به قتل رسیده توسط پلیس. پلیسی‌ که کارش ایجاد امنیت و حفاظت از جان شهروندان بوده. این چیز کمی‌ نیست مخصوصا برای کشور توسعه یافته ی مثل آمریکا. گرفتن جون آدما هیچ توجیهی‌ نداره. اگه ترامپ مرد باشه باید بیاد جلو دوربین از تمام امریکی ها عذر خواهی‌ کنه. امیدوارم شهروندان دیکتاتور زده و دیکتاتور پرست ایران اریایی نریزن سرم و از ترامپ تعریف کنن. دیکتاتوری ، ادم کشی‌، جنایت به هیچ اسمی ( چه اسلام، چه غیر اسلام) قابل توجیه نیست. بیاید منفی‌ بدید. از ترامپ بد گفتم بیاید بهم منفی‌ بدید‌ای ملت دیکتاتور پرست.
  22
  72
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  سیاه‌پوستان عزیز باور نکنید، داره بلوف میزنه. این زردنبو قماربازه!
  51
  34
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  نزدیک انتخابات امریکا همه کار دارن میکنن تا ترامپ کبیر دوباره رای نیاره. از انتشار ویروس تا تظاهراتهای سازماندهی شده. یک پلیس ایالتی ادم کشته به ترامپ چه ربطی داره. ترامپ کبیر کابوس خبرگزاریها و لایهای قدرت و حکومتها و مدیاها. ترامپ کبیر گلادیاتور تنها اما قدرتمند و پیروز. جرات دارید بلایی سرش بیارید تا ببینید مسیر ظلمتون و مسیر حکومتهاتون چطوی یهو به فاضلاب ختم میشه.
  78
  25
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  این هم از دموکراسی و حقوق بشر در آمریکا. سالانه تقریبا ۱۰۰۰ نفر در آمریکا به دست نیروی پلیس این کشور به قتل می‌رسند. پلیس نژاد پرست آمریکا در مواجهه با سیاه‌پوستان خشونت بیشتری به خرج می‌دهد و اغلب اوقات در درگیری های رخ داده این گروه نژادی را به قتل رسانده است. در کل باید گفت حقوق بشر در آمریکا دروغی بیش نیست فقط برای حفاظت از گروهی خاص است.
  27
  38
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  ۵۲
  hiwa68 - رتردام، هلند
  تر , امپ که خودش وحشی ترین سگ کاخ سفید.سفید. همون نامگذاری خودش گویاست.
  10
  21
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  جو زدگی بمانند وقتی هست که در ماه عکس امام دیدید و جوش اوردید و همه چیز را ویران کردید. امریکا قانون دارد و باید محاکمه عادلانه صورت بگیرد. این محاکمات هم دقیق و طولانی هست. اصلا من از پلیس دفاع نکردم بلکه از قانون دفاع میکنم. در این مراحل احساسات مخرب ترین رکن انجام عدالت هست
  18
  14
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  ۵۳
  seniorjesus - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  ترامپ شاید برای دولت ها ومردم خارج از امریکا فردی موردپسند نباشه اما خیلی بهتر از اوباما وبوش عمل کرده.ما الان ماه هاست که کشته شدنه پویا بختیاری به دست پلیسهای جمهوری اسلامی را پشت سر گذاشتیم .هنوز یه عکس از قاتل بی رحم پویا ندیدیم ولی تمام خبرها و فضاهای مجازی در کل امریکا ازادانه دارن در باره این انسان سیاه پوست که توسط یک پلیس سفید کشته شده صحبت میکنند.این پلیس قاتل از کار برکنار و دستگیر شده .عکس و فیلم این جریان هم در دسترس عموم قرار داره.
  16
  27
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست داری یکی بچت رو بگیره اینجوری بکشه بعد "محاکمه" بشه؟ حالا فرضا چند هزار دلار به خانوادش دادند آیا این اعمال متوقف میشه؟
  6
  10
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::بادبادک - زوریخ، سوییس::]. دانشمند کوچه بازاری ترامپ چه ربطی به پلیس ایالتی داره؟ پلیس ایالتی صرفا دارایی همون ایالته و اصلا جایگاه کشوری نداره.
  14
  5
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::seniorjesus - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. من در یک ساختمان 200 واحدی زندگی میکنم و تنها ادم غیر سیاه هستم. سیاهان ساختمان من را می پرستند. فامیل و دوستان ایرانی من حتی جرات ندارند پهلوی من بیایند انوقت این ها در ایران نشسته و فتوا صادر میکنند! سیاهان من را دوست دارند چون برایشان ثابت شده که کوچکترین فرقی بین سیاه و سفید نمی گذارم و تعصب مذهبی هم ندارم. بارها به مهمانی ها و عروسی های ان ها رفته ام. انقدر با من راحتند که رنگ من را دیگر نمی بینند و انوقت کسانی تب مجازات بی محاکمه در سرشان هست. بروید اسید پاش های اصفهانی را محاکمه کنید. بروید قاتل های 1500 جوان ایرانی را پیدا کنید. قاتل پویا بختیاری کجاست؟ قاتل بیش از هزاران نفر از ایرانیان بیگناه را وزیر دادگستری کرده اند. قالیباف دزد شده رئیس مجلس شما! . نمی خواهید اغتشاش و غارت راه بیندازید!؟ امریکا قانون دارد. کوچکترین فرقی بین سیاه و سفید نیست. گاهی کسانی مریض سیاهی را و مریض سیاهی شخص سفیدی را می کشد که در یک کشور 350 میلیون نفری طبیعی هست و قانون ضد هر گونه تبععیض نژادی و مذهبی هست
  10
  17
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز هیچوقت قانون برای یه جامعه کافی نیست. قانون یه چیز اجباری هست و جای احترام رو نمیگیره و من خودم با تردد به اروپا دقیقا اینرو حس میکنم که رفتار مردم خارج نسبت به خاورمیانه ای تغییر کرده و درسته قانون بهشون اجازه نمیده چیزی بهت بگند ولی در کل توی زندگیت اثر میکنه ...مثلا میری یه چیزی بخری قشنگ رفتار صندوقدار تابلو هست و حس میکنی ازت خوشش نمیاد یا اینکه میخواهی توی سایت دوست دختر پیدا کنی اول از همه اسمت تابلو هست میری اسمت رو عوض میکنی خارجی میذاری باز عکست تابلو هست بهت پا نمیدند! توی این وضعیت باور نمیکنی دختر ایرانی میشناسم نیم وجبی بی ریخت هم هست به من پا نمیده دنبال پسر سفید موطلایی قد بلند اروپایی میگرده ...آخه یکی هم نیست بهش بگه گاکول تو خودت قدت 1و50 هم نیست ایرانی هم هستی اسمت هم که منیجه هست!!! واقعا حرص آدم درمیاد...نمیدونم عاقبت ما چی خواهد شد!! پناه برخدا هرچند ممکنه به خدا ایمان نداشته باشی
  5
  8
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۲
  ۴۹
  بادبادک - زوریخ، سوییس
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. یعنی‌ از طرز حرف زدنت و کامنت‌هات معلومه از کجا امدی. من میدونم شما برا چی‌ ترامپ رو دوست داری. فکر میکنی‌ اون چون با جمهوری اسلامی مخالفه الان میاد ایران رو برات میکنه بهشت! ایرانی‌ جماعت کلا دیکتاتور رو دوس داره حالا یه بار دیکتاتور با لباس نظامی میاد مثل شاه یه بار دیکتاتور با عمامه میاد مثل خمینی. همیشه ۸۰% ملت ایران پشت سر دیکتاتور‌ها قطار میشن و الان هم امثال شما دوست عزیز فکر می‌کنین ترامپ فرشته نجات ایرانه. خدمت شما دوست عزیز دانشمند، رییس جمهور، نخست وزیر و رهبر هر کشور مسول اون کشور هست همانطوری که ترامپ میتونه بیاد بگه اقتصاد خوب کار منه، اگه اتفاق بدی هم بیفته مسولیتش گرده رهبر اون کشور هست. این دگه ساده‌ترین اصول دمکراسیه چرا فهمش اینقدر سخته برا شما؟ در ژاپن سونامی میاد رهبر ژاپن میاد جلو ملت تعظیم میکنه! مگه سونامی تقصیر اونه؟ ترامپ رییس جمهوره و هر اتفاقی‌ در اون کشور بیفته مسولیتش ۱۰۰% با ایشون هست. شما به دیکتاتور پرستیت ادامه بده از تعداد منفی‌‌هایی‌ که خوردی معلومه چقدر محبوبی.
  3
  10
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. عزیز جان بیشترین قسمت مطلب بالا را درست گفته ای و بهمین دلیل هزاران دختر ایرانی در لوس انجلس به بالای 45 رسیده و بی شوهر مانده اند. دختری می شناختم که ملکه ی وجاحت بود انقدر ادا در اورد که حالا خواستگارانش هر کدام چند بچه دارند و مادرش در زمان ترشیدگی از من میخواست بعلت اشنائی با طیف وسیعی از ایرانیان برایش شوهر پیدا کنم!
  3
  11
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۷
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. پس شما هم تو کار تشکیل خانواده هستی. های فایو.
  4
  3
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. خیر عزیزم زن من ادبیات و شعر هست . مورد مشورت دوستانم هستم و ده ها هزار نفر را می شناسم و اگر بتوانم دو جوان را خوشبخت کنم چرا که نکنم؟ یک عمر به ملتم خدمت کرده ام بعد از این هم میکنم
  2
  6
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::بادبادک - زوریخ، سوییس::]. بهتر بود به جای داستان سرایی جواب سوال من رو میدادی! پلیس محلی و ایالتی چه ربطی به ترامپ داره! تو هم قطعا مثل تمامی دشمنان و مخالفان ترامپ طرفدار مخفی جمهوری اسلامی و اقتدار اسلامی و جمهوری حلق چین و اقتدار زنده خواری و جمهوری خلق روسیه و اقتدار آدم خواری هستی.
  6
  8
  یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
  نظر شما چیست؟