فرمانده کل سپاه: جزء مهم و خطرناک قدرت نظامی دریایی ایران پنهان است

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداراندویچه وله :وزیر دفاع ایران در مراسم رونمایی از ۱۱۲ قایق تندروی موشک‌انداز، از افزایش حضور نیروهای مسلح در آب‌های آزاد خبر داد. فرمانده کل سپاه پاسداران نیز عنوان کرد که جزء مهم و خطرناک قدرت نظامی دریایی ایران پنهان است.

با حضور وزیر دفاع ایران و فرمانده کل و فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، طی مراسمی در بندرعباس ۱۱۲ شناور جدید به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه شد.

خبرگزاری تسنیم این شناورها را از نوع قایق‌های تندروی نسل جدید هجومی "عاشورا"،"ذوالفقار"، "میعاد" و "حیدر" معرفی کرد و نوشت: «قابلیت تهاجمی نیروهای مدافع امنیت خلیج فارس با این شناورها بیشتر و قدرت نیروی دریایی سپاه دوچندان خواهد شد.»

این خبرگزاری نزدیک به نیروهای امنیتی ایران می‌نویسد: «این شناورها با قابلیت هیدرو دینامیکی بسیار مطلوب، سرعت زیاد، قابلیت مانور مناسب، سطح مقطع راداری بسیار کم و قدرت آفندی بالا تأثیر بسزایی در ارتقای توان رزمی نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز دارند.»

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران نیز در مراسم یاد شده، این شناورها را واجد "سرعت و تحرک بالا، هوشمندی و رادارگریزی" خواند و گفت: «بیش از ۸۰ درصد تجهیزات بکار رفته در این شناورها ساخت داخل بوده و تمامی سامانه‌ها و سیستم‌های هدایت آتش، سلاح‌ها و مخابرات، رادارها و سیستم کنترل و مانیتورینگ و پردازش‌گر بومی و ساخت وزارت دفاع است.»

خبرگزاری فارس منتسب به سپاه پاسداران نیز به نقل از حاتمی نوشت: «حفظ امنیت این منطقه در کانون تمرکز و توجه جمهوری اسلامی قرار دارد و حتی تصمیمات استراتژیک سیاست خارجی همواره با در نظر گرفتن اهمیت این منطقه اتخاذ و تدوین می شود.»

وزیر دفاع جمهوری اسلامی از افزایش "عمق حضور" نیروهای مسلح ایران در آب‌های آزاد خبر داد و با اشاره به تحویل ناوشکن دماوند، ناو موشک‌انداز سپهر، انواع زیردریایی‌های سبک و نیمه‌سنگین از جمله غدیر و فاتح به نیروهای مسلح گفت: «کمربند امنیت خلیج فارس و به ویژه تنگه حیاتی هرمز محکم‌تر خواهد شد.»
سلامی: عملیات و تاکتیک ما تهاجمی است
فرمانده کل سپاه پاسداران در این مراسم عنوان کرد که بخش مهمی از "قدرت نظامی دریایی" جمهوری اسلامی ناشناخته است و گفت: «جزء مهم و خطرناک این قدرت پنهان است. دشمنان ما این قدرت را روزی خواهند دید که نیت و نگاه بد به این سرزمین داشته باشند و آن روز آتش اصلی نیروهای ما را در دریا و آسمان خواهند دید.»

او شناورهای تازه را "نسلی جدید از قدرت در عرصه دفاع" خواند و افزود: «آنچه می‌بینیم عرصه‌ای از تولید و تولد قدرت است و روز به روز با آرایه‌های جدیدی از قدرت روبرو می‌شویم. قلمرو دفاعی خود را تا دوردست امتداد می‌دهیم. نیروی دریایی ما ماموریت دارد با تاثیرگذاری و دفاع امنیت بخش به حفظ منافع ملی و تعقیب و انهدام دشمن در دوردست بپردازد.»

حسین سلامی گفت: «دفاع، منطق ما در جنگ است اما دفاع به مفهوم انفعال در برابر دشمن نیست، عملیات و تاکتیک ما تهاجمی است و این را در میدان نشان دادیم."

الحاق ۱۱۲ شناور تندرو به ناوگان دریایی سپاه در خلیج فارس، به موازات تشدید تنش میان نیروهای ایران و آمریکا در منطقه انجام گرفته است. ده روز قبل، نیروی دریایی ایالات متحده هشدار داد که هر وسیله‌ای بیشتر از ۱۰۰ متر به کشتی‌های آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شود، پاسخ دفاعی خواهد گرفت.

شش هفته قبل نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در توییتر نوشته بود: «به نیروی دریایی ایالات متحده دستور داده‌ام که در صورت ایجاد مزاحمت قایق‌های ایرانی‌ برای کشتی‌های ما‌، به آنها شلیک و همه را منهدم کنند.» این توییت واکنشی بود به اعتراض ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا به نزدیک شدن چند باره قایق‌های سپاه به ناو‌های این کشور. فرمانده سپاه پاسداران اما متقابلا واشنگتن را تهدید کرد و گفت: «اگر شناور یا واحدی جنگی از نیروهای دریایی ارتش آمریکا بخواهد امنیت کشتی‌های غیرجنگی و یا شناورهای رزمی جمهوری اسلامی را مورد مخاطره قرار دهد، هدف حمله قرار خواهد گرفت.»

تنش بین ایران و آمریکا پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق برجام در سال ۲۰۱۸ میلادی بالا گرفت و با کشتن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس توسط آمریکا به اوج خود رسید. ایران همواره تاکید می‌کند که حضورش در آب‌های خلیج فارس "حضور در خانه" است و این نیروهای آمریکایی هستند که باید این منطقه را ترک کنند.
+7
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نظام اخوندی ایران همواره تاکید می‌کند که حضورش در آب‌های خلیج فارس "حضور در خانه" است و این نیروهای آمریکایی هستند که باید این منطقه را ترک کنند. باید ببینیم صبر و تحمل نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران تا چه حد هست و کی دست به اعمال نظامی بر علیه حضور نیروهای امریکای در خلیج فارس خواهند زد!
  1
  2
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  لابد شومبول را با اژدر عوضی گرفته!
  1
  7
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  آفرین، به این قایق ها اسم هم داده اند. لابد گزارشگر جنگ اینطور گزارش خواهد داد: ذوالفقار و حیدر شتاب گرفتند و وارد آبراهام لینکلن شدند در حالیکه میعاد از پشت آنها را به جلو فشار میداد، آنها قصد انتحار داشتند . اما در این بین عاشورا با تاسوعا برخورد کرد و هر دو غرق شدند.
  1
  9
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اول این اقتدار را در سوریه نشان بده و بعد قپی بیا
  1
  8
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  أقصی نقاط..... رهبری است اون قسمت پنهان که میگه
  0
  4
  جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۹
  نظر شما چیست؟