دولت ترامپ در حال تدارک فروش ۷ هزار بمب هدایت شونده به عربستان

اسپوتنیک: دولت آمریکا در حال تدارک برای فروش بیش از 7 هزار بمب هدایت شونده به عربستان سعودی است.
 
به گزارش اسپوتنیک، آمریکا تصمیم دارد 7 هزار 500 بمب هدایت شونده با دقت بالا را به ارزش تقریبی 500 میلیون دلار به عربستان سعودی صادر کند.
 
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه در کنگره آمریکا گزارش داد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد 7 هزار 500 بمب هدایت شونده با دقت بالا و به ارزش تقریبی 500 میلیون دلار به عربستان سعودی صادر کند.
 
به گفته این منابع آگاه، اعلامیه و اطلاعیه اولیه مربوط به برنامه فروش و ارسال (بمب) اواسط ماه ژانویه به کمیته روابط خارجی سنا و کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ارسال شده است. این منبع افزود؛ در صورت تائید این طرح، عربستان سعودی 7 هزار و 500 بمب هوایی با دقت بالای هدایت شونده از نوع پیووی 4 تولید کمپانی ریتیون از آمریکا خریداری خواهد کرد.
+36
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  حالا میفهمید که چرا جمهوری اسلامی سرنگون نمیشه؟ اگر این حکومت نباشه با چه بهانه ای آمریکا این همه اسلحه به عربهای خرپول بفروشه؟ عربها که با اسرائیل و روسیه و چین مشکلی ندارند
  4
  31
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  بمب اتم هم به عربستان بفروشند باز برای دفاع از خودشان در برابر کشوری مثل ایران و کشوری مثل عراق زمان صدام حسن غیرت این را نداران ازش استفاده کنن . به نظر می اید عربستان اصلا" سلاحی بدان صورت که در خبرها می اید از امریکا نخرد و این پولهای که عربستان به امریکا میدهد بابت باجیست که سالانه باید به امریکا بدهد تا امریکا هم از موجودیت حاکمان عربستان دفاع کند در برابر دولتها مثل دولت اخوندی ایران.
  1
  15
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
  نظر شما چیست؟