پیشنهادهای غذایی دانشگاه فلوریدا برای پرسنل خط مقدم کووید ۱۹

دویچه وله :دانشمندان کالج بهداشت و درمان دانشگاه بین‌المللی فلوریدا به تازگی توصیه‌های غذایی را برای افزایش ایمنی بدن پرسنل خط مقدم درمان کووید ۱۹ ارائه داده‌اند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، پرسنل بهداشت و درمان ممکن است به دلیل ساعات طولانی کار، کمبود خواب، استرس زیاد، رژیم غذایی ضعیف، کم‌آبی بدن و ... به راحتی در معرض عفونت‌ها قرار گیرند و سیستم ایمنی بدنشان عملکرد ضعیفی داشته باشد.

سیستم ایمنی بدن برای عملکرد بهینه به چندین ماده مغذی مانند ویتامین‌هایA ، ب ۳ (نیاسین)، ب ۹ (فولات یا اسید فولیک)، ویتامین‌های C و D و مواد معدنی سلنیوم و روی و برخی ترکیبات فعال زیستی مانند اسیدهای چرب امگا ۳، پلی‌فنول‌ها و پروبیوتیک‌ها نیاز دارد. پرسنل مراقبت‌های بهداشتی در مقایسه با توصیه‌های معمول، به مقادیر بیشتری از این مواد مغذی خاص نیاز دارند. در حالی که بسیاری از این مواد مغذی را می‌توان در یک رژیم غذایی متعادل یافت، اما آنها باید بخصوص مکمل‌های ویتامین C، ویتامین D و روی را نیز روزانه دریافت کنند. دوز روزانه ویتامین C، دو هزار میلی گرم، ویتامین دی هزار تا دو هزار واحد همراه با غذا و روی باید ۴۰ میلی‌گرم باشد.

همچنین مصرف محصولات لبنی غنی‌شده با پروبیوتیک‌ها، روغن ماهی، تخم مرغ، جگر، مرغ، آجیل و حبوبات، سبزیجات تیره‌رنگ، دانه‌های کتان و چیا، چای سبز، تمشک، انگور و زغال اخته به این افراد توصیه می‌شود.

همچنین این گروه باید روزانه ۴۰۰ گرم میوه و سبزیجات را در پنج وعده مصرف کنند. مصرف روزانه دو لیتر آب نیز به این افراد توصیه می‌شود. مصرف کافئین نباید بیش از ۴۰۰ میلی‌گرم در روز باشد. به عنوان مثال یک فنجان چای سبز یا سیاه حاوی ۳۰ تا ۵۰ میلی‌گرم کافئین است. یک فنجان قهوه سیاه نیز حدود ۱۰۰ میلی‌گرم کافئین دارد.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟