نماینده ای که ۶۵ میلیارد تومان رشوه گرفت تا طرح تحقیق و تفحص را پس بگیرد

همشهری آنلاین : مصطفی میرسلیم گفته است که «برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵میلیارد تومان به یک رئیس کمیسیون مجلس پرداخت شد!» وی اشاره‌ای به اسم این نماینده مجلس نکرده است اما برخی از وی خواسته اند نام این نماینده را افشا کند.

به گزارش همشهری آنلاین، مصطفی میرسلیم نماینده منتخب تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم  در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد گفت که: احزاب، گروه‌ها و تشکل های مختلف سیاسی دور هم جمع و برای رسیدن به قدرت سیاسی هزینه می کنند از این رو باید مشخص شود این هزینه ها از چه محلی تأمین می شود. متأسفانه روش های ناپسندی در جمهوری اسلامی رایج شده که از این طریق آرای نمایندگان در مجلس خریداری می شود، شوربختانه این خرید رأی هم در پای صندوق رأی و هم در مجلس اتفاق می افتد. کار خرید آرای نمایندگان خیلی صریح در مجلس انجام می گیرد و برخی نمایندگان رأی خود را حراج می کنند.

میرسلیم افزود: برخی از دولتمردان بوده‌اند برای جلب آرای نمایندگان و همچنین پس گرفتن سؤال، طرح تحقیق و تفحص و استیضاح جذابیت های مالی از خود نشان می دادند تا آرای نمایندگان را بخرند و این کار را می کردند. برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵ میلیارد تومان فقط به یک رئیس کمیسیون در مجلس پرداخت شده است.

این سخنان میرسلیم واکنش فعالان اصلاح طلب و اصولگرا را در پی داشت. چنانکه احمد مازنی و مصطفی تاجزاده در توئیتر و عباس عبدی و محمد مهاجری در کانال تلگرامی‌ خود به این ادعا واکنش نشان دادند.
درخواست مازنی از میرسلیم
احمد مازنی، نماینده تهران در مجلس دهم از میرسلیم درخواست کرده تا نام نماینده‌ای که ۶۵ میلیارد تومان رشوه گرفته را اعلام کند. این فعال اصلاح طلب در توئیتی نوشت:

آقای #میرسلیم به رئیس کمیسیونی اشاره کردند که برای توقف طرح تحقیق و تفحص مبلغ ۶۵ میلیارد تومان دریافت کرده است. آقای میرسلیم لطفا نام رئیس کمیسیون، موضوع تحقیق و تفحص و پرداخت کننده را اعلام کنید. #شفافیت
توئیت مصطفی تاجزاده
مصطفی تاجزاده هم در توئیتی نوشت:

#میرسلیم: «برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵ میلیارد تومان به یک رئیس کمیسیون مجلس پرداخت شد!» اگر قوه قضائیه مستقل و سالم بود یا فورا رئیس کمیسیون مجلس و رشوه‌دهنده را #محاکمه علنی می‌کرد یا میرسلیم را به اتهام افترازدن.
دست چه کسانی زیر ساطور است؟/ این حرف آقای میرسلیم را ثبت کنید!
عباس عبدی نیز در یادداشت کوتاهی در کانال تلگرام خود نوشت: میرسلیم: برای پس گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص ۶۵ میلیارد تومان به یک رئیس کمیسیون مجلس پرداخت شد!

این اظهار نظر آقای میرسلیم را ثبت کنید. اگر دروغ گفته باید به عنوان تشویش اذهان عمومی محاکمه و مجازات شود. ولی بظاهر فارغ از جزییاتش حقیقت دارد. در این صورت باید معلوم شود که کدام طرح تحقیق و تفحص بوده؟ کدام نماینده گرفته؟ کدام فرد یا نماینده جدید آن را پرداخته؟ و این پول از حساب چه کسانی و یا از حساب کدام موسسه عمومی و چگونه پرداخت شده است؟ و چرا تا کنون رسیدگی نشده است؟ اگر پیگیری جدی شود دست خیلی‌ها زیر ساطور خواهد بود.
مجلس انقلابی و این همه شائبه؟
محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای اصولگرا هم در کانال تلگرامی خود نوشت:

پس از آنکه آقای میرسلیم از رشوه ۶۵میلیاردی یک مقام اجرایی به رئیس وقت کمیسیون[…] با هدف معلق کردن تحقیق و تفحص خبر داد، مخالفان آقای قالیباف، او را هدف گرفته و اتهام وارده را متوجه وی دانسته اند.

شایسته است آقای میرسلیم به منظور شفاف شدن موضوع و جلوگیری از اتهامات بیجا، اسناد ادعای خود و فرد مورد نظرش را مشخص کند.

یقینا اگر چنین اتهامی درست باشد ریاست محترم قوه قضاییه بدون فوت وقت، دستور بررسی موضوع را خواهند داد و آقای قالیباف نیز، از حضور در مجلس به عنوان نماینده استعفا خواهد کرد.

اجازه ندهیم مجلسی که عده ای اسمش را انقلابی گذاشته اند، با اینهمه شائبه و شایعه تشکیل شود.
+25
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی پیامبر راهزن و غارتگر بود قاعدتا نباید دزدی و رشوه در اسلام زشت باشد!
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۶
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  هنوز کلاسبندی نشده و هیچکدوم از این دانش آموزان نمیدونن کدوم صندلی باید بشینن ولی بیا ببین چه سریع دارن از جیب ملت مثله نقل و نبات دزدی میکنن و به خاطره اون صندلی میلیاردی خرج میکنن .
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۷
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  یا خدا چه جنگلی شده این ایران!
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۰
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  در ج.ا همه چیزها بی ریشه و فقط و فقط برای خام(خر) کردن یک عده دیگر است مثلا ریش ها بی ریشه،مهر پیشانی بی ریشه،عبادت بی ریشه فقط برای تظاهر،خیرات بی ریشه،مدارک علمی بی ریشه،و هزاران تظاهر دیگر است ،چرا، چون ج.ا بی ریشه است.چون اسلام بی ریشه است،فقط بر مبنای زور و شمشیر و کشتار مردم مخالف شکل گرفته است.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  در مجلس اسلامی ج.ا نمایندگان منتظر هستند که یک وزیری یا شخص حقوقی دیگر زیر سؤال یا استیضاح برود همه موافقت میکنند و بعد جهت خارج شدن از استیضاح بنفع استیضاح شونده وارد معامله میشوند.این یکی از درامد های خلاف وکلای مجلس اسلامی میباشد
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  اصلاح طلب،اصولگرا دیگه تمومه ماجرا.اقای عبدی و اقای تاجزاده حنای شما دیگر رنگی ندارد.این نظام اصلاح شدنی نیست.شما سروته یک کرباسید،بهتر است که از فریب مردم دست برداشته و باغوش ملت باز گردید
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  به میلیارد میگن پول خورد
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
  نظر شما چیست؟