مردی که پرچم شیروخورشید ایران و تصویر رضا شاه را نصب کرده بود، دستگیر شد

رادیو فردا :رسانه‌های حقوق بشری ایرانی از بازداشت یک مرد ۵۵ ساله در مشهد پس از نصب پرچم شیر و خورشید مقابل منزل پدری خود خبر می‌دهند.

وب‌سایت حقوق بشری هرانا، نام این مرد را علیرضا غلامپور، شهروند اهل مشهد و زمان بازداشت وی را سه‌شنبه، خرداد گزارش کرده است.

بر اساس این گزارش، آقای غلامپور از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان «نامعلومی» منتقل شده و خانواده وی نیز از محل نگهداری او خبری ندارند. بر اساس تصاویری که از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، وی تصاویری از رضا شاه و محمدرضا شاه پهلوی و نیز شاهزاده رضا پهلوی بر سر در خانه پدری خود نصب کرده بود.
پیش از این نیز منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ تصویری از خود در حالی که پرچم ایران با نشان شیر و خورشید را در دست داشت، در اینستاگرام منتشر کرد.

وی از مردم ایران خواسته بود دست به دست هم بدهند تا «به جای پرچم فلسطین و سوریه و لبنان، پرچم ملی خود را بر فراز میهن» به اهتزاز درآورند. شیر و خورشید نشانی است که تا پیش از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ نماد ملی ایران بود.

با پیروزی انقلاب، از این نشان به عنوان نماد «طاغوت و غربزدگی» یاد شد و به همین دلیل از اماکن عمومی و سازمان‌های دولتی برچیده شد.
+124
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  درود به شرف شما. با وجود اینکه میدونند قهرانه با اونا برخورد میشه باز شجاعت اینو دارند
  6
  101
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  پاینده باد ایران با پرچم سه رنگ و نشان شیرو خورشید که قدرت مردم و کشور ایران را به این دریوزه های دینی و آخوندهای مرتجع به رخ میکشد .
  4
  92
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  وااای چه قدرت عملی، چه صلابتی، چه اقتداری!!!!!!!! راستی آقا زاده های دزد ، خاوری و خیلی‌های‌دبگه که اختلاس و دزدی کردند کجایند!!!؟ پس اون مخ پنج های طرفدار علی چلاق متوجه شدید که تمام این اختلاس‌ها برنامه ریزی شده است و از خود طایفه علی چلاق گدا هستند.البته زیاد امیدی نیست که شما مخ پنج ها بفهمید اگه شما فهیم و با عقل بودید که رژیم از شما به عنوان بلدوزر ولایت استفاده نمی کرد. مشکل شما طرفدارهای بی عقلی و بیشعوری و نا لایقی ‌و بی لیاقتی رژیم نداشتن شعور و درک هست چون در راس قدرت بودن خود را در طرفداری از این رژیم می دانند. هر رژیمی از شما فقط بعنوان بلدورز استفاده میکنه چون بی مخ هستید. حیف خاک که دفن تون کنند داخلش
  5
  80
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  دمت گرم خیلی وجود دارد
  6
  82
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  اگر انهأیکه دستور دستگیری این وطن پرست شدن کمی‌ شرف داشتند مزدوره آخوند نمیشدن،بخاطر یک تیکه استخوانی که آخوند پرت میکنه. جلوش کمی‌ فکر میکرد اما آخوند بیشعور هارو انتخاب میکنه.
  3
  45
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. این قهرانه که اون وسط نوشتی چی بود ؟کلمات جدید در زبان میسازی کلعلی؟هاهاها
  43
  5
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. خدمت حضور انور بیسوادتون بگم که آرم شیروخورشید مال خاندان جهلوی نبوده ونیست برو تاریخ پیدایش این آرم رو بخون
  42
  5
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]پس چرا زرد کردید ؟.
  3
  19
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۳
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. زردی من از تو سرخی تو از من هاهاها
  13
  0
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. جناب سروان شوخی میفرمایید . شما گر لغت را هم مشگل دارید ولی منظور بنده را که گرفتید
  0
  10
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
  نظر شما چیست؟