نتانیاهو: این فلسطینی ها هستند که وادار به امتیاز دادن خواهند شد نه اسرائیلی ها

 آرشیوصدای آمریکا :نخست وزیر اسرائیل می‌گوید که او، برای نخستین بار در تاریخ تاسیس اسرائیل، توانست به رسمیت شناختن مالکیت اسرائیل بر بلندی های جولان و سپس اورشلیم از سوی آمریکا را به دست آورد و بعد، از طریق یک توافق، به رسمیت شناختن مالکیت اسرائیل بر یهودا و ساماریا (شومرون)​‌ را تسهیل کند.

بنیامین نتانیاهو در مصاحبه ای با نشریه اسرائیل هیوم گفت: «این‌ها تصمیمات [پرزیدنت] ترامپ است و فردی که این مسائل را با او مطرح کرد من بودم، نه هیچکس دیگر.»

نتانیاهو همچنین گفت، این فلسطینی ها هستند که باید امتیاز دهند و نه اسرائیل. او گفت که همیشه در همه طرح های دیپلماتیک گذشته از اسرائیل خواسته می شد که بخش هایی از اسرائیل را واگذار کند، به مرزهای ۱۹۶۷ برگردد و اورشلیم را تقسیم کند و آوارگان فلسطینی را بپذیرد.

نتانیاهو گفت: «کسانی که وادار به امتیاز دادن می شوند ما نیستیم، بلکه فلسطینی ها هستند.» وی افزود که اگر آنها ۱۰ شرط سخت، از جمله عدم بازگشت آوارگان و ریشه کن نکردن جوامع یهودی و مالکیت اسرائیل بر دره اردن را بپذیرند، روند دیپلماتیک پیش خواهد رفت.
+11
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  اگر از ما می‌‌پرسی‌. ببر .همه آن را ببر.در عرض ۴۰ سال از یک تکه بیابان خشگ. مدرترین. سوسیال ترین. دمکرات‌ترین کشور خاورمیانه کردید. هیچ کس بدون اشتباه نیست. ولی‌ اشتباه داریم تا اشتباه. ببر .همه آن را ببر. هر که گوش داد.و زر نزد. ببر زیر چتر حمایت. .آنکه هنوز حضرت پدوفیل خواهد.به دریا بریز.گوش هم به غرا زدن این و آن نکن،سگی‌ که زیاد پارس کند گاز نمی‌‌گیرد. از من گفتن.گوش ندی. کشور را داغون می‌‌کنند.نگا به ما کن و تجربه. که دوستدارن. یاسر عرفات و جرج حبش .چه به روز ما اودرند. به عصر هجر برمی‌ گردانند.
  8
  15
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۲
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  با اینکه با حکومت آخوندی مخالفم ولی نباید به اسراییل اعتماد کرد. امثال نتانیاهو و لیبرمن فرقی با خامنه ای و دیگر سران حکومت ایران ندارند.
  11
  18
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. یک عده می‌‌شناسم که در دست همین آخوندا ۴۰ سال پیش هم همین چیز‌ها را می‌‌گفتند. امپریالیست آمریکا.اسراهیل غاصب. زیر عمامه خمینی دنبال آزادی طبقه کارگر بودند. خامنه‌ای کاندید رهیس جهمبور این‌ها بود. چون خیلی‌ ضد امپریالیست بود.برای خلخالی هورا کشیدند. چون کیلو کیلو خلبان اعدام می‌‌کرد. می‌‌گفتند. این خلبان‌ها جاسوس آمریکا و اسراهیل هستند.زمانی‌ که یک ضارب ۲۱ ساله با لباس روحانی‌ "نواب" در چار راه حشمت ال دوله با دو گلوله به مضروب. مردی ۵۵ ساله کت و شلوری "کسروی" او را مجروح کرد. هورا کشیدند.و تاریک‌ترین و عمیق‌ترین جنجال سیاسی تاریخ ایران.آغاز شد. فکر نمی‌‌کنید. ۴۰ سال تجربه کافی‌ است؟
  5
  8
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
  نظر شما چیست؟