بدنبال مرگ آسیه پناهی ، رئیس اداره اجراییات شهرداری و معاونش دستگیر شدند

آسیه پناهی برای جلوگیری از تخریب خانه‌اش که غیر مجاز ساخته شده بود خود را درون چنگک بیل مکانیکی انداخته بودبی بی سی :گزارش‌ها از ایران از "بازداشت" رییس و معاون اجراییات شهرداری کرمانشاه حکایت دارد.

خبرگزاری ایسنا به نقل از رییس کل دادگستری استان کرمانشاه نوشته که به دنبال مرگ آسیه پناهی، زنی که در مقابل تخریب خانه‌اش مقاومت کرده بود، این دو مدیر بازداشت شدند.

پیشتر، شهرداری کرمانشاه از برکناری سه نفر از مدیران شهرداری خبر داده بود. خانم پناهی ۶۱ ساله در اول خرداد بعد از کشمکش با ماموران شهرداری که قصد تخریب خانه‌اش را داشتند، درگذشت.

براساس این گزارش رییس اداره اجراییات و معاونش و همچنین مسئول امور حقوقی شهرداری منطقه سه کرمانشاه برکنار شدند.

ویدیویی که از این حادثه منتشر شده، نشان می‌دهد آسیه پناهی برای جلوگیری از تخریب خانه‌اش که غیر مجاز ساخته شده بود خود را درون چنگک بیل مکانیکی انداخته بود.

انتشار این ویدیو با واکنش‌های بسیاری همراه شد.

بعد از مرگ آسیه پناهی، دادستان کرمانشاه گفت که پرونده او به عنوان پرونده قتل بررسی می شود.

استاندار کرمانشاه هم خواستار برخورد "جدی و قاطع" با عاملان تخریب منزل این زن ۶۱ ساله شد.

خبرگزاری‌ها هم از ادامه تحقیقات قضایی درباره این حادثه و حضور پرویز توسلی زاده، رئیس کل دادگستری کرمانشاه به همراه سعید طلوعی شهردار این شهر در محل حادثه در صبح امروز خبر داده‌اند.

آقای توسلی زاده گفته بنا به اعلام نظر پزشکی قانونی هیچگونه آثار ضرب و جرحی در بدن این زن وجود نداشته، اما پزشکی قانونی در حال بررسی است که "آیا رابطه‌ای بین فعل ماموران شهرداری و مرگ حادث شده وجود دارد یا نه."

او گفته: "بدون کم و کاست و هیچ گونه اغماضی با عوامل ناقض قانون در این حادثه برخورد خواهد شد."

سعید طلوعی، شهردار کرمانشاه هم گفته که در حادثه‌ای که به مرگ آسیه پناهی منجر شد، "ایشان با آمدن ماموران خود را داخل لودر می‌اندازد تا مانع تخریب شود و زمانی که پرسنل زن او را از لودر بیرون می آورند تا به محل اسکانی که از قبل تعبیه شده ببرند در طول مسیر که ظاهرا دچار بیماری قلبی بوده، جانش را از دست می‌دهد."

به گفته آقای طلوعی، "تخریب ملک‌های غیرقانونی معمولا کاری خشن است و معلوم نیست چه اتقافی می‌افتد، چرا که در مواردی برای اجرای قانون با مقاومت صاحب ملک روبرو می شویم و از این موارد بسیار اتفاق افتاده و در آینده هم خواهد بود."

اما علی پناهی، برادر آسیه به خبرگزاری ایسنا گفته که "ماموران اجرائیات شهرداری خواهرم را به قتل رساندند و گواه آن هم فیلمی است که برخورد مامورین اجرائیات را نشان می‌دهد."

او همچنین گفته که ماموران خواهرش را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

خانواده آسیه پناهی پیشتر گفته بودند که او به بیماری قلبی مبتلا بود.
+49
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  ظلم به زنان یعنی کشتن انسانیت یعنی کشتن خدا. جلادان عاشورا سینه زنی یادتون نره
  6
  25
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  اسپری فلفل پاشیدند به صورت مادر بیمار قلبی . فوری هم انگ معتادی بهش زدن تا روی قتلش سرپوش بگذارند. گیریم که معتاد هم بود شرفش بیشتر از شماییه که ویلاهای چندین میلیاردی غیر قانونی میسازید.
  2
  42
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اینجا دوگانگی و پارادوکس داریم. از طرفی دل ما برای این زن بی پناه میسوزد. از طرف دیگر در تمام دنیا قوانین شهرسازی وجود دارد و اگر هر کس بخواهد به هر طریقی و در هر مکانی هرچی میخواهد بسازد تمام محیط زیست بهم میریزد
  14
  4
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  فلسطینی خانه ندارد (زار زار زار) آسیه پناهی هم خانه ندارد (اشک تمساح)
  2
  18
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اگر قرار باشد هر کس هر جا بخواهد بنا ایجاد کند یک نفر هم جلوی در درودی شما دکه میسازد تا کاسبی کند . دیگری بند و بساطش را در وسط میدان توپخانه الم میکند. یکی دیگر توی گردنه ی قوچک یک مغازه ی 4 نبش میزند. بی عدالتی که در ایران موج میزند که دلیل نیست از خلاف پشتیبانی کنیم! چرا دریاچه ارومیه خشک شده؟ چرا تمام محیط زیست ایران اسیب دیده است؟ چون هر کس بی برنامه چاه زده است و اب های زیر زمینی را زهکش میکند
  1
  4
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
  نظر شما چیست؟