گزارشی کامل بدون هرگونه پیش داوری از قتل رومینا اشرفی : گفتگو با خانواده رومینا

قتل رومینا اشرفی، ابهام‌های زیادی برای افکار عمومی ایجاد کرد. کلانشهر در این گزارش تلاش می‌کند بدون هرگونه پیش‌داوری صحبت‌های همه افرادی که به نوعی در این پرونده دخیل بوده‌اند را منعکس کند. در این گزارش با عموی رومینا، سپس با شوهرخاله و مادر او و در نهایت با بهمن، پسری که نقش پررنگی در زندگی و قتل رومینا داشته مصاحبه شده است. آن‌ها در این گزارش علاوه بر شرح روز حادثه، به بحث‌های دیگر پیرامون این پرونده نیز پاسخ داده‌اند.
+43
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  حالا که دخترتون راکشتید عکسهایش درکل دنیا پخش شد. رومینای مظلوم بدست پدر خودش به قتل رسید. تا وقتی ظلم به زن و دختر در ایران هست ایران روی خداو آزادی ودموکراسی را نخواهد دید. مردان نامرد بی غیرت ایران با کشتن زنان خود ریشه به تیشه خود زده اید و در تمام دنیا معروف به زن کشی هستید.
  7
  87
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  از نظر قوانین کاملا حقوق بشری اسلامی پدری که بچه اش را میکشد جرمی مرتکب نشده. عاشورای عرعرها سینه زنی یادتون نره.
  8
  70
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  تبعیض شدید جنسیتی برگفته از دین مبین عرعری بر ایرانیان مبارک باد.
  10
  59
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۰
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه

  همه ا که هم می نویسیم و هم میخوانیم و هم نطر میدیم اگر چنین اتفاقی برای هر کدام از ما افاتاده بوئ نتیجه همین بود که در موردش داریم میخونیم و نظر میدیم تسبیح با اقتابه کثیف اب نکشیم . دنبال ریشه خشونت و ادم کشی باشیم
  3
  24
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  دخترشون را کشتند نگران تیرگی روابط برادران بی غیرت شیعه و سنی هستند. کی از دست این کثافتهای دینی خلاص میشویم
  7
  58
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۱
  ۴۷
  volvo v50 - گنت، بلژیک

  شوهر خاله از همه خطرناکتر و مشکوک به تحریک
  10
  50
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  شما یک کلمه از این گزارش را باور دارید؟ مدعی بی‌ طرفی‌ هم هستند. عموی را گوش دهید. شتر گاو.پلنگ که می‌‌گویند همین است. روی سینه هم نوشته " passion of life " عشق به زندگی‌. احترام به زندگی‌. ولی‌ سخن از غیرت می‌‌کنند. بسیجی‌ ها. آخوند ها. آخوند‌ها بدون عمامه. زمین روید. آسمان روید. با سخنان روشنفکرانه و کلک نمی‌‌توانید. ماست مالی کنید، نه ربطی‌ به شیعه دارد.نه به سنی. خود را هم زیر این پنهان نکنید. این بچه بازی و پدوفیل است. ریشه در دین شما. در عقیده شما. دین زن ستیز شما. در دولت شما است. ریشه آن را هم حضرت پدوفیل . ۱۵۰۰ سال پیش گذاشت.زمانی‌ که ریش مقدس .با دیدن یک بچه .به چرخش می‌‌افتاد.
  5
  45
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این پسر با خالکوبی روی گردنش همجنس تتلو هست و یک بچه ی عاصی را اغوا کرده است
  16
  41
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
  ۷۶
  P.O.P - تهران، ایران

  همشون عذر بدتر از گناه میارن . خبرنگارا هم دیگه داران آش شله قلمکار درست میکنن. خانه از پایبست ویران است.
  1
  41
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  تمام این فیلمها و مصاحبه ها نه دلیلی به عدم خوی جنایت در پدر و نه عدم بیماری بچه بازی در دوست پسر بی شرف. نه بیگناهی مقامات اشغال دارد که با وجود شرایط خطرناک دختر را به پیش پدر روانی فرستادند....ماستمالی نکنید.
  5
  39
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  پسره بی شرف باعث مرگ این دختر بچه شده با اون قیافه اوبی. اصلا در اون منطقه سنی چیکار میکنه! پدر احمق به جای کشتن دخترش باید این پسره رو میداد 1ماه بهش تجاوز کنن. کلا قتل کار اشتباهیه. باجناق یارو هم که فقط داره زیراب باباهه رو میزنه. شماها اگه فامیل بودید چند روز دختر رو نگه میداشتید. تا هیجان باباهه بخوابه. بحق مخالفت ازدواج پدره با یک سنی صرفا مذهبی نیست چون سنی ها کلا فرهنگ اجتماعیشون هم با شیعه ها فرق داره. به طور مثال تعدد ازدواج در سنی ها عادیه. منم دختر داشته باشم راضی نمیشم با سنی ها ازدواج کنه. البته بعید میدونم این پسر غربتی قصد ازدواج داشته بوده. چون با اون خالکوبیهای مزخرفش تو دهاتشون وصل میشده اینترنت و برای ملت گنده فارتی میکرده و دخترای روستانی مصل خودش رو گول میزده. باید یاد بگیریم غیرتمون فقط برای سلامتی و زنده نگه داشتن باشه نه به خاطر خیانت یا اشتباه جنسی طرف رو نابود کنیم. کسی زنش خیانت کرد باید طلاقش بده و کسی دخترش کار خطا کرد باید تحملش کنه. جون آدما ارزشش با چیزی قابل قیاس نیست.
  39
  21
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  یک هفته است این شده تیتر خبر،واقعا این خبر ارزش تکرار را داره؟،چرا که این اتفاق اولین بار نیست که ملت دیده و شنیده اند بلکه شده یک مسئله تکراری مثل نماز جمعه اخوندی!
  8
  26
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  عموی رومینا دارد دروغ میگوید, پدر رومینا انسانی غیرتی و کهنه پرست بوده !
  9
  38
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  مقصر اصلی جمهوری اسلامی با قوانین مسخره ش است!
  5
  46
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  آدم براحتی تبدیل به یه آدمکش میشه، ظاهرا هم آدم خوب وزحمتکش مثل پدر رومینا،اما تعصب کورکورانه داشته به ناموس.فرقی نمیکنه با تعصب کورکورانه به نژاد. به دین. به سرزمین . ظاهرا ادم خوبیه اما معتقده هستی از ایران آریایی شروع شده وبه ایران ختم میشه یا تعصب ترک یاافغان ،فرقی با پدر رومینا ندارن ادمهای خوبی هم هستن اما براحتی تبدیل به ادمکش میشن بخاطر تعصب کورکورانه
  3
  7
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  از این فیلم و چندتا فیلم دیگه کاملا ماجرا روشنه. مرد سی ساله که گردنش پر از خالکوبیه ، رومینا رو فریب می ده. رومینا هم دختر درسخون نبوده و به علی رغم بچگی فکر ازدواج بوده، شاید این جور دختری در تهران یا ارومیه این خلاء رو با دوس دختر می تونست پر کنه، اما در یک روستا تنها با ازدواج می تونست ، پر کنه. پدر رومینا هم فردی نادان ، با غیرت بوده که تا پوست و استخوان از اینکه یک لات سنی مذهب جگرگوشه اشو می خواد ازش جدا کنه و دختر هم با اون همراهی می کنه به نقطه جنون می رسه. نتیجه اش: دختر در خون وسپس خون سپرده میشه، پدر 5 سالی زندانی میشه، مادر تا ابد داغدار میشه و عمرش هم کمتر، آینده برادر کوچولو رومینا تباه میشه، بهمن آن مرد شیطان صفت هم چند ماه حبس می خوره و بعد به یک نقطه دیگه ایران مهاجرت می کنه و باز یک دختر بچه معصوم شیعه مذهب عشق بازی می کنه .
  7
  14
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  درود. سوال این است مقصر اصلی کیست?. مهم‌ترین وظیفه والدین حفاظت از فرزندان است. مهمترین وظیفه خانواده حفاظت از اعضای خانواده است. این وظیفه فقط مختص با انسان نیستید. شما میتوانید این را در تمام حیوانات مشاهده کنید. مهم ترین وظیفه حکومت ها حفاظت از جان شهروندان خود است. حکومت اسلامی این وظیفه را برای خود نمی داند . بلکه حفظ نظام از اوجب واجبات اوست. اگر واجب دانست حتی اصول دین خود را نیز نقض کرده و مردم را به هر بهانه ای به قتل میرساند. طبق روایت پیامبر اسلام «انت و مالک لابیک» یعنی پدرمالک مال و جان فرزندان خود است. ماله کشان "نظام مقدس"! ولی مسئله را طور دیگر مطرح می کنند و ادعا دارند . «اگر فرزند "نفقه" را به بهترین نحو به پدرش بدهد، پدر دیگر اجازه ندارد از اموال فرزند چیزی را بگیرد». . در صورتی که معنی «انت و مالک لابیک» تو و اموالت از آن پدرت می‌باشد است. نفقه یعنی هزینه زندگی عیال و اولاد است وهیچ ربطی به "جان" ندارد..
  2
  8
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  حکومت اسلامی تنش را بین جامعه٫ خانواده ها و بین افراد و به سطح بی سابقه ای رسانده است . ‏ایا تعداد قتل اعدام جنایت دزدی زندانی و فرار اعضای خانواده ها‏ در هیچ دوره ای در تاریخ ایران به اندازه امروزبوده است ؟؟. فرار رومینا اشرفی یک دختر نوجوان۱۳-۱۴ ساله (نابالغ ) با یک مرد ۳۰ ساله(مجرم) و قتل فجیع و غم انگیز به دست پدرش با اعتقاد مقدس بودن"قتل ناموسی"ریشه در کودک همسری در اسلام و مالک دانستن پدر به جان فرزندان خود بجای محافظت از جان انها و نتیجه تنش حداکثری در جامعه است. اگر چه رومینا اشرفی که زندگی برایش با هزاران آرزو تازه شروع شده بود. و سرش در تخت خواب خودش توسط پدرش بریده شد. ولی قاتل این دختر نوجوان زیبا فقط پدرش نیست بلکه قانون اساسی ٫رهبران٫ سیاستمداران، حقوقدانان، استاد دانشگاه ها، روزنامه نگارها و فمینیستی ها و تمام حامیان جمهوری اسلامی ست که از نقد عریان شریعت اسلام که پایه اصلی جمهوری اسلامی است عبا دارند و مانه ترقی و به امروزه شدن قوانین کشور شده اند. با مهر و سپاس
  1
  11
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
  ۵۴
  ali-Dk - لونگبو، دانمارک
  این بی شرف بهمن خودش می گوید اولین بار نیست که دست به این کار نزده باشد نا به حال به کفته همسایه ها ۲ تا دختر دیگر را هم فراری داده مقصر این حـ... هست که دختر مردم را فراری داده بعد عکس فرستاده تهدید کرده که جانش در خطر هست اگر این و خواهر حرامزادش را بدهند به دست من قبل از اعدام با شیشه نوشابه و تخم مرغ داغ ازش پذیرایی می کنم کسانی که می گویند پدر رومینا چرا دخترش را به قتل رسانده کسانی که نظر دادند پدر رومینا را محکوم کردند اگر بلا سر خودشان هم می آمد ۱۰۰٪ چنین می کردند مگر اینکه طرف خانوادش فاسد باشد که این چیزها برایشان عادی باشد .
  12
  5
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  این دین کثیف تمام روابط انسانی اعم از زن و شوهر یا پدر و دختر یا خواهر و برادر را نابود کرده. علتش هم تبعیض جنسیتی شدید است و همه را دشمن همدیگر کرده است.
  2
  18
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
  ۱۰۳
  حق الناس - روی زمین خدا، یونان
  چه مادر بی خیالی انگار نه انگار
  4
  16
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  در کشورهای شرق بخصوص اسلامی دیدگان اکثریت مردان پول و زن البته اسلامیونش ترجیح می دهند طرف نی نی باشد تا در برابر زن اضافی هدیه ی این دین خفه خون بگیرد. در ضمن اگر این دختر در محیطی مملو از مهر و محبت خانواده بود یک در صد امکان نداشت از ۱۳ سالگی به فکر رهایی باشد و ابتدا اسیر ان پسر بی همه چیز و بعد اسیر دوباره ی پدر اشغالش شود با حمایت اشغالهای حکومت.
  0
  6
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۷
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  اینجا کجای ولایت هست که انواع و اقسام لهجه‌ها رو داره؟ مخصوصا آذری!
  13
  0
  شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
  نظر شما چیست؟