داعش : کرونا , اراده خدا برای مجازات ستمگران و دشمنان ماست

یورونیوز :گروه اسلامگرای افراطی «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به داعش روز پنج‌شنبه با انتشار یک پیام صوتی، همه‌گیری ویروس کرونا را مجازاتی الهی برای دشمنان خود خواند و وعده انجام حملات بیشتر را داد.

این پیام صوتی در وبسایت یکی از ستیزه جویان منتشر شده است. هویت فردی که صدایش در این پیام شنیده می‌شود شناخته نیست؛ با این وجود گوینده خود را ابوحمزه قرشی، سخنگوی داعش معرفی می‌کند.

او در این پیام با اشاره به بیماری کووید۱۹ می‌گوید: «خدا اراده کرد تا مجازاتی را برای ستمگران این زمان و پیروان آنها بفرستد.... چیزی که با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست... ما از این مجازات خدا برای شما خرسندیم.»

این سومین بار از زمان مرگ ابوبکر بغدادی، رهبر پیشین داعش و انتصاب ابوابراهیم هاشمی قرشی به عنوان سرکرده جدید این گروه است که داعش اقدام به انتشار پیام صوتی می‌کند.

در این پیام همچنین از همه ستیزه جویان عضو این گروه خواسته می‌شود تا «هرکجا که هستند تا می‌توانند خود را قوی کنند، تا آنجا که ممکن است بر دشمنان خدا سخت باشند و به مکان‌های آنها حمله کنند.» در ادامه پیام، خطاب به ستیزه جویان گفته می‌شود: «نگذارید حتی یک روز هم بدون آنکه زندگی آنها تباه شود، بگذرد.

در این پیام به هیچ مکان مشخصی برای حمله اشاره نشده اما از کشورهایی یاد شده است که نیروهای داعش هم اکنون بطور پراکنده در آنجا فعالند از جمله سوریه، عراق و کشورهایی در غرب آفریقا.

داعش از زمان کشته شدن ابوبکر بغدادی همواره در تلاش بوده است تا دوباره به سازماندهی نیروهای خود و تدوین یک استراتژی جدید بپردازد. این گروه سال گذشته میلادی پس از شکستی سنگین در عراق، آخرین سرزمینهای تحت کنترل خود در سوریه را نیز از دست داد.
+0
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  عقیده ی یک اسلامی واقعی تعجب ندارد وقتی خدا مثل مجسمه ی سنگی در ان بالا نشسته و نظاره گر تاریخ پر از خون و ظلم چه در زندگی انسانها و چه حیوانات بوده .مثلا وقتی اهوی بی گناهی اسیر حیوان درنده یی شده و وقتی زنده است خوردن از پا شروع می شود و مجازات کودکان در قسمتهایی از جهان مرگی تدریجی بر اثر گرسنگی و بیماری. اراده ی یک سادیست.همین.
  1
  10
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
  نظر شما چیست؟